Całkiem nowe życie

Seria: Tête à Tête
Wydawnictwo: Muza
Restoring Grace
8373197095

Całkiem nowe życie, to historia dwóch przyjaciółek, opowiadająca o miłości, walce z losem i zawiścią, z wielkimi pieniędzmi w tle. Absolwentka ASP, Ellie, trafia przypadkiem do wspaniałego domu, w którym mieszka Grace. Obie kobiety mają olbrzymie kłopoty finansowe. Pierwsza zaszła właśnie w ciążę, przez co odwróciła się od niej cała rodzina. Druga ma na utrzymaniu wielki dom i żadnej pomocnej dłoni. Bohaterki postanawiają zamieszkać wspólnie, widząc w tym szansę wzajemnej poprawy losu. Pewnego dnia, w trakcie przygotowywania domu do spotkania towarzyskiego, kobiety odkrywają na okiennicach stare malowidła. Na szczęście w okolicy mieszka znany, a do tego niezwykle przystojny restaurator obrazów, którego postanawiają poprosić o pomoc. Okazuje się, że obrazy warte są majątek. Katie Fforde, doskonale znana już czytelnikom, ponownie proponuje nam podróż do świata romantycznego komediodramatu, wypełnionego optymizmem i nadzieją. Warto się w niego zanurzyć.

wiejskifilozof | 2014-11-02

Ta książka sprawiła,że poczułem się lepiej.Jest ona bardzo optymistyczna i dobrze napisana.
Autorka opisuje zwyczajnych ludzi i ich marzenia.
Te marzenia to dom,miłość i do tego dochodzą ...freski.
Bohaterowie są bardzo fajni,mają w sobie ogromne pokłady optymizmu.
Zwłaszcza ciekawie autorka opisuje konflikty pokoleń.

karus96 | 2010-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2010

Na książkę trafiłam przypadkowo, podczas wielkiego buszowania w Matrasie (polecam, są tam naprawdę wspaniałe wyprzedaże!). Na początku byłam niechętną, żeby ją wziąć, ale w końcu przekonała mnie mama. Przed nią miałam jeszcze kilka książek do przeczytania, ale gdy w końcu się z nimi uporałam (ach, wakacje!), wzięłam się za 'Całkiem nowe życie'. Od początku byłam oczarowana świetnym językiem, którym powieść jest napisana. Autorka przedstawia nam dwie główce bohaterki - Ellie i Grace. Są to kobiety po przejściach, mające wiele problemów. Ale właśnie te problemy łączą je i wkrótce stają się wspólne. Dziewczyny stają się przyjaciółkami. Grace mieszka w wielkim, pięknym i starym domu, w którym czuje się bardzo samotna od czasu rozwodu z mężem Edwardem. Za to Ellie szuka domu nad głową, ponieważ jej chłopak, gdy dowiedział się, że dziewczyna jest w ciąży, kazał jej usunąć dziecko, jednak ona tego nie chciała. Więc Rick (chłopak Ellie) kazał jej się wyprowadzić. Grace proponuje porzuconej...

Lena | 2015-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2015

No cóż, książka nieczego "nie urywa". Lekka, łatwa, nieskomlikowana. A jednoczesnie odrobinę naiwna, bez żadnych niespodzianek. Chociaż, chociaż, doczytałam do końca bez wiekszych trudności. Bardzo dobra do poduchy - trzy strony i śpisz :). I nie chodzi o to, że nudna, poprostu bardzo spokojna.

ej_anko | 2013-12-12
Przeczytana: 03 grudnia 2013

To rzeczywiście książka z serii lekkich, łatwych i przyjemnych.
Druga połowa wciąga. Zakończenie oklepane i do bólu przewidywalne. Napisana niezłym językiem, ale sama historia zbyt jednowymiarowa, trochę nieprawdopodobna. Dobra książka na nudę i leniwy zimowy wieczór ;)

iza161 | 2014-11-09
Przeczytana: 08 listopada 2014

Mila, przyjemna ,ciepła i bardzo sympatyczna,takiej kobiecej odskoczni było mi potrzeba na tez ciemne i zimne wieczory.

Iwona | 2015-02-26

Jest to bardzo ciekawa książka, choć chwilami może się wydawać, że to jest ot po prostu zwykłe romansidło to tak nie jest. Opowiada ona o tym jak różne mogą być koleje losu dwóch a właściwie trzech kobiet. Polecam, ponieważ na kartach tej powieści dowiecie się, że czasem bardzo dużo trzeba stracić i wycierpieć, aby być szczęśliwym. Super, po prostu świetna ta książka :-))

Fluffy | 2011-08-15
Przeczytana: 13 sierpnia 2011

Książka z gatunku "lekkie, łatwe i przyjemne". Dla mnie plusem takich książek jest to, że nie trzeba się przy nich skupiać w stu procentach, przez co bez większych problemów mogę je czytać w środkach publicznego transportu gdzie jest zazwyczaj sporo dystraktorów.

Pozostałe plusy powieści:
- ciekawa fabuła,
- szybka akcja,
- wciągająca (szczególnie druga połowa).

Minusy:
- postaci zbyt jednowymiarowe,
- przewidywalność do bólu (już w momencie wprowadzania nowej postaci wiemy z kim będzie na końcu książki),
- styl pisania autorki: nieudolne próby tworzenia tajemnicy/niedomówień jeśli chodzi o uczucia bohaterek, przykład: "Grace zastanawiała się dlaczego w jego obecności traci panowanie nad sobą.... nie wiedziała."* No cóż.... my wiemy...
- oby dwa związki w książce budowane w połowie na zasadzie "kto się czubi ten się lubi". Szkoda, można było trochę urozmaicić;
- zbyt bajkowe zakończenie, aż mdlące.

* to nie jest dokładny cytat z książki

aneta | 2012-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2012

Bardzo fajna kobieca powieść o przyjaźni i miłości. Czyli w klimacie lekkim i odprężającym. Powieść bardzo mnie wciągnęła i zainteresowała, do tego ani chwili nie nudziła. Fabuła zaskakiwała mnie nie jeden raz. Polecam.

pratti | 2013-02-04
Przeczytana: 03 lutego 2013

rewelacja, wciąga jak bagno ;)
przeczytana w jeden dzień :D

lila2103 | 2015-01-25