Niewinność

Muza
2007-01-01
2007-01-01
Dorota Stadnik

Uwielbiam kiedy książka mnie tak pozytywnie zaskakuje. Stoją mi na półce te wszystkie bestsellerowe Cobeny, Kingi i inne Dany Browny, aż w końcu raz na jakiś czas sięgnę - z przekory - po coś zupełnie nieznanego, po którym za wiele sobie nie obiecuję i...przepadam, bo książka jest tak interesująca, że nie mogę od niej odejść póki nie skończę czytać. Genialne!

Bywam Evie bardzo często.
Zakochuję się w podobnych mężczyznach.
Urzeka mnie teatr.
Mam wielkie marzenia i kilka wielkich szans, które już zdążyłam zmarnować.
Balansuję na krawędzi, pomiędzy stałym, uporządkowanym i dorosłym życiem a tym chaotycznym, uzależniającym, wolnym.
Mam przed sobą wiele dróg i nowe szanse.

Dlatego zakochałam się w Jake'u od pierwszego wejrzenia, tak jak główna bohaterka. Żyłam nadzieją i pragnieniami Evie. I tak samo mocno jak ona sama przeżyłam jedną z ostatnich scen. Chcę wierzyć w takie zakończenie, jakie dyktuje wolność, chaos, emocje. Bo właśnie to tak bardzo ubóstwiam w Jake'ach, jakich sama spotykam w swoim życiu.

Wbrew pozorom, to bardzo dobra i życiowa książka. Wiele lepsza od wszystkich tych bestsellerowych poradników, jak żyć, jak się zmotywować, jak odnosić sukces. Uczmy się na błędach Evie, wyciągajmy wnioski, ale też kochajmy jak ona - szaleńczo i niesamowicie głęboko.

Moja nowa ulubiona !

Bywam Evie bardzo często.
Zakochuję się w podobnych mężczyznach.
Urzeka mnie teatr.
Mam wielkie marzenia i kilka wielkich szans, które już zdążyłam zmarnować.
Mam przed sobą wiele dróg i nowe szanse.

Dlatego zakochałam się w Jake'u od pierwszego...

Czy za miłość trzeba płacić marzeniami? Czy dla "my" trzeba wyrzec się "ja"?
Powieść Kathleen Tessaro mnie wzruszyła, obudziła jakieś opiekuńcze instynkty. Polubiłam Evie, trzymałam kciuki za jej przebudzenie, za odmianę losu. Za to, żeby "pierwsza naiwna" nie przegapiła swojej kolejnej szansy.
Wzruszające, ale nie ckliwe. :-)

Czy za miłość trzeba płacić marzeniami? Czy dla "my" trzeba wyrzec się "ja"?
Wzruszające, ale nie ckliwe. :-)

Zaczynając czytać tą książkę od razu mi się spodobała. Od razu stała się jedną z moich ulubionych. Jest magiczna... Autorka pisze w niesamowity sposób, który zahipnotyzowuje od razu, nie chce jej się przestać czytać! Trzymająca w napięciu do ostatniej strony!

Jedna z lepszych książek jakie czytałam.
Przenosi w inny świat i otacza magią.
Bardzo mi się spodobała.

Jedna z lepszych książek jakie czytałam.
Przenosi w inny świat i otacza magią.
Bardzo mi się spodobała.

• Trala lala