Magia przeciw prawu: Magioso

Cykl: Mag (tom 1)
Wydawnictwo: Solaris
Mag v zakone
Magia, fantasy

Nagradzany i bardzo popularny w Rosji duet Oldi (Gromow i Ładyżenskij) w oryginalnej fantasy, rozgrywającej się w alternatywnej carskiej Rosji z przełomu XIX i XX wieku. Prawo zakazuje stosowania Magii. Za pierwsze przewinienie magioso jest zsyłany na Syberię, za recydywę jest tylko jedna kara - śmierć. Dwaj magowie - Walet Winny i Dama Dzwonkowa - zostają zesłani po odbyciu katorgi na...

Dwaj magowie - Walet Winny i Dama Dzwonkowa - zostają zesłani po odbyciu katorgi na syberyjską wieś. Zmuszeni okolicznościami i walką o życie, ponownie łamią Prawo. Uciekają na Krym, szukając kryjówki wśród Cyganów, dla których Magia jest całym życiem. Śladem zbiegów rusza pułkownik specjalnego korpusu Imperatora - bezlitosny książę Gandieri.

źródło opisu: [Wydawnictwo Solaris,2004]

źródło okładki: www.empik.com

Kern | 2016-11-14
Na półkach: 2016, Fantasy, Przeczytane
Przeczytana: listopad 2016

Fabuła książki nie jest specjalnie zajmująca, gdyż siła nakierowana jest tu na oryginalną narrację oraz ukryty przed czytelnikiem mechanizm napędzający rzeczywistość powieści.
Przez pierwsze 50-100 stron, zresztą narracją jest dość niewygodna w odbiorze dopiero później wciąga. Niestety w momencie gdy już się z nią zżyliśmy znika.
Tak, że na końcu zostajemy tylko z tajemną, ukrytą wiedzą, do której nie mamy dostępu.

Ogólnie nie jest to zła powieść, ale spokojnie można ją sobie darować.

PawelM | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Akcja początkowo się „ślimaczy”, by pod koniec gnać na łeb na szyję. W drugiej części autorzy „mieszają czasy” – momentami trudno się połapać co się właśnie dzieje, a co już jest przeszłością. Nie jest to powieść do połknięcia w jeden wieczór – lepiej czytanie rozłożyć na kilka dni. A przeczytać zdecydowanie warto.

Więcej:

Adrian Gunther | 2015-08-12

Jak dla mnie książka dosyć średnia, bardzo powoli rozkręca sie akcja, by pod koniec gnać nawet zbyt szybko. Wiele rzeczy jest niewyjaśnionych w kontekście pary gł. bohaterów, wiele ciekawych rzeczy. Można by coś wyjaśnić już teraz, aby tym chetniej brać kolejne części do ręki. A tak, mam mieszane uczucia. Poczętek męczący a końcówka zbyt szybka

Jaskier | 2011-07-07

Najgorsza książka jaką czytałem, już lepiej telefoniczną, bohaterowie ciekawsi, a akcja tak samo wartka...

robie_to_ironicznie | 2016-01-14
cardi | 2015-05-11