Full of Grace
Barwy, miłości

Barwna sceneria Południa, miłość, humor i znakomite obserwacje obyczajowe – "Barwy miłości" to powieść, od której nie można się oderwać! Trzydziestodwuletnia i – ku zgrozie swej tradycyjnej włoskiej rodziny – wciąż niezamężna Grace Russo po wielu latach spędzonych w Nowym Jorku za namową ojca przeprowadza się do Charleston w Karolinie Południowej. Tam poznaje na bankiecie Michaela Higginsa,...

Trzydziestodwuletnia i – ku zgrozie swej tradycyjnej włoskiej rodziny – wciąż niezamężna Grace Russo po wielu latach spędzonych w Nowym Jorku za namową ojca przeprowadza się do Charleston w Karolinie Południowej. Tam poznaje na bankiecie Michaela Higginsa, miłość swego życia. Problem jednak w tym, że Michael jest Irlandczykiem, naukowcem i ateistą, a więc jest nie do przyjęcia dla rodu Russo. Grace przy okazji każdego święta musi wybierać pomiędzy nim a rodziną. Co więcej, dostrzega też pewne zgrzyty wewnątrz własnego rodu. Ale prawdziwie czarne chmury dopiero się nad nią gromadzą i zdaje się, że potrzeba będzie cudu, by znów zaświeciło słońce.

źródło opisu: [Prószyński i S-ka, 2008]

Joanna | 2013-12-07
Przeczytana: 20 stycznia 2012

Grace Russo – kobieta niezależna, samodzielna, zadowolona ze swej pracy w ekskluzywnym prywatnym biurze podróży i szczęśliwie zakochana żyje w nieformalnym związku z Michaelem Higginsem – lekarzem, naukowcem zajmującym się badaniami nad komórkami macierzystymi . Oboje są szczęśliwi do czasu wykrycia u Michaela choroby nierokującej szans na przeżycie .

Ich związek nie jest akceptowany przez rodzinę Grace – włoską, wielopokoleniową o silnych tradycjach religijnych i więzach rodzinnych. Michael jest Irlandczykiem, naukowcem i ateistą – osobą , którą rodzina Russo nie jest w stanie zaakceptować .

Powieść o sile rodzinnych uczuć, wsparciu w najtrudniejszych chwilach życia mimo odmiennych poglądów, tolerancji .O wewnętrznym przewartościowaniu poprzez niewytłumaczalne przez naukę przeżycie odmieniające los.

Akcja książki wciągająca czytelnika do samego końca powieści . Na uwagę zasługuje bogato przedstawione życie typowej, włoskiej rodziny z jej poszanowaniem tradycji . Idealna...

książek: 1951
Anna | 2012-10-10
Przeczytana: 09 października 2012

Tytuł książki nastawił mnie do niej pesymistycznie, okładka również, ale postanowiłam sprawdzić, co jest w środku, w końcu nie należy oceniać książki po okładce... i miałam rację, że nie rzuciłam jej w kąt, bo jest pełna tego, czego w literaturze szukam, pełna miłości, jak w tytule, wiele barw tej miłości tu znaleźć można, miłości do boga, miłości do rodziców, rodziny, miłości do ukochanej osoby, wiele można zrozumieć, dzięki tej lekturze, wiele spraw przemyśleć, docenić, zatrzymać się na chwilę w tym naszym zwariowanym świecie, nieustannie biegiem wszędzie i z językiem wywieszonym na brodzie. Polecam.

Kasia | 2014-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2014

Piękna książka- jak sam tytuł mówi "Barwy Miłości"- miłości do drugiego człowieka, do rodziców, rodziny a także do Boga. Daje dużo do myślenia na temat wiary w Boga. POLECAM

hhohho | 2013-09-04
Przeczytana: 03 września 2013

Kiedy spojrzałem na tytuł i dodatkowo zerknąłem na okładkę zupełnie nie miałem ochoty na zabranie się za ten twór. Spodziewałem się kolejnej banalnej opowiastki o rozterkach miłosnych. No i do tego znowu okazała się to literatura kobieca. No cóż, nie zaszkodziło zajrzeć. Jak się okazało całkiem pozytywnie się zaskoczyłem, już po pierwszych linijkach zmieniłem zdanie co do tej książki. Przede wszystkim zaskoczyło mnie podejście autorki do spraw religijnych i choć co prawda ten śmiechu warte "cudzik" trochę to wrażenie zatarł, to jednak mam prawo Benton Frank być wdzięczny za to, że pozwoliła mi od nieco innej strony spojrzeć na moją niewiarę.
Mocne strony tej książki to z pewnością poczucie humoru autorki, w pewnych momentach nie sposób nie wybuchnąć śmiechem; oryginalne podejście do swojego życia głównej bohaterki, niektóre dialogi można by było poprawić (zwłaszcza te między główną parą zakochanych, bo momentami zawiewało takimi banałami...), ale ogólne wrażenie pozostanie na plus.

LilAnGeeL | 2015-05-17
Przeczytana: 17 maja 2015

Na początku miałam ochotę ją odłożyć i dalej nie czytać, powiem szczerze nie wciągnęła mnie. Postanowiłam jednak przeczytać do końca. Rewelacji nie ma, ale podobała mi się postać księdza Johna, jego podejście i chciałam się dowiedzieć co będzie z Michaelem. Książka nie do końca w moim guście ale warta przeczytania

torebka | 2013-04-29
Przeczytana: sierpień 2012

Książka jest o przemianie, o chorobie, o miłości...Bardzo porusza. Jest tez trochę humoru. Jak w życiu...Rewelacja

majkajed | 2010-12-01
Przeczytana: 10 listopada 2010

Książka jest o przemianie. O chorobie. I jest bardzo poruszająca.

kryska | 2013-03-18
Przeczytana: 2012 rok

Nawet niewierzący doświadczają cudu uzdrowienia.

Annette | 2018-03-15
Halina | 2018-02-07