Alchemia nieba. Opowieść o Drodze Mlecznej, gwiazdach i astronomach

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Alchemy of the Heavens
8371801947
Barbara

Jest to opowieść o naszej Galaktyce, jej historii i budowie oraz o tworzących ją gwiazdach, ich życiu i umieraniu. To także żywa, fascynująca relacja z pracowni uczonych, zbiór opinii najwybitniejszych astrofizyków i kosmologów, opis powstania kontrowersyjnych teorii, próbujących wyjaśnić fenomen narodzin Wszechświata.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 1997

źródło okładki: Prószyński i S-ka, 1997

Death_Proof | 2015-03-14
Przeczytana: 14 marca 2015

Świetna książka. Niestety, jak to bywa z literaturą o tej tematyce, wiele teoretycznie najświeższych informacji może być już nieaktualne. To podejrzenie nic nie ujmuje tej pozycji. Ja czytałam tę pracę długo i powoli, ponieważ nie zawsze wszystko rozumiałam.
Poza tym, książka posiada bardzo wiele informacji, prezentowanych chronologicznie i atrakcyjnie. "Alchemia nieba. Opowieść o Drodze Mlecznej, gwiazdach i astronomach" jest dokładnie tym, czym twierdzi, że jest: historią Drogi Mlecznej, od jej powstania do prognozowania jej przyszłości. Wszystko jest tłumaczone na bieżąco, każde odkrycie ma wcześniej zaprezentowaną swoją dokładną genezę. Autor z upływem kartek jest coraz bardziej śmiały i rzeczy, które wyjaśnił wcześniej traktuje jako oczywiste. Nie jest to wada, jednak musimy czytać w absolutnym skupieniu, żeby zrozumieć wszystko i nie złapać się na tym, że w jednej chwili przestaliśmy wiedzieć o czym czytamy. Język jest całkowicie zrozumiały nawet dla amatorów (np. mnie), a...

krystyna kalinowska | 2012-03-21

Przeciekawa książka