Granica: Czas łamania zakazów

Tłumaczenie: Andrzej Sawicki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Granica". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Solaris
Рубеж. Время нарушать запреты
83-88431-90-0
dona

Kontynuacja i zakończenie wątków z tomu GRANICA: Zimą jest popyt na sieroty, jaki ukazał się w kwietniu. Wspaniała słowiańska fantasy zabiera nas na szaleńczą wyprawę do Świata podzielonego na liczne Naczynia. Granic pomiędzy nimi strzegą anioły z panteonu Jahwe. Bohaterowie pierwszego tomu, kierowani losem lub zadaniem do wykonania. przenoszą się do Naczynia, z którego pochodzi heros Rio. W pościg za nimi rusza, kierowany prastarą magią dziada Pańki, czerkaski setnik z grupą mołojców. Co wyniknie z konfrontacji obydwóch światów?

Mamerkus | 2012-10-25
Przeczytana: 24 kwietnia 2010

Jestem fanem literatury science fiction oraz tej fantasy, która wnosi lub przynajmniej stara się wnosić coś nowego. Nie interesują mnie smoki, czarodzieje, magia, wampiry, księżniczki, rycerze, konie, orki, gobliny i inne gollumy, gdyż są to tematy doszczętnie wyeksploatowane (chyba że wątek taki jest co najwyżej drugoplanowy i zgrabnie wpleciony we w miarę oryginalną i ciekawie opowiedzianą historię, jak np. u Hala Duncana wątek wampira). Natomiast jestem żywotnie zainteresowany świeżymi oraz oryginalnymi pomysłami, w czym przodują tacy pisarze, jak Jacek Dukaj czy Dan Simmons.

Od rosyjskojęzycznej literatury fantastycznej do tej pory trzymałem się z daleka, powstrzymywany jakimś bliżej nieokreślonym impulsem, a jedyną styczność z nią miałem poprzez opowiadania zamieszczone w dwóch tomach "Kroków w nieznane", z 2005 i 2007 roku. I było to, niestety, doświadczenie niemalże traumatyczne i porażające swoją zaściankowością (cóż za fatalny język stylizowany na gwarę, akceptacja lub...

Ryuuga | 2016-09-30
Sciel | 2016-06-30