Return to Sullivan’s Island
Wyspa, powrót do domu
Ag2S

Najnowsza powieść Dorothei Benton Frank. Beth Hayes ma 23 lata i świetlaną przyszłość. Właśnie ukończyła studia, pragnie podróżować, poznawać ludzi i zbierać materiały do powieści, która na pewno stanie się międzynarodowym bestsellerem. Jej plany zostaną jednak pokrzyżowane, kiedy rodzina zażąda od niej, by wróciła na rok do domu, czyli na Wyspę Sullivana. Stoi tam bowiem dom rodzinny, którym ktoś musi się zająć. To trudne zadanie przypada Beth… Czy dziewczyna poradzi sobie z takim poświęceniem? Spójna narracja, niezwykle oryginalni bohaterowie i charakterystyczna południowa magia czynią z tej powieści niekwestionowanego zwycięzcę!

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Tara | 2013-06-22
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Czytało mi się ją bardzo przyjemnie i myślę, że warto po nią sięgnąć choćby po to, by oderwać się od codziennego życia.
Młoda dziewczyna wraca na wyspę do swojego rodzinnego domu. Musi się nim opiekować na czas wyjazdu rodziny i nie jest z tego zadowolona. Kiedy powoli udaje jej się zaaklimatyzować poznaje starszego mężczyznę, który zawraca jej w głowie i oszukuje wszystkich dookoła. Jak to się skończy? Sami przeczytajcie. ;)

freesoul1705 | 2012-06-01
Przeczytana: październik 2010

Takie miłe czytadło na weekendowe popołudnia:) Pani Benton bardzo fajnie oddaje atmosferę gorącego południa - plus również z mojej strony za "południowe duchy". Minusem dla mnie było to, iż historia nabiera akcji dopiero pod sam koniec. Co jeszcze?... Aaa - dobrze jest pokazana naiwność "miłosnej obsesji" głównej bohaterki. Strasznie za to denerwował mnie wątek psa w tej powieści - ta suczka bardziej mogłaby uchodzić za świnkę morką, którą wypuszcza się z pojemnika by wyprostowała łapki i z powrotem się ją w nim umieszcza na resztę dnia - coś absurdalnego i całkowicie bez sensu dla reszty książki.

Dosia | 2016-01-02
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam dom