Zemsta Czarnego Vulmei

Tłumaczenie: Ewa Witecka
Cykl: R.E. Howard wyd. Andor (tom -)
Wydawnictwo: Andor
Black Vulmea's Vengeance & Other Tales of Pirates
Zemsta, Czarnego, Vulmei
dona

Książka twórcy postaci Conana, barbarzyńcy i awanturnika o herkulesowej sile i szlachetnym sercu. Oferowany tomik zawiera trzy opowiadania, które wprowadzają nas w świat Roberta E. Howarda. Jego świat to nie tylko Conan i Kull ale stworzył również takich jak Bran Mak Morn, Cormac, O'Donnel, Costigan, Salomon Kane i El Borak. O każdym z nich stworzył kilka opowiadań. Książka otwiera serie utworów Howarda, która zapoznaje czytelnika z innymi bohaterami, które autor stworzy. Ale wszyscy oni są umiejscowieni w mitycznym świecie, w którym obracał się również Conan.
Tytuły opowiadań:
1. Szpady Czerwonego Bractwa.
2. Zemsta Czarnego Vulmei
3. Wyspa pirackiego przeznaczenia.

Fasoletti | 2013-12-18
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane
Przeczytana: 18 grudnia 2013

Robert Howard w świetnej formie. Zemsta Czarnego Vulmei to trzy opowiadania w pirackich klimatach. Dwa pierwsze opisują perypetie tytułowego Czarnego Vulmei, trzecie zaś opowiada o spotkaniu rozbitka Stephena Harmera z piratką Helen Tavler.
Jak zawsze u Howarda akcja wre wartko do przodu, zostaniemy wrzuceni w wir akcji oraz intryg. To wszystko Howard okrasił masą krwawych bijatyk. W tle przewijają się legendy o starożytnych bóstwach, a także ukrytych skarbach. Wraz z bohaterami jego historii zwiedzimy miasta dawnych cywilizacji i świątynie, w których czczono żądnych krwi bogów.
Książka powinna być obowiązkową lekturą każdego miłośnika heroic fantasy.

hummus | 2017-01-30
muadi | 2015-07-30