Marzenia sukuba

Okładka książki Marzenia sukuba Richelle Mead
Okładka książki Marzenia sukuba
Richelle Mead Wydawnictwo: Amber Cykl: Georgina Kincaid (tom 3) fantasy, science fiction
Georgina Kincaid (tom 3)
Succubus Dreams
Amber
2010-07-06
2010-07-06
2008-10-01
Agnieszka Kabala
marzenia sukuba melancholia

Podobają mi się książki tej autorki i polubiłam serię z Georginą. Ta część mnie nie zawiodła, a nawet pozytywnie zaskoczyła. Dwie tajemnice, dużo akcji pod koniec książki. Bardzo interesujący świat. Jestem bardzo ciekawa co wydarzy się dalej w życiu Georginy i do czego dąży ta seria.

Kolejna ciekawa kontynuacja przygód sukuba Georginy. Chociaż parę lat temu już przeczytałem cały cykl i chociaż wiedziałem, jak potoczą się losy bohaterki, to jak przyszło co do czego, to wciąż lekko ukłuło.

Jak do tej pory ten tom wydaje się najbardziej melancholijny. I chociaż nie jest to lektura dla wszystkich, to ja ją polecam. Warto spróbować od czasu do czasu czegoś innego, takiego trochę słodko-gorzkiego.

Chyba nie tylko mnie irytuje w tym cyklu to, że autorka ciągle przypomina i opisuje znanych juz nam bohaterów lub przywołuje te same opowiadania. My, jako czytelnicy kolejnych części dobrze wiemy, co się działo w poprzednich, to chyba logiczne.. :) Nie mniej jednak ta część podobała mi się chyba najbardziej, a koniec to już w ogóle mnie nie zaskoczył bo to wszystko było do przewidzenia. :)

Szybko się czyta jak poprzednie części, ale też ma ten problem co w części 2 z tłumaczeniem postaci, które się już zna.

Chyba się wkręciłam w życie sukuba. Serce mnie boli jak skończyła się ta część :/

Trzecia odsłona przygód pięknej Georginy, i jakże smutna. Cały tom był bardzo skomplikowany emocjonalnie. Sielanka dobiegła końca i zaczęły się pojawiać problemy. Nowe postaci, nowe sytuacje. Ale im bliżej końca tym większy ból. Ostatnie strony przeczytałam jednym tchem, moje serce buntowało się przeciw takiemu obrotowi spraw. Momentami musiałam się upominać by oddychać. Całym sercem jestem z Georginą i mam nadzieję na szczęśliwszą kontynuację. Książka jak najbardziej godna przeczytania.

Popłakałam się!... Nie myślałam, że coś takiego może się stać ale się stało... Oczywiście jak wszystkie książki Richelle Mead bardzo polecam i zachęcam do przeczytania. Ten tom wywołuje dużo emocji, a pytania same nasuwają się na usta...

Wciągająca

Wciągająca

Ta książka to nie jest objawienie. Co nie zmienia tego, że naprawdę dobrze się ją czyta. Jest po prostu lekka i szybka w przerabianiu, co sprawia, że przerobienie blisko 300 stron w 3 dni nie jest żadnym wyczynem, nawet w niesprzyjających okolicznościach.
A czy warto? Nie mam zbyt wielkiego obycia z tym gatunkiem, wydaje mi się jednak, że ta seria jest serią przyzwoitą.

Znacznie lepsza niż poprzednia część.
Choć ciągłe przypominanie przez bohaterkę, że jestem sukubem i duża ilość opisów co ma teraz na sobie mnie irytowała. Ach ten wątek ze snów miał genialne wyjaśnienie i zakończenie. I oczywiście retrospekcję. Byłam zaskoczona w kilku momentach. Czytając poprzednią część nie byłam pewna czy chcę kontynuować tą serie, ale teraz jestem pewna, że chcę przeczytać więcej.

Znacznie lepsza niż poprzednia część.