Tego ci nie powiedziałam

Okładka książki Tego ci nie powiedziałam Kelly Rimmer
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2020
Okładka książki Tego ci nie powiedziałam
Kelly Rimmer
Inne

Wyróżniona opinia i

Tego ci nie powiedziałam

Konto usunięte

Cudowna książka. Poruszyła mnie na wylot, dotarła w każdy zakamarek mojej duszy ,niejednokrotnie doprowadzając do łez. Teraz kiedy słyszy się o wojnie jeszcze głośniej chce się krzyczeć Nigdy więcej!

Cudowna książka. Poruszająca fabuła. Trzyma w napięciu do ostatniej chwili.

Cudowna książka. Poruszająca fabuła. Trzyma w napięciu do ostatniej chwili.

Cudowna ksiazka przeczytałam ją jednym tchem,utorzsamilam się z nią ponieważ moi dziadkowie przeżyli tragiczne xzsy w czasie wojny ,byli na robotach przymusowych w Niemczech i moja matka chrzestna tam się urodziła.Moja babcia bardzo dokładnie opowiedziała mi ich losy.

Przepiękna opowieść, trzymająca w napięciu do ostatnich stron.

Przepiękna opowieść, trzymająca w napięciu do ostatnich stron.

Rewelacyjna. Ciężko się oderwać i wrócić do rzeczywistości

Rewelacyjna. Ciężko się oderwać i wrócić do rzeczywistości

Zakupiłam tą książkę po przeczytanych dobrych recenzjach i niestety bardzo się zawiodłam... Nic mnie w niej nie porwało, wręcz przeciwnie... Szukałam mocnych emocji, wzruszeń i ciekawej akcji o co nie trudno w powieściach o wojennej miłości, a przez setki stron musiałam czytać szczegółowe do granic możliwości opisy o prozie codziennego ciężkiego życia z dziećmi w domu (autystycznym i bardzo zdolnym) i problemach małżeńskich jednej z głównych bohaterek... Po około 250-300 stronach miałam nadzieję, że w końcu stanie się ciekawsza ale niedługo później stało się oczywistym jakie będzie zakończenie tej historii i po prostu chciałam dobrnąć do końca i zakończyć tą lekturę. Sama historia miłosna mimo wzruszającego zakończenia też mnie rozczarowała, była mocno cukierkowa i przerysowana...

To jedna z tych książek, którą czyta się jednym tchem i dla których zarywa się noce ;)
Mamy tu dwie płaszczyzny czasowe, które łączą się ze sobą w pewnym puncie gdzie poznajemy całą perspektywę, jednak książka do końca trzyma napięcie.
Polska -mamy tu bohaterów, których przeżywają pierwsze poważne uczucia i namietności, snując plany na przyszłość. Podążami wraz z nimi przeżywając razem wybuch II Wojny Światowej i wszystkie okrócieństwa z nią związane...
Lata wspólczesne, Stany Zjednoczone. Wnuczka Alice postanawia pomóc swojej babci i spełnia jej prośbę - wyjeżdża do Polski i poznaje swoje korzenie... Autorka pokazuje jakie konsekwencje płyną z rodzinnych tajemnic, niewypowiedzianych słów i sekretów. Duże uznane za wątek autystystyczny - chłopca, który mimo zaburzenia zdaje się widzieć i czuć więcej....

Wyjatkowa relacja babci i wnuczki ,do tego tajemnica z przeszłości i codzienne zmagania z wyjątkowymi dziećmi.

Zgrabna opowieść o trudnych czasach i doświadczeniach i konsekwencjach… dla mnie zbyt gładka i nierealna🥴 i przewidywalna fabuła ,ale przeczytajcie i przekonajcie się sami😉

Dwie bohaterki, dwie odległe rzeczywistości. Młoda zakochana dziewczyna w obliczu okropności II wojny światowej w Polsce oraz współczesna amerykańska matka z "brzemieniem" syna w spektrum autyzmu. Babcia i jej wnuczka, wyruszająca w daleką podróż aby rozwikłać rodzinną tajemnicę. Fabuła prowadzi nas równolegle przez historię i współczesność, zaciekawia, buduje napięcie i oczekiwanie na rozwiązanie historii i sekretów przodków. Szacunek dla autorki, że zgłębiła dzieje swoich dziadków pochodzenia polskiego, przyjechała do ich ojczyzny, przestudiowała historię i okropności okupacji hitlerowskiej w naszym kraju. Jednak znajdujemy tu wiele nieścisłości historycznych dotyczących tego tematu, które nie umkną polskiemu czytelnikowi.