Elegancja

Wydawnictwo: Otwarte

Wiara w siebie, poczucie humoru i apetyt na życie to one czynią kobietę atrakcyjną, stwierdziła w jednym z wywiadów Kathleen Tessaro. Czy to one odmieniły bezbarwne życie Louise, kasjerki londyńskiego teatru, czy też uczynił to znaleziony w antykwariacie podręcznik elegancjia Trudno o jednoznaczną odpowiedź, ale choć mówi się, że to nie suknia zdobi człowieka, ciężko oprzeć się wrażeniu, iż magia gustownego stroju odegrała tu niemałą rolę. Jeśli to prawda, że wygląd kobiety jest emanacją stanu jej duszy, Louise odwróciła tę zasadę i poprzez strój zaczarowała własne wnętrze. Jak tego dokonałaa Dokąd ją to zawiodłoa Czy odnalazła szczęście i prawdę o sobiea Odpowiedź znajdziesz, czytelniku, w książcea

wiejskifilozof | 2011-09-27
Na półkach: Teraz czytam
Przeczytana: 2011 rok

I co z tego,że jest dla kobiet głownie .Jest zabawna i czasem pouczająca .

Anna | 2010-07-28
Przeczytana: 2010 rok

Jedna z lepszych książek, które ostatnio czytałam.
Opowieść o zwykłej kobiecie z bagażem doświadczeń, którą pochłonęłam jednym tchem.
Cieszę się, że ta lektura trafiła do moich rąk.

isabelle142 | 2013-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2013

Dzisiaj skończyłam czytać tę książkę, z jednym zastrzeżeniem - w języku angielskim :) W tym wydaniu zaprezentowała się wspaniale, urzekł mnie przepiękny styl i bogactwo językowe, prawdopodobnie 'zabite' przez polskie tłumaczenie ;) Książka powiela koncepcję kobiety posiadającej przyjaciela-geja, spotykaną w tak wielu książkach dotyczących stylu. Skomponowana jest w ciekawy sposób: fragment rozdziału z poradnika pewnej francuskiej ekspertki, a następnie nawiązujący do tego opis wydarzeń z życia bohaterki (czasem w formie retrospekcji). Całkiem sympatyczne, typowo kobiece czytadło :)

KatarzynaS | 2013-10-21
Przeczytana: czerwiec 2013

Książka bardzo fajna, postępowanie bohaterki jest bardzo rozsądne. Przypomina Dziennik Bridget, lecz uważam że jest jeszcze lepsza. Polecam.

disturbia | 2010-11-13

Wzięłam tą książkę z półki w bibliotece przypadkiem, bo nic innego nie było. Miło mnie zaskoczyła. Bardzo fajna.

Yasmine | 2012-04-30
Przeczytana: 01 maja 2012

Louise jest zwykłą dziewczyną - ma męża (który okazuje się gejem), pracuje jako kasjerka w teatrze i wiedzie "szare" życie. Pewnego dnia trafia w jej ręce stara, dawno nieczytana książka - poradnik "Elegancja". Pod wpływem tej lektury Louise postanawia zostać damą i zmienić swoje życie. Ciekawa i zabawna książka.

PolaTola | 2015-05-09

Autorka opowiada o elegancji wymieniając wg niej poszczególne jej elementy w porządku alfabetycznym. Napisana na wzór wcześniejszej już książki w podobnym stylu pod tym samym tytułem autorki Genevieve Antoine Dariaux. Lekka, przyjemna, ale bez rewelacji.

inga | 2011-03-03
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 03 marca 2011

przez chwilę aż chciałam zostać prawdziwie elegancką kobietą. ale czytanie książek 'poradnikopodobnych' zawsze tak na mnie działa (; całkiem przyjemna lektura.

Magdalena | 2012-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2012

Sympatyczna, do poczytania wieczorem.

Magda | 2014-10-13
Przeczytana: 2013 rok

Książka która poprawi humor w chłodne wieczory. Jednak jak dla mnie książka na raz. Chociaż bym skłamała pisząc, że mi się nie podobała:)