Róża_Bzowa

Czy wiecie, jaki jest najlepszy sposób na udany dzień? Pewnego dnia Tata Niedźwiedź zdradził w sekrecie Niedźwiadkowi, że wystarczy się mocno do kogoś przytulić, a świat stanie się piękniejszy. I tak zaczęła się niezwykła przygoda ojca i syna. Wędrują razem przez las i przytulają każdego, kogo spotkają na swojej drodze – malutką Gąsienicę, wielką Anakondę, a nawet Myśliwego ze strzelbą w...

Czy wiecie, jaki jest najlepszy sposób na udany dzień?
Pewnego dnia Tata Niedźwiedź zdradził w sekrecie Niedźwiadkowi, że wystarczy się mocno do kogoś przytulić, a świat stanie się piękniejszy. I tak zaczęła się niezwykła przygoda ojca i syna. Wędrują razem przez las i przytulają każdego, kogo spotkają na swojej drodze – malutką Gąsienicę, wielką Anakondę, a nawet Myśliwego ze strzelbą w dłoni...
Pełna humoru a zarazem wzruszająca opowieść o tym, że jeden mały, ale płynący z głębi serca gest, może zmienić bardzo wiele w życiu każdego z nas. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami.

Opracowanie graficzne: Emilia Dziubak.

źródło opisu: http://ezop.com.pl/produkty-dla-dzieci,produkt,prosze-mnie-przytulic

źródło okładki: http://ezop.com.pl/produkty-dla-dzieci,produkt,prosze-mnie-przytulic

Z egzemplarza na egzemplarz mam coraz większą słabość do dziecięcych książek ... ♥️. Są tak fantastyczne, że sama z ogromną przyjemnością cofnęłabym się w czasie by znów mieć te 5 lat i móc na nowo przeżywać każdą z tych bajek.
Ale wracając do tematu - a Wy? lubicie się przytulać? Czy w ogóle jest możliwe by ktoś tego nie lubił? 🤔 Czujemy wtedy przyjemne ciepło, bezpieczeństwo, miłość, która skłania też do refleksji i poprawia humor każdemu i w kazdej sytuacji!a Same pozytywy! Złoty środek na każde zło ♥️. Dlatego polecam książkę każdemu i zalecam przytulaski jako codzienną tradycję ♥️. Piękne ilustracje, ciepła i przyjemna opowieść....mimo mojego wieku zostałam całkiem oczarowana i wiem, że sięgnę także po inne tytuły autorów.

Wspólny spacer Taty Misia z synkiem staje się niezapomnianą przygodą. Taki mały, prosty gest, który potrafi działać cuda. Po drodze przytulają każdego kogo spotkają. Nie wierzycie? Musicie się zatem przekonać o tym na własnej skórze.
Polecam!

Basia | 2014-02-05
Przeczytana: luty 2014

Cudna, wspaniała lektura.
Niby prosta do bólu książeczka, ale porusza wspaniałą tematykę jaką są relacje międzyludzkie ("międzyniedźwiedzie", "międzyzwierzęce" ;) ). Tata Niedźwiedź zdradza sekret swojemu synkowi, Niedźwiadkowi - wystarczy się mocno przytulić, a świat staje się piękniejszy. Wędrują po dżungli i cały dzień przytulają każdego, kto pojawi się na ich drodze. Taki maleńki gest, jak przytulenie, potrafi zmienić wszystko. Przemianie ulega cały dzień, poprawia się nasz humor. Przytulenie i bliskość doprowadza do wzruszeń, zachęca do refleksji, do tego abyśmy się zmienili, do zastanowienia nam naszymi różnicami i że pomimo nich, jesteśmy wszyscy w głębi duszy podobni: potrzebujemy miłości, bliskości i zrozumienia. Serdecznie polecam każdemu. Małe dzieci powinny czuć, że przytulenie do rodziców i bliskich, to wspaniałą rzecz i, że dotyk potrafi czynić cuda...
Ilustracje Emilii Dziubak są bajeczne, wręcz rozbrajające - istna wisienka na...

oliwa | 2015-02-03

Jedna z najlepszych książek dla dzieci, jakie wpadły mi w ręce w ostatnich latach. Rysunki, tekst, przesłanie - mistrzostwo świata. Nic wysilonego, sam dowcip i wdzięk. Ta historyjka aż się prosi o dobrą animację.

tivrusky | 2014-07-02
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 02 lipca 2014

Żarty na bok. Wszystkie książki o misiach mogą schować się z powrotem do szuflady! Na scenę wkraczają bowiem NIEDŹWIEDZIE! Prawdziwe niedźwiedzie z krwi i kości, z samego serca lasu, wyruszają z niezwykle ważną misją. Trzeba przytulić każdego, kogo się da, nie wyłączając z tego uzbrojonego w strzelbę myśliwego. Nie ma przelewek. Bóbr, wilk, łoś, zające, łasica... nikt się uchowa. Nikt nie ma szans, każdy zostanie przytulony. Ale czy na pewno każdy?

