Czy jest tam kto? Nauka w poszukiwaniu cywilizacji pozaziemskich

Seria: Na ścieżkach nauki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Is Anyone out There? The Scientific Search for Extraterrestrial Intelligence
kosmologia
Barbara

Książka opowiada o fascynacji ideą wielkości światów i o wynikach, jakie przyniosły dotychczasowe poszukiwania cywilizacji pozaziemskich we Wszechświecie, czyli realizacja programu SETI. Radioastronom Frank Drake oprowadza czytelnika po największych obserwatoriach świata, przedstawia sylwetki uczonych zaangażowanych w tropienie śladów pozaziemskiej inteligencji oraz opisuje najnowsze programy badawcze, które - o czym jest całkowicie przekonany - powinny jeszcze przed rokiem 2000 wykazać, że nie jesteśmy sami we Wszechświecie.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 1995

źródło okładki: Prószyński i S-ka, 1995

moon | 2016-09-07

Pasjonująca pozycja, wciąga niczym najlepsza powieść sensacyjna.
Na każdej stronie czuć pasję i poświęcenie ludzi biorących udział w projekcie SETI i nie tylko. Szczerze polecam :)

lelek | 2011-11-11
Przeczytana: 1998 rok

pobudza wyobraźnie. uświadamia postęp i..'naszą maluczkość '. 'wyraża tęsknotę'. książka napisana z ogromną nadzieją, która udziela się czytelnikowi

polecam jako całkiem dobry wstęp do sci-fi ;)

Ka_Ha | 2014-02-28

Przeczytana w szkole podstawowej między psem, co to jeździł koleją a Anią, co to z Zielonego Wzgórza niczym najlepszej klasy thriller.

K0rczan | 2017-06-23
mercator | 2016-01-16
Marcin Wiraszka | 2016-01-13
IronDuck | 2016-01-08
Przeczytana: 2002 rok
Co zabierzesz ze sobą na inną planetę?

Kilka dni temu świat obiegła informacja o planowanej przez NASA konferencji, zwoływanej po to, by ogłosić „wielkie odkrycie". W środę w końcu dowiedzieliśmy się, czego ono dotyczy. Jak się okazuje, o 40 lat świetlnych od nas oddalony jest układ siedmiu planet krążących wokół niewielkiej gwiazdy. Na trzech z nich mogło zaistnieć życie.