Flirt

Wydawnictwo: Muza
The Flirt
978-83-7495-709-0
Franciszek

Zblazowany i bezrobotny młodzieniec Hughie, żyje z tego, co uda mu się wyciągnąć od bogatej matki i ciężko pracującej siostry. Nic więc dziwnego, że gdy natrafia na ogłoszenie, w którym poszukują mężczyzn umiejących uwodzić kobiety, odpowiada na nie od razu. W tej dziedzinie uważa się bowiem za mistrza. Z łatwością przechodzi rozmowę próbną, polegającą na uwiedzeniu pięćdziesięcioletniej asystentki pana Valentine'a. Dostaje pracę i wymarzoną komórkę, GPS, nowe garnitury, bieliznę i nawet nową fryzurę, zmieniającą go w sobowtóra Hugh Granta.

źródło opisu: http://www.muza.com.pl/

źródło okładki: http://www.muza.com.pl/

Jula | 2011-11-02
Przeczytana: 20 sierpnia 2010

Po „ Flircie” Kathleen Tessaro nie spodziewałam się niczego poza lekką i przyjemną lekturą rozrywkową. I faktycznie, jest to powieść utrzymana w konwencji humorystycznego, wielopłaszczyznowego romansu, napisanego w dodatku z dobrym pomysłem. Można ją określić jako rozbudowaną powieść obyczajową z przymrużeniem oka. Polecam, warto po nią sięgnąć.

Tiita | 2010-07-10
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 10 lipca 2010

Bardzo fajnie napisana książka. Język jest lekki i przyjemny a tematy poruszane w niej pasują do letniego klimatu beztroski :) Postacie są barwne, a ich losy momentami bardzo przewrotne i zabawne.

Czytając na odwrocie okładki tekst zachęcający, byłam przekonana, że to historia o agencji towarzyskiej w której panowie zabawiają panie. Nic bardziej mylnego, ok jest to agencja, ale flirtowania ;) a to podobno wysokiej jakości zdolność, której pionierzy pracują u Valentina.

Zakończenie było trochę jak z wenezuelskiej telenoweli. Żałuję jednak, że autorka skupiła się głównie na trzech postaciach, a pozostałe tylko pobieżnie przedstawiła. A jak to zwykle bywa postacie drugoplanowe bardziej przykuwają uwagę.

Ogólnie rzecz biorąc, polecam, nie tylko paniom.

Ewa | 2011-02-28
Przeczytana: luty 2011

Kobiety nieszczęśliwe w swoich związkach, młody chłopak żyjący "na konto" swojej matki, projektantka ekskluzywnej linii bielizny, jak ognia unikająca zobowiązań, mężczyźni zarabiający na życie poprawianiem humoru płci pięknej poprzez flirt.. tych właśnie bohaterów możemy spotkać na kartach "Flirtu" Kathleen Tessaro.

Jest to z całą pewnością interesująca pozycja. Czytelnik spotyka się tutaj z miłością, ale dość nietypowo opisaną. Nie chodzi o życie w ciągłym uniesieniu, happy endy na każdym kroku i przysłowiowe "żyli długo i szczęśliwie". To coś więcej - bo prawdziwe uczucie nie zawsze objawia się od razu, nie zawsze na zawołanie i zgodnie z wolą człowieka. Autorka pod przykrywką książki o tematyce pozornie lekkiej, potrafi oczarować i zwrócić uwagę na te aspekty miłości, które inni z reguły pomijają - bo są niewygodne, bo źle się o nich pisze a jeszcze gorzej - czyta. Polecam każdemu, kto chce spojrzeć na pewne powszechnie poruszane zagadnienia z innej strony niż zwykle....

Annna | 2010-06-16
Przeczytana: 15 czerwca 2010

Dość fajna, przyjemna książka, czytadło dla tych, którzy nie wierzą w miłość.

klusex | 2012-09-26
Na półkach: Eng, 2012, Przeczytane