Proszę mnie przytulić

Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska
Róża_Bzowa

Czy wiecie, jaki jest najlepszy sposób na udany dzień? Pewnego dnia Tata Niedźwiedź zdradził w sekrecie Niedźwiadkowi, że wystarczy się mocno do kogoś przytulić, a świat stanie się piękniejszy. I tak zaczęła się niezwykła przygoda ojca i syna. Wędrują razem przez las i przytulają każdego, kogo spotkają na swojej drodze – malutką Gąsienicę, wielką Anakondę, a nawet Myśliwego ze strzelbą w...

Czy wiecie, jaki jest najlepszy sposób na udany dzień?
Pewnego dnia Tata Niedźwiedź zdradził w sekrecie Niedźwiadkowi, że wystarczy się mocno do kogoś przytulić, a świat stanie się piękniejszy. I tak zaczęła się niezwykła przygoda ojca i syna. Wędrują razem przez las i przytulają każdego, kogo spotkają na swojej drodze – malutką Gąsienicę, wielką Anakondę, a nawet Myśliwego ze strzelbą w dłoni...
Pełna humoru a zarazem wzruszająca opowieść o tym, że jeden mały, ale płynący z głębi serca gest, może zmienić bardzo wiele w życiu każdego z nas. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami.

Opracowanie graficzne: Emilia Dziubak.

źródło opisu: http://ezop.com.pl/produkty-dla-dzieci,produkt,prosze-mnie-przytulic

źródło okładki: http://ezop.com.pl/produkty-dla-dzieci,produkt,prosze-mnie-przytulic

Basia Pelc | 2014-02-05
Przeczytana: luty 2014

Cudna, wspaniała lektura.
Niby prosta do bólu książeczka, ale porusza wspaniałą tematykę jaką są relacje międzyludzkie ("międzyniedźwiedzie", "międzyzwierzęce" ;) ). Tata Niedźwiedź zdradza sekret swojemu synkowi, Niedźwiadkowi - wystarczy się mocno przytulić, a świat staje się piękniejszy. Wędrują po dżungli i cały dzień przytulają każdego, kto pojawi się na ich drodze. Taki maleńki gest, jak przytulenie, potrafi zmienić wszystko. Przemianie ulega cały dzień, poprawia się nasz humor. Przytulenie i bliskość doprowadza do wzruszeń, zachęca do refleksji, do tego abyśmy się zmienili, do zastanowienia nam naszymi różnicami i że pomimo nich, jesteśmy wszyscy w głębi duszy podobni: potrzebujemy miłości, bliskości i zrozumienia. Serdecznie polecam każdemu. Małe dzieci powinny czuć, że przytulenie do rodziców i bliskich, to wspaniałą rzecz i, że dotyk potrafi czynić cuda...
Ilustracje Emilii Dziubak są bajeczne, wręcz rozbrajające - istna wisienka na...

oliwa | 2015-02-03

Jedna z najlepszych książek dla dzieci, jakie wpadły mi w ręce w ostatnich latach. Rysunki, tekst, przesłanie - mistrzostwo świata. Nic wysilonego, sam dowcip i wdzięk. Ta historyjka aż się prosi o dobrą animację.

tivrusky | 2014-07-02
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 02 lipca 2014

Żarty na bok. Wszystkie książki o misiach mogą schować się z powrotem do szuflady! Na scenę wkraczają bowiem NIEDŹWIEDZIE! Prawdziwe niedźwiedzie z krwi i kości, z samego serca lasu, wyruszają z niezwykle ważną misją. Trzeba przytulić każdego, kogo się da, nie wyłączając z tego uzbrojonego w strzelbę myśliwego. Nie ma przelewek. Bóbr, wilk, łoś, zające, łasica... nikt się uchowa. Nikt nie ma szans, każdy zostanie przytulony. Ale czy na pewno każdy?

Ciepła i prosta opowieść idealna do podarowania - tak dziecku, jak i osobie dorosłej, której chciałoby się przekazać trochę ciepła. Zilustrowana wręcz wzorcowo, bawi, cieszy i rozczula. Jedynym minusem jest to, że nie pojawia się tu jeż. Przytulenie jeża byłoby zdecydowanie najciekawszym i najtrudniejszym zadaniem.
Polecam!

