Powrót na wyspę

Okładka książki Powrót na wyspę Dorothea Benton Frank
Okładka książki Powrót na wyspę
Dorothea Benton Frank Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Lowcountry (tom 6) Seria: Biblioteczka pod Różą literatura obyczajowa, romans
Lowcountry (tom 6)
Biblioteczka pod Różą
Return to Sullivan’s Island
Prószyński i S-ka
2010-08-17
2010-08-17
Janusz Ochab
Wyspa powrót do domu

Beth Heys właśnie ukończyła studia i ma pomysł na siebie, na swoje życie. Jej marzeniem jest powtórzenie sukcesu swojej mamy i w przyszłości chciałaby wydać bestsellerową powieść.
Niestety, Beth zmuszona jest na chwilę zapomnieć o swoich marzeniach, ponieważ wzywają ją nieoczekiwane obowiązki związane z opieką nad starym rodzinnym domem na Wyspie Sullivana.

Już z początku czytania miałam wątpliwości związane z tym, jak potoczy się akcja i w jakim będzie zmierzała kierunku. Można było się spodziewać wątku miłosnego, niemniej na końcu pozostało tylko rozczarowanie i nieprzyjemny posmak tego, w jaki sposób wątek został przedstawiony.

Nastolatka zakochuje się w starszym od siebie mężczyźnie, o którym nic nie wie, a mimo to, wbrew poradom bliskich, zaczyna brnąć w relację i jest w stanie zrobić wszystko dla mężczyzny, choć nie raz ten daje jej powody ku zastanowieniu się, czy dalej warto inwestować w relację. Niemniej, możliwe, że desperacka chęć bycia z kimś i dotknięcia pierwszej miłości zaraz przyczyni się do odczuwania wysokich kosztów tej decyzji..

Całe szczęście, że opisy malowniczej natury na Wyspie Sullivana ratują ogólną fabułę w całości.
Niemniej, sposób poprowadzenia wątku nastolatki przy pozostałych opisach w moim odczuciu są gryzące, dokuczające i jakoś nie pasują do siebie, jakby nie na miejscu.

Powieść z jednej strony miała swój urok, nawet taki magiczny polot, niemniej bardzo szybko się skończył, gdzieś uleciał.. Tak infantylnie i niepoważnie.

Już z początku...

Silne więzy rodzinne i amerykanizm w pełnej krasie. Lekka może , przyjemna - to już zależy co kto lubi. Fakt doskonale oddane uroki gorącego klimatu. Dla mnie zbyt infantylna.

Czytało mi się ją bardzo przyjemnie i myślę, że warto po nią sięgnąć choćby po to, by oderwać się od codziennego życia.
Młoda dziewczyna wraca na wyspę do swojego rodzinnego domu. Musi się nim opiekować na czas wyjazdu rodziny i nie jest z tego zadowolona. Kiedy powoli udaje jej się zaaklimatyzować poznaje starszego mężczyznę, który zawraca jej w głowie i oszukuje wszystkich dookoła. Jak to się skończy? Sami przeczytajcie. ;)

Takie miłe czytadło na weekendowe popołudnia:) Pani Benton bardzo fajnie oddaje atmosferę gorącego południa - plus również z mojej strony za "południowe duchy". Minusem dla mnie było to, iż historia nabiera akcji dopiero pod sam koniec. Co jeszcze?... Aaa - dobrze jest pokazana naiwność "miłosnej obsesji" głównej bohaterki. Strasznie za to denerwował mnie wątek psa w tej powieści - ta suczka bardziej mogłaby uchodzić za świnkę morką, którą wypuszcza się z pojemnika by wyprostowała łapki i z powrotem się ją w nim umieszcza na resztę dnia - coś absurdalnego i całkowicie bez sensu dla reszty książki.

To była dla mnie ogromna przyjemność spotkać się po raz kolejny z moimi ulubionymi i zaprzyjaźnionymi bohaterami. Fascynująca opowieść , którą przeczytałem w jeden dzień. Uwielbiam takie książki.
Polecam

Polecam