Podboje Sukuba

Tłumaczenie: Agnieszka Kabala
Cykl: Georgina Kincaid (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Succubus on Top
Sela9030

Przybierają postać nieziemsko pięknych kobiet. Wabią mężczyzn i budzą w nich pożądanie. Sukuby - uwodzicielskie i mordercze demony. Miłość boli. Nikt nie wie tego lepiej niż Georgina. Jeśli choćby pocałuje swojego śmiertelnego chłopaka, wyssie z niego całą energię życiową. Cóż, bycie sukubem ma niewątpliwie plusy, ale to chyba nie fair, że dziewczyna-demon, która zawodowo uwodzi mężczyzn, nie...

Miłość boli. Nikt nie wie tego lepiej niż Georgina. Jeśli choćby pocałuje swojego śmiertelnego chłopaka, wyssie z niego całą energię życiową. Cóż, bycie sukubem ma niewątpliwie plusy, ale to chyba nie fair, że dziewczyna-demon, która zawodowo uwodzi mężczyzn, nie może pozwolić sobie na prawdziwą miłość. Niepowodzeń w życiu prywatnym nie rekompensują sukcesy zawodowe i uznanie szefa, który jest pod ważeniem profesjonalizmu Georginy przekraczającej piekielne normy deprawacji dusz. Na domiar złego nieśmiertelny kumpel wciąga ją w plan który może skończyć się fatalnie nie tylko dla jej kariery...

Richelle Mead należy do czołówki młodych amerykańskich autorek paranormalnych komedii romantycznych i urban fantasy. Jest także autorką serii Akademia wampirów. Akcja jej bestsellerowych powieści osadzona w realiach wielkomiejskich łączy fantastykę i współczesność z kryminalną intrygą. Na pierwszy plan wysuwa się w nich jednak wątek romantyczny, a demoniczni bohaterowie kierują się uczuciami. Melancholią sukuba rozpoczęła cykl przygód miłosnych Georginy Kincaid.

źródło opisu: Wydawnictwo AMBER, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Dobra, ciekawa powieść. Dużo się dzieje, a więc i szybko się czyta. Poziom podobny do pierwszej część, choć bardziej mi się podobała. Jestem ciekawa kolejnych tomów :)

Pierwszy tom zrobił na mnie lepsze wrażenie, ale drugi też dobrze się czytało. Nie jest ambitna literatura, ale wciąga, szybko się czyta i fabuła jest nawet ciekawa ;)

młoda_pisarka | 2014-07-06
Przeczytana: 31 grudnia 2012

Miłość jest wspaniała, ale miłość to takie ograniczenia... A największym ograniczeniem Georginy w związku z Sethem jest brak jakiegokolwiek kontaktu fizycznego. Jej pocałunek... może naprawdę go zabić zabierając Sethowi jego całą witalną energię.
Związek pełen ograniczeń, który nawet nie powinien mieć racji bytu, a tym bardziej związek, który nie powinien się udać, ale Georgina postanawia mimo wszystko o niego walczyć...
Kolejny tom przygód o sukubie nie pozwalający oderwać się od lektury chociaż na chwilę.
Polecam gorąco!

zUaPanienka | 2013-12-06
Przeczytana: 25 lipca 2013

Kolejna część mojej ulubionej Sukubiej serii.

Nasza bohaterka musi znosić trudy i znoje zawarcia kontraktu ze swoim szefem. Na wstępie uzyskuje dyplom za swoje zasługi, z którego rzecz jasna, dumne jest całe Piekielne stowarzyszenie, ale ona sama jest tym faktem bardziej rozgniewana niż własnym losem.

W tej części poznamy Bastiena, przyjaciela z dawnych lat i towarzysza broni. Bastien jest inkubem, czyli męskim odpowiednikiem Georginy.
Z nim witamy kolejną zadziwiającą intrygę, obok której nasza bohaterka będzie musiała rozwiązać, również, problemy swoich śmiertelnych przyjaciół. Uwikłanie się w te przygody pozwoli nam dostrzec w bohaterce jej najlepsze cechy, takie jak spryt, inteligencję, czy odpowiednią manipulację sytuacyjną.

Poznajemy nowe postaci, nowe intrygi i zgłębiamy związek naszej bohaterki z Sethem. Dzięki pierwszoosobowej narracji, uczestniczymy w jej życiu i utożsamiamy się z nim. Dzięki czemu lepiej ją poznajemy i wydaje nam się zdecydowanie bliższa.

Wraz z...

Asia | 2014-04-07
Przeczytana: 04 grudnia 2013

O ile pierwsza część zrobiła na mnie wrażenie, o tyle ta ciągnęła się jak przysłowiowe flaki z olejem... Jakoś udało mi się dokończyć, jednak mam opory przed sięgnięciem po kolejne części...

little_angel_ | 2011-07-07
Przeczytana: 28 czerwca 2011

Książka „Podboje sukuba” jest drugą częścią cyklu o Georginie Kincad. Za tę powieść zabrałam się zaraz po przeczytaniu „Melancholii sukuba”, ciekawa, w co tym razem wpakuje się nasz sukub.

