Czas burz

Wydawnictwo: De Facto
Sturmzeit
83-88250-55-8
jaune

Akcja powieści toczy się w Niemczech, Prusach Wschodnich, Rosji i na frontach pierwszej wojny światowej. Barwnie przedstawione postacie czynią książkę bardzo atrakcyjną, a skomplikowana osobowość głównej bohaterki upodabnia ją do Scarlett z "Przeminęło z wiatrem". "Czas burz" został sfilmowany i cieszył się dużym powodzeniem w Niemczech. Wiele zdjęć kręcono w Polsce we dworze w Koszutach pod...

"Czas burz" został sfilmowany i cieszył się dużym powodzeniem w Niemczech. Wiele zdjęć kręcono w Polsce we dworze w Koszutach pod Poznaniem, a jedną z ról grał Franciszek Pieczka.

teri | 2014-11-18
Przeczytana: 17 listopada 2014

Najpierw troszke ponarzekam...bo wydanie tej ksiazki wola o pomste.Kieszonkowe,drobniusienki druk bez marginesow i po jednorazowym przeczytaniu,wyglada na zniszczona,tak kiepski jest papier.Jednak warto sie poswiecic i przeczytac.Pani Link sprawdzila sie rowniez w powiesci obyczajowo-historycznej.Swietna saga rodzinna rozgrywajaca sie na przelomie I Wojny Swiatowej,porownywana do "Przeminelo z wiatrem" i musze przyznac,ze cos w tym jest.Polecam!!!Il tempi di guerra,bellissima.........

allison | 2014-02-06
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 06 lutego 2014

Pani Link kojarzy się przede wszystkim z kryminałami, jednak potrafi pisać także powieści obyczajowo-historyczne. Przykładem tego jest "Czas burz", książka, której akcja zaczyna się w dniu wybuchu pierwszej wojny światowej, a kończy w 1930 roku, gdy wciąż trwa światowy kryzys ekonomiczny, w Związku Radzieckim komunizm pochłania miliony ofiar, a w Niemczech coraz bardziej do głosu dochodzą faszystowskie pseudoidee.
Bohaterowie powieści doświadczają wszystkich wymienionych burzliwych zdarzeń. Część z nich staje się także uczestnikami, świadkami i ofiarami rewolucji bolszewickiej.

Mimo iż na plan pierwszy wysuwają się watki obyczajowe i miłosne, dużą rolę odgrywają wspomniane wydarzenia historyczne. Autorka nie zagłębia się w ich polityczne podłoże, jednak ukazuje świat ogarnięty wojną i rewolucją w sposób realistyczny, wiarygodny i przekonujący.
To, co dla niektórych miało być wielką przygodą z bronią albo walką ideową, okazało się krwawym koszmarem, którego nigdy nie da się...

motyl43 | 2014-05-11
Przeczytana: maj 2014

Bardzo długo szukałam "Czasu burz". W księgarniach, na allegro, w bibliotece. W końcu udało się ją zamówić w katalogu rozproszonym biblioteki powiatowej. Wygląd książki bardzo mnie zaskoczył, małe kieszonkowe wydanie, trzcionka 6 lub 7 ( koszmar), bez marginesów. Tak brudna, że chwilami zamiast czytać zastanawiałam się nad pochodzeniem plam. Jednak dziś kończąc z westchnieniem stwierdziłam- było warto!
Książka przypomina patchworkową narzutę : rodzina, życie , troski, wojna światowa,rewolucja,inflacja, czasy kryzysu, krach na Wallstreet. Historia piękna, żywa zwłaszcza, że ją nić miłości zszywa ;). POLECAM! Moim zdaniem zupełnie inna niż "Dom sióstr".

mamaKa | 2016-02-12
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 12 lutego 2016

Jestem rozczarowana (może dlatego, że moje oczekiwania były zbyt wygórowane). To jedyne, co przychodzi mi na myśl. Po przeczytaniu powieści „Czas burz” nie pozostaje mi nic innego, jak potwierdzić opis z okładki książki. Sugestia, że postać Felicji przypomina Scarlett z „Przeminęło z wiatrem” jest prawdziwa. Moim zdaniem podobieństw jest więcej. To swoiste przeniesienie w czasie i przestrzeni. Z pewnością książka ta znalazła już swoich zwolenników i nadal będzie poruszała wiele czytelniczych serc. Moje jednak zajęła Pani Margaret Mitchell i słowa: “Nie będę o tym myślała. Pomyślę o tym jutro.”

aerien | 2013-08-21

Cudna przecudna. I choć bliźniaczo podobna do "Domu sióstr" - zachwyca, a nawet: zachwyca tym bardziej.

