Wyspa pojednania

Seria: Biblioteczka pod Różą
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Bulls Island
USA, rodzina

Prawdziwie kobieca literatura pełna niepowtarzalnej atmosfery amerykańskiego Południa. Langleyowie, od kilku pokoleń mieszkający na południu Stanów Zjednoczonych, mogą się poszczycić majątkiem większym niż Morgan Stanley i z dumą dodają, że mają też większą klasę. Właśnie ta spektakularna pozycja sprawia, że uczucie Elizabeth „Betts” McGee i młodego J.D. Langleya oraz ich plany matrymonialne napotykają na opór obu rodzin. Problemy przybierają na sile, gdy w drodze powrotnej z nieudanego przyjęcia w domu Langleyów ginie w wypadku samochodowym matka Betts. Szukanie winnych, podkręcanie emocji i wzajemne oskarżenia powodują zerwanie zaręczyn. Minęło dwadzieścia lat. Po śmierci matki, Elizabeth zerwała kontakty z J.D. i swoją rodziną. Przez cały ten czas dawała sobie radę sama. Teraz jednak musi przyjechać w rodzinne strony, gdy okazuje się, że przedsiębiorcy inwestujący na Wyspie Bulla, chcieliby zabudować tę unikalną ostoję dzikiej przyrody. Choć rodzina cieszy się z powrotu Betts, zupełnie nie jest przygotowana na związane z tym niespodzianki. Zwłaszcza że starsza o dwadzieścia lat Elizabeth skrywa pewien sekret.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Joanna | 2013-06-16
Przeczytana: 21 maja 2011

Współczesna powieść obyczajowa, której akcja osadzona jest głównie w niepowtarzalnej atmosferze amerykańskiego Południa – w Charlestonie w Karolinie Południowej . Elizabeth McGee i J.D. Langley to młodzi potomkowie wywodzący się ze starych rodów osiadłych od pokoleń na Południu , szczycących się swoim majątkiem i klasą , bogatych rodzin- rywalizujących ze sobą od lat. Plany matrymonialne obojga napotykają na przeszkody obu rodzin. Gdy w drodze powrotnej z nieudanego przyjęcia ginie w wypadku samochodowym matka Betts , zaręczyny młodych zostają zerwane. Elizabeth wyjeżdża do Nowego Jorku , z czasem kończy studia, jest kobietą sukcesu zamieszkującą drogi apartament na Manhattanie. Po dwudziestu latach od tragicznego wydarzenia firma zatrudniająca Betts wysyła ją służbowo w rodzinne strony . Elizabeth musi sprostać wielu wyzwaniom , nawiązać ponowne więzy z rodziną , z którą nie utrzymywała przez lata kontaktów, stawić czoło spotkaniu z J.D. tym bardziej, że nosi w sobie od lat ...

unbridled | 2011-08-10

bardzo kiepska, przewidywalna do tego stopnia że nie mogłam powstrzymać śmiechu podczas lektury. Nie wiem jakim sposobem dotrwałam do końca. Zdecydowanie nie polecam

torebka | 2013-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2013

bardzo dobrze się czyta, końcówka trochę mnie rozczarowała za szybko odkrywa się karty.

Katarzyna Gosek | 2016-10-10
anulka24 | 2016-06-07