Powroty zmarłych

Wydawnictwo: Amber
Hanteringen av odöda
Horror, Zombie, Żywe trupy
GeedieZ

MARTWI WSTAJĄ Z GROBÓW... EVA ginie w wypadku samochodowym. Jej mąż błaga Boga, by sprawił, żeby żona do niego wróciła. I Eva wraca, ale nie taka, jaką David pamięta. ELVY do końca opiekowała się chorym mężem. Za dwa dni odbędzie się jego pogrzeb. Ale oto mąż znów jest przy niej. Elvy ma jednak wrażenie, jakby tylko udawał, że żyje. ZNANY DZIENNIKARZ Gustav Mahler jest załamany po śmierci...

ZNANY DZIENNIKARZ Gustav Mahler jest załamany po śmierci wnuka. Nagle chłopiec ożywa - odmieniony. ZMARLI WRACAJĄ. PO CO?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/sensacja-...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/sensacja-...»

Dominka1 | 2016-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2016

Co jest głównym tematem powieści zdradza tytuł.Poznajemy historie różnych rodzin,których życie odmienia śmierć bliskiej osoby.
Odchodzi mały chłopiec,Elias,którego opłakuje dziadek i matka dziecka.Ginie młoda żona i matka,Eva zostawiając pogrążonego w bólu męża ,synka i własnych rodziców.Umiera również starszy człowiek,mąż Elvy i dziadek Flory .Załamani krewni oddaliby wszystko by wskrzesić umarłych.Czy jednak spełnienie tych życzeń naprawdę ich uszczęśliwi ?
Sama treść książki jest niezwykle interesująca.Jak zareagowałby zwyczajny człowiek na fakt ,że kochana przez niego osoba wróciła zza grobu?Radość,wielkie szczęście czy może lęk i groza?A jaki byłby ten przybyły z zaświatów Nieumarły?
Autor dobrze opisał rozważania bohaterów,przedstawił ich sytuację wiarygodnie psychologicznie.Wykreował ich jako indywidualne jednostki,różniące się od siebie.
Mimo tych atutów "Powroty zmarłych" nie spodobały mi się.W utworze dominował jednostajny,przygnębiający nastrój.Pisarz podkreślił...

Reckless Bastard | 2013-03-22
Przeczytana: 03 lipca 2012

6/10 – DOBRA

Pewnego dnia martwi wstają z grobów i jak gdyby nigdy nic powracają do swoich domów. Społeczeństwo jest zdezorientowane. Rodziny chcą wiedzieć co się stało z ich zmarłymi bliskimi. Dlaczego wrócili? Czy stanowią zagrożenie? Jaki jest ich obecny status społeczny i co z nimi dalej będzie? Rząd postanawia wyłapać wszystkich zmartwychwstałych, poddać kwarantannie i umieścić w specjalnie stworzonych do tego celu ośrodkach. Napięcie wśród obywateli wzrasta z każdą kolejną godziną, a powstały chaos jest tylko pożywką dla najbardziej radykalnych zachowań.

Na wstępie należy zauważyć, że „Powroty zmarłych” nie są standardowym horrorem o zombie, książka szwedzkiego pisarza to bardziej dramat obyczajowy, niż powieść grozy. Lindqvist prowadzi w niej kilka odrębnych wątków, ukazując różnorodne postaci i odmienne podejście do tematu. Wydaje się jednak, że podobnie jak w przypadku „Ludzkiej przystani”, bohaterem powieści jest raczej ogół społeczeństwa niż jednostka. Autor wzbudza w...

zeida | 2015-03-01
Przeczytana: 01 marca 2015

Ktoś, kto stracił bliską, a nawet bardzo bliską mu osobę i nie może pogodzić się ze zbyt wczesnym jej odejściem, prosi, błaga w myślach, by przyszła, bo coś nie zostało dopowiedziane, jakieś sprawy nie zostały załatwione. Jeśli ktoś stracił dziecko, to ból jest tak straszny, niewytłumaczalny, że mógłby rozorać ziemię własnymi rękami, gdyby tylko pojawiła się nadzieja, że martwi mogą powrócić.
Zmarli wracają ale ludzie okazują się potworami...

