Ziemia i życie. Rozważania o ewolucji i ekologii

Seria: Na ścieżkach nauki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
archeologia, genetyka, ewolucja
Barbara

Czy człowiek pochodzi od małpy? Skąd się bierze gotowość do poświęceń u ludzi i u zwierząt? Czy Adam i Ewa istnieli naprawdę? Czy mogliśmy pojawić się na innych planetach? Czy człowiek może zniszczyć życie na Ziemi? Te i inne równie fascynujące kwestie dotyczące powstania i ewolucji życia podejmuje w tej książce Marcin Ryszkiewicz, znany popularyzator nauki, pracownik Muzeum Ziemi PAN w Warszawie.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 1995

źródło okładki: Prószyński i S-ka, 1995

Maanwe | 2014-10-29
Przeczytana: 23 października 2014

Książka ta jest zbiorem felietonów M.Ryszkiewicza publikowanych np. w Wiedzy i życiu. Zawiera 14 felietonów opisujących różne niezwykle ciekawe zagadnienia ewolucyjne i geologiczne. Czyta się wyśmienicie.
Rozdziały poświęcone ewolucji człowieka są jednakowoż już nieco zdezaktualizowane (wczesne lata 90-te).

Michał | 2014-02-02
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Książka godna polecenia. W przejrzysty sposób opisuje wiedzę aktualna na ok. 2000 rok. Kilka wątków i przykładów zaczerpniętych wprost z książek Dawkinsa.

podolen | 2013-06-16

lektura obowiązkowa dla każdego ciekawego swiata

Squirrel | 2016-08-21
Na półkach: Przeczytane, 2016