Zaginiony, zaginiona

83-7469-053-4
horror, sensacja, kryminał
horror
Barbara

Szesnasta powieść Petera Strauba, mistrza mrocznej fantastyki. Bohaterem znów jest Tim Underhill, który zjawia się w rodzinnym Millhaven na pogrzebie bratowej. Parę dni później znika jej syn Mark. Underhill wie, że chłopaka fascynował tajemniczy dom w sąsiedztwie. Stary pisarz wspierany przez swego przyjaciela, legendarnego prywatnego detektywa, Toma Pasmore'a (nazwisko wiele mówiące czytelnikom Strauba), podejmuje śledztwo. Jednocześnie w mieście zaczyna grasować seryjny morderca - drugi już w historii Millhaven.

teri | 2013-06-13
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 12 czerwca 2013

Chcialam przeczytac cos tego autora,zeby dowiedziec sie czy pisze rownie dobrze,jak to robi wspolpracujac z Kingiem.I niestety,sam,nie wypada juz tak dobrze a wrecz cieniutko.Ksiazka jest przegadana,dluzy sie niesamowicie.Poza tym,sam pomysl nie jest wysokich lotow.Horror,ktory nie wzbudza dreszczyku napiecia jest niestety kiepskim horrorem.La delusione....

Gośka | 2012-03-27
Przeczytana: 27 marca 2012

Szczerze mówiąc spodziewałam się czegoś mocniejszego.Książka opowiada historię Marca,chłopca,którego matka popełniła samobójstwo,i kttórej ciało chłopiec znalazł.Dlaczego się zabiła?Marc uważa,że zabiła ją siła, która mieszka w opuszczonym domu,którego nigdy nie zauważał,lecz który nagle mu się objawił z pełną mocą.Postanawia rozwikłać zagadkę domu,który staje się jego obsesją.W tym samym czasie w jego małym miasteczku zaczynają ginąć nastoletni chłopcy.Czy mordercą jest rzeczywisty człowiek,czy może duch mordercy sprzed lat.
W końcu chłopak znika.Co się z nim stało?Czy stał się następną ofiarą? Tego z kolei próbuje się dowiedzieć jego wujek-pisarz wraz ze swoim przyjacielem.
Wątek jest ciekawy,książkę czyta się szybko i z przyjemnością. Jednak czuję pewien niedosyt,jak dla mnie czegoś w niej zabrakło.

grzech-pierworodny | 2011-12-29
Przeczytana: 20 grudnia 2011

„Zaginiony, zaginiona” nie jest wielkim osiągnięciem artystycznym autora, ale widać , że warsztat pisarski ma opanowany rzetelnie.

Z samej okładki dowiedziałem się, że jest to bodaj szesnasta książka w dorobku, a bohaterowie pojawiają się we wcześniejszych powieściach tego autora.

W każdym bądź razie, dla mnie osobiście książka i bohaterowie byli ze wszech miar nieznani. Prawdopodobnie z tego powodu, pochłonąłem tą lekturę jak kanapkę po kolonoskopii ;)

A o czym jest ta powieść grozy?

Do rodzinnego miasta, na pogrzeb bratowej, przyjeżdża z Nowego Jorku pisarz Tim Underhill. Tam nawiązuje bliższy kontakt ze swoim bratankiem, który nie znajdując oparcia we własnym ojcu, zwraca się do pisarza o radę.

Już po powrocie na Wschodnie Wybrzeże, dowiaduje się od brata, że jego syn zaginął.

W tym czasie w mieście, w którym rozgrywa się akcja, grasuje seryjny morderca, który porywa nastolatków. Obaj bracia mają więc pewność, że to samo stało się z Markiem Underhillem.

Tknięty...

Henioo | 2013-10-01
Przeczytana: grudzień 2007

Pewien pisarz wyjaśnia zagadkę śmierci bratowej i zaginięcia bratanka. W stylu Strauba, choć czytałem lepsze.

Miuki | 2013-02-01

Książka po której przeczytaniu zaraz zapominasz o czym tak właściwie była.

reader19 | 2016-08-07
Przeczytana: 21 sierpnia 2016