Georgina dotrzymuje obietnicy złożonej swojemu przełożonemu i na poważnie bierze się do pracy, co sugeruje sam tytuł powieści. Dzięki takiemu obrotowi rzeczy w tej części cyklu mamy więcej podtekstów erotycznych i opisów aktów seksualnych.

Jednak oczywiście książka nie skupia się jedynie na zdobyczach naszej bohaterki, są one jedynie tłem powieści. Na pierwszy plan, tak jak w pierwszej części, wysuwa się życie miłosne bohaterki i zauroczenie Sethem. Georgina sama nie jest pewna, czy pociąg, który czuje do pisarza można nazwać miłością. Czy jest możliwe, aby sukub stworzył prawdziwy związek z człowiekiem? Czy w dzisiejszych czasach jest możliwy związek pozbawiony kontaktu fizycznego, szczególnie jeśli abstynencja seksualna może dotyczyć tylko jednej strony? Na te i wiele innych pytań bohaterka...

Inna_odInnych | 2014-04-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 15 marca 2013

Georgina jest sukubem i uwodzi mężczyzn, by wyssać z nich energię życiową, której potrzebuje do życia. Jednak jest zakochana w śmiertelniku, z którym tworzy związek, ale nie może go nawet pocałować, nie mówiąc o czymś więcej, z obawy przed wyssaniem jego energii. Jakby tego było dla niej mało, w jej życiu pojawia się stary przyjaciel, który jest inkubem i wciąga ją w jego plan, który może skończyć się fatalnie. Do tego śmiertelny kumpel wpadł w nałóg i okazuje się, że to, co bierze, jest czymś więcej niż tylko narkotykiem…

Sama akcja jest ciekawa, wiele się w niej dzieje. Tu nie ma miejsca na nudę, no dobrze, kogoś może nudzić związek Georginy i Setha, jednak autorka starała się skupić na innych rzeczach i do powieści wprowadzić równowagę. Myślę, że jej się udało. Dodatkową zaletą jest poczucie humoru zawarte w książce, często zdarzają się zabawne dialogi czy sytuacje, np.:
„Skończyło się na tym, że wypożyczyliśmy Gladiatora. (…) Seth słuchał ze zdumieniem moich uwag na temat...

kaktusowaona71 | 2015-02-10
Przeczytana: 09 lutego 2015

Coż... druga część jest ciut lepsza od części pierwszej, ale nie ma co dąć w fanfary, bo jest to polepszenie minimalne. Tylko tyle, żeby 6 gwiazdek nie było ciągniętych za uszy ze wszystkich sił. Akcja między głównymi bohaterami nieco się zagęszcza i ogólnie robi się nieco bardziej zajmująca, ale nie widzę nadal żadnych fajerwerków. Ogarnia mnie złe przeczucie, że jednak cała seria okaże się taka " po prostu miła". Cóż... nie co dzień mamy święto i mistrzowskie książki które nie pozwalają nam oddychać- a szkoda

Marika | 2015-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2015

Zwykle przeraża mnie trochę, jeśli seria ma więcej niż trzy tomy. Ale w tym wypadku się cieszę, bo to oznacza, że moja przygoda z tym sukubem tak szybko się nie skończy. A muszę powiedzieć, że jestem strasznie ciekawa kolejnych części.

Georgina, sukub z dłuuugim doświadczeniem, związała się ze śmiertelnikiem Sethem. I chyba można go uznać za jej tytułowy „podbój”, gdyż taki związek nie powinien mieć prawa bytu. Ona, jako sukub, jest stworzona do tego, żeby poprzez seks zabierać energię życiową partnerom. Co skutkuje tym, że ich życie skraca się nawet o kilkanaście lat… A kto chciałby sprawić, że jego miłość umrze jeszcze szybciej? Oznacza to trzymanie rąk z dala od siebie. Żadnych głębszych pocałunków. Zero seksu… to dość trudne zadanie dla Georginy. W międzyczasie pojawia się również Bastien – jej wieloletni kumpel „po fachu” – czyli inkub. Stworzony do deprawowania kobiet. Ma dość trudne zadanie, w którym Georgina zgadza mu się pomóc. A w to wszystko wplątana jest pewna...

Motylek | 2012-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2012

Hmm.. Nie chcę się powtarzać, ale ta część też była rewelacyjna. Georgina dostaje dyplom „Ten dyplom zaświadcza, że
Letha (alias Georgina Kincaid), sukub Archidiecezji Seattle, w stanie Waszyngton, w Stanach Zjednoczonych Ameryki, na kontynencie Ameryki Północnej na Ziemi, osiągnęła sukcesy na niwie przekraczania zawodowej normy w ostatnim kwartale, wykazując się nieporównanym kunsztem uwodzenia i deprawowania ludzkich dusz, a tym samym skazywania ich na
potępienie". Jednak Seth radzi sobie ze świadomością kim naprawdę jest Georgina. Na dodatek toleruję każde jej zachowanie, co za miłość, a facet? marzenie ;) Tym czasem ona rozwiązuje kolejną zagadkę, "likwiduje" boga Soma, nawet udało jej się skosztować ambrozji. Tej to fajnie. Czyta się bardzo szybko, lektura zajęła mi zaledwie jeden dzień.
Polecam !!!