Ciepła i prosta opowieść idealna do podarowania - tak dziecku, jak i osobie dorosłej, której chciałoby się przekazać trochę ciepła. Zilustrowana wręcz wzorcowo, bawi, cieszy i rozczula. Jedynym minusem jest to, że nie pojawia się tu jeż. Przytulenie jeża byłoby zdecydowanie najciekawszym i najtrudniejszym zadaniem.
Polecam!

Poetyka | 2018-05-22
Przeczytana: 22 maja 2018

Rozbroił mnie już sam początek:
"Pewnego wiosennego poranka, gdy słońce szczotkowało właśnie swoje zęby..."
A potem było jeszcze ciekawej. :)

Żeby móc oddać tę książkę do biblioteki, musiałam ją dyskretnie wykraść, bo tak bardzo podobała się mojemu synkowi.
Nie ukrywam, że i ja czułam wzruszenie, widząc tak ciepłego, misiowego tatę, który mógłby być wzorem dla wszystkich tatusiów, którzy nie umieją się przytulać.

****************************************************************************

P.S. W bibliotece stoi na półce: Bajki nie tylko dla dzieci. :)

Abdita | 2013-10-27
Przeczytana: 27 października 2013

Gdyby każdy - dorosły czy mały - musiał obowiązkowo zacząć dzień od przejrzenia tej książeczki świat byłby ciepły, dobry i wesoły. Coś cudownego! I samo przytulanie i humor tej książeczki i tekst i ilustracje (Łasica oderwana od czytania pasjonującej książki boska!)

sweeciak | 2018-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2018

“Proszę mnie przytulić” to przeurocza historia stworzona przez Przemysława Wechterowicza i doprawiona ciepłymi ilustracjami Emilli Dziubek. To książeczka, którą czyta się bardzo przyjemnie, w szczególności gdy obok są mali słuchacze, którzy uwielbiają się przytulać. I choć historia nie jest długo to musicie na nią poświęcić sporo czasu, no bo przecież tym słodkim przerywnikom nie sposób odmówić. Napisana prosto, z humorem sprawia, że uśmiech sam się pojawia na twarzy. Uroczę, nieprzerysowane ilustrację dopełniają tylko całości. Aż by się samemu chciało przytulić owe dwa misie.

To książeczka dla wszystkich. Dla dzieci by sprawić im frajdę i dla dorosłych by przypomnieć o tak podstawowych a często zapominanych czynnościach, jakim jest przytulanie.To pozycja, która obowiązkowo powinna znaleźć się w biblioteczce maluszka.

Przepiękna książka. Pokazuje, jak wiele treści kryje się w małych, na pozór niewiele znaczących gestach. Ponieważ często kupuję książki ze względu na grafikę, a ponadto (jako pedagog) uwielbiam literaturę dziecięcą - docenić muszę PRZECUDOWNEJ urody ilustracje Emilii Dziubak. Słońce szczotkujące zęby, samolocik z liścia i - na deser - "zdjęcia" misiów z bliska... Można się zakochać i będzie to miłość do grobowej deski :)

agaleszcz | 2013-08-15
Przeczytana: 14 sierpnia 2013

Przepiękna książka. Uwielbiam ilustracje Emilii Dziubak. Jestem zwolenniczką przytulania się w każdym wieku, o każdej porze i jak najczęściej. Wpajajmy tę zasadę najmłodszym czytając im tę książeczkę, ale przede wszystkim przytulajmy się!

Reniek | 2014-02-16

Mojemu synkowi się bardzo podoba.Może świat nie jest taki jak jest przedstawiony w tym opowiadaniu, ale warto przedstawiać pozytywy dziecku a nie że świat jest zły, jest przemoc i ludzie są niedobrzy.Mi się podoba relacja synek - tata pokazany w tej bajeczce. Widać że łączy ich więź.Książeczka jest pięknie ilustrowana.