Awanturnik

Wydawnictwo: Solaris
Авантюрист
rosyjska sf
Dorota_1988

Młody, przystojny Retano szczyci się pochodzeniem od wielkiego maga Damira, a choć jego arystokratyczny ród mocno zubożał, on sam jest czarującym… łajdakiem. Oszustem i naciągaczem, któremu został rok życia. Obciążony magicznym wyrokiem szuka ratunku u potężnego czarodzieja. Ten zgadza się mu pomóc pod pewnym warunkiem. Młodzian musi zdobyć serce Alany z rodu Sollów i pojąć ją za żonę....

Młodzian musi zdobyć serce Alany z rodu Sollów i pojąć ją za żonę. Początkowo zadanie nie wydaje się trudne, lecz z dnia na dzień piętrzą się problemy. Nic nie jest takim, jakim się wydaje. Rodzina Luara Solla, Ostatniego Wieszczbiarza, skrywa wiele mrocznych sekretów, a i sam czarodziej wydaje się oszukiwać niefortunnego amanta… Niemądrego awanturnika, który będzie musiał zapłacić za swoje winy.

W brawurowym, zaskakującym finale cyklu „Tułacze” nastąpi zamknięcie wszystkich wątków i wyjaśnienie wszystkich zagadek.

źródło opisu: [Solaris, 2010]

| 2015-04-29
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 29 kwietnia 2015

Po pierwszym tomie cała tetralogia "Tułaczy" zapowiadała się obiecująco, jednak z każdym kolejnym robiło się coraz gorzej...
Mam wrażenie, że małżeństwo Diaczenków, w którymś momencie straciło zapał do tego cyklu. Zakończenie jest niesatysfakcjonujące - wbrew zapewnieniom, nie wszystkie wątki się wyjaśniły. W każdym tomie powielały się te same pomysły. Czułam spory niedosyt. Ostatnią część czytałam już praktycznie na siłę.

patizka | 2015-08-29

Ostatni (czwarty) tom tetralogii "Tułacze". Dla miłośników wcześniejszych książek - obowiązkowa :)

Michał_Rozkrut | 2016-11-06
Joanna | 2016-10-13