Łowcy planet. W poszukiwaniu nieznanych światów

Tłumaczenie: Michał Szymański
Seria: Na ścieżkach nauki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Planet Quest
837255109X
Barbara

Odkrywanie nieznanych lądów na Ziemi to fraszka w porównaniu z łowami na planety wokół innych gwiazd. A jednak i z tym wyzwaniem człowiek poradził sobie ostatecznie na przełomie XX i XXI wieku - dziś znamy już kilkadziesiąt pozasłonecznych planet! I właśnie ów niezwykły wyczyn opisuje ta książka. Przy okazji autor, znany już polskiemu czytelnikowi dzięki bestsellerowej „Alchemii nieba” (z 1997 r.), opowiada o badaniu Układu Słonecznego i pulsarów, o nowych metodach astronomii i o perspektywach... podróży międzygwiezdnych. Z pasją napisana, fascynująca lektura.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/