Wyrocznia księżyca

978-83-7359-709-9
powieść, historyczna, fantasy
przygodowa
waltharius

Początek XVI wieku. Prosty chłopiec z kalabryjskiej wsi, Giovanni Tratore, zakochuje się od pierwszego wejrzenia w jasnowłosej Elenie, bogatej przedstawicielce weneckiego rodu. Za próbę zbliżenie do dziewczyny zostaje poddany karze chłosty. Chcąc udowodnić, że jest godzien jej uczucia, opuszcza rodzinny dom i wstępuje na drogę pełną przygód i niebezpieczeństw. Przeznaczenie zaprowadzi go do tajemniczej zielarki Luny, potrafiącej przewidywać przyszłość, i do Mistrza Lucjusza, filozofa i teologa,uważanego za największego astrologa Europy. Giovanni pozna tajniki nauk nadprzyrodzonych i stanie się doskonałych fechmistrzem. Uzbrojony w nową wiedzę i umiejętności zdobędzie serce Eleny, ale okoliczności na wiele lat rozdzielą go z ukochaną, skazując na niekończącą się ucieczkę - przed dożywotnimi galerami i ścigającymi go członkami tajnego Zakonu Najwyższego Dobra.

Joanna | 2013-07-22
Przeczytana: 20 listopada 2011

Początek XVI wieku. Prosty chłopiec z kalabryjskiej wsi, Giovanni Tratore, zakochuje się od pierwszego wejrzenia w jasnowłosej Elenie, bogatej przedstawicielce weneckiego rodu. Za próbę zbliżenia do dziewczyny zostaje poddany karze chłosty. Chcąc udowodnić, że jest godzien jej uczucia, opuszcza rodzinny dom i wstępuje na drogę pełną przygód i niebezpieczeństw. Przeznaczenie zaprowadzi go do tajemniczej zielarki Luny, potrafiącej przewidywać przyszłość, i do Mistrza Lucjusza, filozofa i teologa, uważanego za największego astrologa Europy. Giovanni pozna tajniki nauk przyrodniczych i stanie się doskonałym fechmistrzem. Uzbrojony w nową wiedzę i umiejętności zdobędzie serce Eleny, ale okoliczności na wiele lat rozdzielą go z ukochaną, skazując na niekończącą się ucieczkę – przed dożywotnimi galerami i ścigającymi go członkami tajnego Zakonu Najwyższego Dobra. Prawosławny klasztor na greckiej wyspie Atos, arabskie lochy i święte mury Jerozolimy…. Jak zakończy się jego wędrówka? Czy...

Anna | 2017-10-15
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 15 października 2017

Książka fantastyczna!
Chociaż pewnie dużo fikcji literackiej, ale dobrze się czytało. W natłoku rzeczywistych zajęć mogłam uciec w nierzeczywisty świat XVI wieku. A jak szybko mijał czas w autobusowych korkach! I chociaż z tym autorem zetknęłam się po raz pierwszy - to na pewno sięgnę jeszcze po inne jego powieści. :)

aspregesme | 2013-09-26
Przeczytana: 25 września 2013

Ta książka jest jak fascynująca daleka podróż: z pewnością szalenie pouczająca, obfitująca w wydarzenia i zwroty akcji, bardzo sugestywna, pełna symboliki.
Kiedy przeczytałam ostatnią stronę, poczułam swego rodzaju tęsknotę. Atmosfera książki bardzo mnie wciągnęła. Główny bohater stał się mi bardzo bliski. Mam wrażenie, że wraz z nim przeżyłam jego dziewięć wcieleń.
Bardzo polecam. Zwłaszczam tym, którzy wciąż szukają swojego miejsca w świecie.

Zuela | 2014-04-13

Chłopak z biednej rodziny zakochany w prawnuczce doży.Jak zwykle nic dobrego nie wyniknęło z tej znajomości.Rozdarcie między miłosną żądzą,Bogiem i samym sobą.

Scarlett | 2010-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2010

Świetna książka, przeczytana jednym tchem! Po przeczytaniu opisu z okładki miałam wrażenie, że będzie to zwykły romans, ubogacony kilkoma przygodowymi wątkami.Tymczasem okazało się, że owszem jest duży wątek miłosny, ale zupełnie inny niż się spodziewałam. Bardzo podobały mi się nawiązania do różnych religii i przedstawienie ciekawej koncepcji Boga. Pomimo wątku religijnego i filozoficznego czyta się świetnie, ani przez chwilę książka mnie nie nudziła.Warto przeczytać!

dra | 2016-10-17
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: październik 2016

Tą książkę odbieram dwupłaszczyznowo.
Z jednej strony poznajemy Giovaniego, ciężko doświadczanego przez życie, ledwie podrostka, prostego, wiejskiego chłopca, który pod wpływem miłosnego impulsu wyrusza w świat w ślad za ukochaną.
Druga płaszczyzna to filozofia życia; jego znaczenie jego cel. Postrzeganie siebie i własnego postępowania. Również filozofia wiary, jej wpływ na bohaterów.
Te płaszczyzny przeplatające się tworzą naprawdę ciekawą, godną polecenia książkę.
Zaś dramatyzm rozgrywających się na końcowych stronicach to dla mnie przysłowiowa wisienka na torcie.

Nikola | 2014-01-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Dawno żadna książka mnie tak nie poruszyła. Co prawda początek był lekko przynudnawy, ale za to jaka końcówka. Szczerze polecam!

Ola | 2010-12-01
Przeczytana: 25 listopada 2010

Rozbudowana fabuła - staje sie momentami mdła, jak to mówi jedna z bohaterek o gł bohaterze "w 9 lat przeżył żywot kilku wcieleń". Niestety czasem dużo nie znaczy dobrze. Czytając mialam wrażenie, ze ogladam film z serii "Angelika i piraci"... To co może jednych urzeć są wmontowane w fabułe elementy filzoficzne, chrześcijańskie, kabalistyczne ... pytanie tylko czy tego sie szuka w komercyjnej książce ... Ogólnie książka średnia, czytalam kilka lat temu "Katedre w bacelonie" i wydaje mi sie że była duzo lepsza ...

Canis_Luna | 2011-08-27
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 27 sierpnia 2011

To z pewnością wartościowa książka. Jednak nie byłam przygotowana na taką ilość tez filozoficznych i religijnych, (prawdę mówiąc w ogóle nie byłam na to przygotowana) i chwilami czułam się tym naprawdę zmęczona i przytłoczona - na tyle, że miałam ochotę odłożyć książkę. Przeczytałam jednak całość. Nie żałuję, bo były momenty, które mi się podobały, ale uważam, że wszelkich przygód, opresji czy zbiegów okoliczności też było za dużo. Jeśli cokolwiek w tej książce mogło się zdarzyć, zdarzyło się i z całą mocą uderzyło w głównego bohatera. Pod koniec czułam już lekki przesyt.

Marta | 2011-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2011

Książkę pochłonęłam w jeden dzień. Nie mogłam się oderwać od fabuły, która pomimot tego, że jest bardzo rozbudowana, rozwija się naprawdę zaskakująco. Przyznaje się, że około 20 stron ominełam (dysputy filozoficzne i o wierze były dla mnie trochę za długie), ale cała reszta to dla mnie prawdziwa uczta dla osób lubiących przygody i bohaterów, którzy prawie zawsze potrafią wyjść z najgorszych opresji.