"Czas burz" to nic innego jak kolejna, z rozmachem napisana, urzekająca saga rodzinna, z wartką akcją osadzoną w czasie I wojny światowej, z namiętną i niezapomnianą bohaterką główną i barwną galerią innych postaci, pełnokrwistych i budzących prawdziwe emocje. Ich losy się przeżywa, ich poczynaniom kibicuje, tęskni się, gdy nagle odchodzą (a odchodzą, niestety, masowo).

Uwielbiam takie książki: wielostronicowe, pięknie i ciekawie napisane, pełne zwrotów akcji, pochłaniające bez reszty. A do tego: z wielką historią w tle. Charlotte, moja (już ulubiona, śmiało napiszę) autorka, serwuje właśnie takie. Dlatego namawiam i polecam: oprócz 'Domu sióstr', poszukajcie i tej książki: niech Wam wypełni długie jesienne wieczory, niech Was porwie i zachwyci.

Tytułowy "Czas burz" to okres I wojny światowej: akcja powieści rozpoczyna się tuż przed jej wybuchem, a kończy kilka lat po niej,...

Monika | 2015-02-03
Przeczytana: 26 stycznia 2015

Charlotte Link zawsze pisze tak, że jestem minimum zadowolona :)
"Czas burz" to saga rodzinna osadzona w ciekawym czasie i miejscu. Treść wciąga, ale czytanie utrudnia małe wydanie z miniaturowym drukiem.

BetiFiore | 2015-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2015

Słyszałam dużo o kryminałach Link i już od dawna ostrzyłam sobie na nie zęby :) No i wpadł mi w ręce "Czas burz" - nie wiedziałam jednak, że to nie kryminał a powieść historyczno-obyczajowa. Czy się zawiodłam? Wprost przeciwnie! Tak jak wielu z Was od razu zauważyłam analogię do "Przeminęło z wiatrem". Książka bardzo mi się podobała, zawsze lubiłam sagi rodzinne - również te filmowe. Polecam.

Iwona | 2014-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2014

Fascynacja Charlotte Link pewną amerykańską powieścią jest widoczna od pierwszych stron. Ba, widoczna już była w „Domu sióstr”. Podobieństwo postaci, charakterów, sytuacji, motywacji rzuca się w oczy i pozwala przewidzieć rozwój wypadków i relacji między głównymi bohaterami. Ale to się czyta!!! Wspaniała lektura, niesamowicie wciągająca, nie pozwala oderwać się ani na chwilę. Nie jest wolna od niekonsekwencji, troszkę naciągana (te przypadkowe spotkania w wielkich miastach), czasem jakby pośpiesznie napisana, czasem też niechlujnie ( a może mi się trafiła wersja z wieloma, niestety, błędami stylistycznymi), przez mnogość wątków i bohaterów spłycona. Jednak zalety przeważają, a jedną z nich jest arcyciekawe, szerokie tło historyczne, poczynając od wstępu do I wojny, czyli zabójstwa arcyksięcia w Sarajewie, przez całą wojnę, walki we Francji, rewolucję w Rosji, niepokoje powojenne, nieudany pucz monachijski Hitlera w 1923 roku, krach na giełdzie w 1929 roku. Bohaterowie są wszędzie...

alinkawie | 2013-04-18

To pierwsza z powieści Charlotte Link.Zaskoczyło mnie brak wątku kryminalnego.Głowna bohaterka nie bez powodu porównywana jest do Scarlett O'Hara z ,,Przeminęło z wiatrem,,która za wszelką cenę chce uratować swoją rodzinną posiadłość.

Ania | 2014-01-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 22 stycznia 2014

To trzecia pozycja tej znakomitej autorki przeczytana w bardzo krótkim czasie.Nie jest to kryminał czy powieść z wątkiem kryminalnym jak w przypadku pozostałych powieści.Czas burz przypomina mi trochę " Saszeńkę " czy " Białą wilczycę " ponieważ akcja osadzona jest w okresie wojny ( tutaj dokładnie przed, w trakcie oraz po I wojnie światowej). Tutaj główna bahaterka nie jest piękną Rosjanką ale Niemką.Z charakteru przypomina rzeczywiście Scarlet O'Harę jak zauważyło już kilku czytelników.Poznajemy realia Niemiec w tamtym czasie.Uwielbiam tego typu literaturę, z tłem historycznym w tle, wyrazistymi charakterologicznie bohaterami, którzy imają się z problemami miłosnymi, finansowymi i dramatami tamtych czasów czyli: głodem, chłodem,chorobami, utratą bliskich,zsyłkami, aresztowaniami itd. Ch.Link przedstawia nam sagę rodzinną Felicji, młodziutkiej dziewczyny o pięknych, szarych oczach i niebywale "przewrotnym" charakterze.Jest kokietką, która podbija serca wielu mężczyzn, jest...