WrongWord | 2011-12-05
Przeczytana: 04 grudnia 2011

Lubię, wręcz uwielbiam książki, które strasząc potrafią zmusić do myślenia. Temat, wydawać by się mogło, zupełnie fantastyczny. Oto zmarły puka do naszych drzwi. Nie można mu pomóc. Nie jest się w stanie znów go usunąć z naszej codzienności. Trzeba jednak podjąć tą decyzję, trzeba się na to zdobyć, by udzielić potrzebnej mu pomocy.

Łukasz | 2013-09-08
Przeczytana: 08 września 2013

Ta książka leżała na mojej półce jakiś rok, miesiąc temu zabrałem się za jej czytanie i po 30 stronach sobie odpuściłem, wróciłem do niej wczoraj, a dziś już jest przeczytana. To chyba mówi samo za siebie. Cieszę się, że nie odpuściłem i w końcu się zdecydowałem przeczytać do końca.
Akcja powieści osadzona jest w realnym świecie, ale jeden mniej realny wątek powoduje, że w przeciwieństwie do kryminałów czytelnik nie jest w stanie sporóbować wymyśleć żadnego sensownego zakończenia, którego się spodziewa. Powoduje to pewnego rodzaju złośc, ale wraz z ostatnimi stronami książki złośc mija, ciekawość jest zaspokojona, a człowiekowi robi się po prostu lżej. Książka dostarczyła mi emocji, których od książki oczekuję - zżyłem się z bohaterami i przeżywałem każdy następny dzień w powieści razem z nimi.

betina360 | 2014-01-31
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 31 stycznia 2014

Smierc to jedyna sprawiedliwosc nikogo nie ominie czy biednych czy bogatych.Ozywaja tylko ci co umarli do 2 mies.Ozywaja bo trudno zarowno im jak i ich rodzinom pogodzic sie z tym ze odeszli ze ich juz na tym swiecie nie ma.Co jest tam tego nikt z nas nie wie a i ci co odeszli nam tego nie powiedza.Ksiazka porusza bardzo wiele uczuc i pokazuje jak kazdy czlowiek chce zyc bo boi sie smierci boi sie tego co jest potem.Pokazuje tez ze tak naprawde nie powinnismy sie tego bac bo nic zlego juz nas tam nie spotka.

Piotr | 2012-02-13

Bardzo dobrze napisana, gorzej przetłumaczona. Jednak nawet mimo tych utrudnień "Powroty Zmarłych" czyta się od początku do końca ze sporym zainteresowaniem. Warto nadmienić, że to przede wszystkim dramat, horroru jako takiego czytelnik tu nie znajdzie. Książka nieco przygnębiająca, bohaterowie i wydarzenia przedstawione w sposób realistyczny. Mnie się podobała, na pewno sięgnę po pozostałe wydane w naszym kraju tytuły spod pióra Lindqvista.

Carmilla | 2014-04-20
Przeczytana: maj 2013

Książka bardziej niż dobra. Uwielbiam tego autora, ponieważ potrafi przeniknąć do czytelnika bez używania żadnych śmiesznych sztuczek współczesnych prozaików. Jest bezpośredni i przejmujący.

Henioo | 2013-09-19
Przeczytana: kwiecień 2011

W mojej ocenie bzdurka w temacie zmartwychwstań, która dzieje się w Szwecji. Tylko dlaczego zmartwychwstają osoby, które zmarły najpóźniej 2 miesiące wcześniej? A nie 3 miesiące na ten przykład?
Szkoda było czasu. Ale jak kto lubi...

Kornel Nocoń | 2015-09-07
Na półkach: Horror, Przeczytane, Posiadam

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W tej książce jest fragment, w którym Maryja objawia się w telewizorze... Tłumaczyć więcej? Ponadto scena, w której dziadek odkopuje grób wnuka w zupełności przypomina "Cmętarz zwieżąt" S.Kinga.