Dusza świata

Tłumaczenie: Ewa Młodecka
Wydawnictwo: Amber
literatura piękna
Nemerle

Magiczna powieść sprzedana we Francji w 500 000 egzemplarzy Światu grozi katastrofa. Siedmiu mędrców siedmiu religii musi ocalić ludzkość... Siedmiu mędrców wezwanych magiczną siłą do tybetańskiego klasztoru musi przekroczyć granice, które wyznaczyły ich wiara i kultura… Najpierw muszą odrzucić wszystko, co ich dzieli: rytuały, znaki i tradycje własnych religii. I dopiero wtedy otworzą...

Magiczna powieść sprzedana we Francji w 500 000 egzemplarzy

Siedmiu mędrców wezwanych magiczną siłą do tybetańskiego klasztoru musi przekroczyć granice, które wyznaczyły ich wiara i kultura… Najpierw muszą odrzucić wszystko, co ich dzieli: rytuały, znaki i tradycje własnych religii. I dopiero wtedy otworzą się ich serca i umysły na Duszę Świata. Tak starożytni nazywali życzliwą siłę, która utrzymuje harmonię we wszechświecie. Mędrcy szukać będą klucza do siedmiu uniwersalnych prawd życiowej mądrości, która wyznaczy drogę do pokoju, miłości i ocalenia ludzkiego świata przed zagładą.

FRÉDÉRIC LENOIR to pisarz niezwykły. Filozof i religioznawca o niespotykanym darze prostego i mądrego mówienia o sprawach najważniejszych. We Francji uwielbiany przez czytelników, szczególnie młodych, którym pomaga szukać odpowiedzi na najważniejsze pytania życia. Jaki jest sens mojej egzystencji? Jak mam być szczęśliwy? Jak przejść od strachu do miłości i jak działać, żeby zmieniać świat? Nazywają go Nauczycielem Życia.
Kolejne eseje i opowieści Lenoira są we Francji wydarzeniami. Sprzedają się w kilkusettysięcznych nakładach, są tłumaczone i szeroko komentowane w ponad 20 krajach. Przez wiele miesięcy utrzymują się na pierwszych miejscach list bestsellerów.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

zuma939 | 2018-09-20
Przeczytana: 20 września 2018

„Moim jedynym pragnieniem jest być w pełni obecnym i otwartym na świat taki, jaki jest. Aby korzystać w pełni z każdej sekundy życia, ostatecznym krokiem będzie rezygnacja z mojego ego.”
(„Dusza świata” F. Lenoir)

Zachęcona lekturą „Kryształowego serca” zakupiłam kolejną książkę francuskiego filozofa i przyznam szczerze zmęczyła mnie. Dlaczego? Z powodu nadmiaru. Nadmiaru treści przy niedoborze formy. Opowieść, którą zawiera jest następująca, w przededniu ogromnej katastrofy, która ma dotknąć całą ziemię Dusza Świata, która można rozumieć jako Mądrość Wszechświata, czy Skarbnicę Wiedzy Uniwersalnej, w nadprzyrodzony sposób skupia w jednym miejscu, w klasztorze tybetańskim, siedmiu wybitnych mędrców siedmiu wielkich tradycji duchowych. Zostali oni zgromadzeni, by ocalić to, co najcenniejsze na ich ścieżce. Fabuła to zaledwie pretekst i nie o nią chodzi w tej książce, choć oczywiście ma ważną, symboliczną rolę, bowiem skupia soczewkę naszej uwagi na treściach przekazywanych przez...

Kasia | 2018-09-18
Na półkach: Przeczytane, Inne, Ambitne

Bardzo przyjemna i mądra książka. Dla osób w każdym wieku. Polecam zapoznać się z jej treścią, bo przecież każdy chce dobrze żyć...

dra | 2017-10-17
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 16 października 2017

Ta książka to kompendium zasad pozwalających żyć pełnią życia. Jak być prawy człowiekiem. Jak być człowiekiem.
Książka napisana w bardzo przestępny i ciekawy sposób ale nie będąca poradnikiem.

Bardzo polecam

Azuyano | 2016-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2016

Jako pierwsza mam okazję napisać opinię tej książce. Do jej przeczytania przysłużyła się pani bibliotekarka, gdy usłyszała, że spodobała mi się książka pt. "Jesteś cudem". Jest to moja pierwsza książka tego autora i na chwilę obecną obawiam się, że kolejne jej nie przebiją. O tym, że Świat jest niszczony namacalnie, jak i duchowo pewnie większość osób już wie, ale co dalej? Unikać tematu czy może polepszyć jakość swojego życia z bierności w aktywność? Ta książka nie uczy o religii, jak również nie przekonuje do innych wyznań.
Ona po prostu zawiera rady, które może zastosować każdy. Jeśli zebrać ludzi różnych religii to obawiam się, że każdy uparcie trwałby przy swojej, a co jeśli zapytamy anonimowo jak powinno się żyć, aby tego życia nie zmarnować na pasywności? Książkę można pochłonąć w godzinę, ale warto mimo 170 stron dać jej kilka dni. Może akurat 7, aby nie skończyć jej w trybie ekspresowym i pozbawić się wyciągnięcia pożytecznych wniosków.