Abdita | 2013-10-27
Przeczytana: 27 października 2013

Gdyby każdy - dorosły czy mały - musiał obowiązkowo zacząć dzień od przejrzenia tej książeczki świat byłby ciepły, dobry i wesoły. Coś cudownego! I samo przytulanie i humor tej książeczki i tekst i ilustracje (Łasica oderwana od czytania pasjonującej książki boska!)

Przepiękna książka. Pokazuje, jak wiele treści kryje się w małych, na pozór niewiele znaczących gestach. Ponieważ często kupuję książki ze względu na grafikę, a ponadto (jako pedagog) uwielbiam literaturę dziecięcą - docenić muszę PRZECUDOWNEJ urody ilustracje Emilii Dziubak. Słońce szczotkujące zęby, samolocik z liścia i - na deser - "zdjęcia" misiów z bliska... Można się zakochać i będzie to miłość do grobowej deski :)

agaleszcz | 2013-08-15
Przeczytana: 14 sierpnia 2013

Przepiękna książka. Uwielbiam ilustracje Emilii Dziubak. Jestem zwolenniczką przytulania się w każdym wieku, o każdej porze i jak najczęściej. Wpajajmy tę zasadę najmłodszym czytając im tę książeczkę, ale przede wszystkim przytulajmy się!

Reniek | 2014-02-16

Mojemu synkowi się bardzo podoba.Może świat nie jest taki jak jest przedstawiony w tym opowiadaniu, ale warto przedstawiać pozytywy dziecku a nie że świat jest zły, jest przemoc i ludzie są niedobrzy.Mi się podoba relacja synek - tata pokazany w tej bajeczce. Widać że łączy ich więź.Książeczka jest pięknie ilustrowana.

bibi | 2015-02-23
Przeczytana: luty 2015

"Proszę mnie przytulić" to ciepła, prosta opowieść o tym, że najlepsze na świecie jest mocne przytulenie się do kogoś". To sposób na poprawienie humoru i "na wiele różnych rzeczy".
Ilustracje Emilii Dziubak to dowcip, wdzięk, urok, bajeczność, ech... też bym tak chciała, zobaczcie sami. A tak się robi misia. Zresztą i do tekstów pana Wechterowicza i do ilustracji pani Dziubak mam coraz większą słabość...

telrhosien | 2014-04-25

Historia może i dość prosta, ale ubrana w przepiękne ilustracje. Książka idealna dla młodszych przedszkolaków, które skomplikowanej opowieści nie potrzebują, a z pozycji bije tyle ciepła w samej opowieści i obrazkach, że maluchy będą zachwycone. Pozycja zdecydowanie wyróżnia się na rynku, zalanym przez tandetne książeczki dla małych dzieci, które pochwalić się nie mogą ani historią (ta ma prostą, ale interesującą i bynajmniej nie infantylną), ani ilustracjami (często tandetnymi; a tu urocze, ale nie przesłodzone; super). Polecam dla dzieci własnych, lub na prezent dla cudzych!

kropka75 | 2016-03-18

Cudowna, ciepła, przemiła książeczka o przytulaniu.
O tym, że to nic wstydliwego, ani dziwnego.
Historia o niedźwiadkach, które przytulały wszystkich przyjaciół w lesie. Zaskoczonych przyjaciół, oczywiście. :)

Bohaterowie bardzo uroczy. Miś tata i miś synek to bardzo ciepłe, sympatyczne postacie, pozytywne i radosne. Przy tym spontaniczne i wrażliwe. Po prostu sama dobroć.

Myślę, że takich historii i książeczek nigdy dość.

Nagroda Literacka m. st. Warszawy dla Wiesława Myśliwskiego

Wiesław Myśliwski odebrał Nagrodę Literacką m. st. Warszawy w kategorii Warszawski Twórca. Uroczystość odbyła się w środę 23 kwietnia, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Nominacje 7. edycji Nagrody Literackiej m.st Warszawy

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poznaliśmy listę książek nominowanych do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Wśród nominowanych znaleźli się m.in. Karpowicz, Bargielska i Iwasiów.