Historia pewnego lata

Seria: Z Kapeluszem
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Body Surfing
rodzina, tragedia, rywalizacja, sekrety

Aby odzyskać równowagę po tragicznej śmierci męża, Sydney Sklar decyduje się zostać korepetytorką ślicznej osiemnastolatki Julie Edwards. Wraz ze swoją podopieczną i jej rodzicami spędza lato w pełnym uroku, starym domu na wybrzeżu New Hampshire. Przyjeżdżają tam też dorośli synowie Edwardsów, Ben i Jeff, obaj przystojni, wykształceni i inteligentni. Wydaje się, że Edwardsowie są szczęśliwą, kochającą się rodziną z wyższej klasy średniej, ale pod pozorami wzajemnej serdeczności kryje się wiele gorzkich sekretów. Niespodziewanie dla siebie Sydney zostaje wplątana w dziwny, pełen napięcia trójkąt, przesycony dawną rywalizacją i zazdrością.

ania | 2017-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2017

Rzadko daję jedną gwiazdkę, ale ta książka była tak beznadziejna, tak bardzo o niczym i tak irytująca, ze w stu procentach zasłużyła na taki zaszczyt.

Moje kolejne spotkanie z książką Anity Shreve przyniosło małe rozczarowanie. Będąc po lekturze innych powieści tej autorki spodziewałam się więcej. Cieszę się, że "Historię pewnego lata" przeczytałam dopiero teraz, bo po lekturze tylko tej książki zapewne nie tęskniłabym za ponownym spotkaniem z jej autorką.

Poznajemy zamożną rodzinę Edwardsów, która posiada piękny letni dom na wybrzeżu w okolicach New Hampshire, w którym spędzają wakacje. Rodzice są zajęci sobą, swoją pracą i własnymi sprawami. Dwaj dorośli synowie Ben i Jeff mają swoje życie i tylko od czasu do czasu odwiedzają rodziny dom, natomiast najmłodsze z dzieci - 18 -letnia córka Julie ma zdawać na studia. Dziewczyna jednak jest opóźniona i tak naprawdę wcale nie powinna studiować. Rodzice decydują się zatrudnić dla córki korepetytorkę psychologa, która ma przygotować dziewczynę do egzaminów. W ten sposób w domu państwa Edwardsów pojawia się Sydney - młoda kobieta po przejściach, która pomagając nastolatce sama pragnie...

Książce dałam trzy gwiazdki TYLKO ze względu na poruszony wątek lesbijski, który bardzo mnie zainteresował.

karolaai | 2012-07-13
Przeczytana: 2012 rok

Kompletnie fatalna książka. Nie zainteresowała mnie, fabuła wydawała mi się bardzo wymuszona. Postacie nieciekawe i ciekawe wydarzenia przedstawione za szybko, z kolei te nudne - za wolno. Chcę o tej książce jak najszybciej zapomnieć.

tallgirl88 | 2016-05-06
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 06 maja 2016

Lubię książki Anity Shreve i większość z nich mi się podobała. Ta jest chyba najsłabsza, co nie znaczy, że bardzo zła. Ot, po prostu przeciętna.

robertowa | 2012-09-05

Jeśli masz zamiar ponudzić się przeokropnie, poziewać i przysnąć kilka razy, ta książka jest właśnie dla Ciebie :)

Angelika | 2015-12-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 09 maja 2013

Książka jest fantastyczna. Opowiada historię miłości o której marzy każdy

Karolina Kabzińska | 2011-04-06

Bez interesującej fabuły. Zero oryginalności.

Kinga Kulig | 2015-04-09
Przeczytana: 02 kwietnia 2015

Sydney Sklar ma 29 lat. Z pierwszym mężem rozwiodła się, za bardzo kochał adrenalinę, uwielbiał szybować w powietrzu. Z początku było to dla naszej bohaterki niezwykle intrygujące zjawisko, podziwiała swojego męża, ale z czasem zamiast zachwytu pojawiał się strach i przerażenie o życie Ukochanego. On był uparty i nie potrafił zrezygnować ani ograniczyć się w swojej pasji. Dlatego rozeszli się. Drugie małżeństwo mocniej odbiło się na psychice Sydney. Mąż z zawodu lekarz umarł nagle na sali operacyjnej. Sydney nie będąc w stanie pogodzić się z nadmiarem zgromadzonych emocji i niemożnością pogodzenia się z rzeczywistością, zostaje korepetytorką osiemnastoletniej Julie, dziewczyny nieśmiałej, skromnej, a przede wszystkim delikatnej i wrażliwej. Jej dziecięce i lekkie podejście do życia wynikało z opóźnienia w rozwoju jednakże nie powstrzymało to Sydney przed podjęciem nauczania nastolatki. Początkowo w domu Edwardsów, gdzie pomieszkiwała przez okres wakacji, pracowała wyłącznie w roli...

BIUSTYNKA | 2013-06-20
Przeczytana: 15 czerwca 2013

Nudy , nudy , nudy.....Jedyne co mi się spodobało to odwaga dziewczyny, że nie boi się wody, otwartej wody oceanu-pływa na falach i czuje się wolna, to wszystko.