Conan and the Prophet of Darkness
Michał

Conan już o niczym nie myślał. Przemienił się we wściekłego zwierza, który ma tylko jeden cel - zabić. I on bił, bił, bił, czując, jak słabną napięte mięśnie przygniecionego przez niego ciała, jak lata, niczym głowa szmacianej lalki, głowa przeciwnika. I dopiero gdy poczuł, że Amin już nie stawia oporu, nie reaguje na ciosy, Conan opanował się. Spojrzał na rozłożonego pod nim wroga. [fragment]

Michał | 2010-06-18

Można by powiedzieć, że klasyka. Opowieść o wielkim wojowniku Conanie. Który idzie przez życie torując sobie drogę siłą swoich mięśni, oraz ostrym mieczem. Wartka i ciekawa akcja, polecam.

Gromomir | 2014-10-08
Przeczytana: 06 października 2014

No i zaczęło się. Z tego co przeczytałem, wkroczyliśmy w końcu na tereny rosyjskich autorów. Okazuje się, że nasz ulubiony barbarzyńca ma wierne i twórcze grono wielbicieli w największym kraju świata.
Zobaczmy więc gdzie nas to zaprowadzi...

Akcja poprowadzona jest nieliniowo. Zaczyna się, potem daje nam retrospekcję, potem znów leci, a potem kolejne retrospekcje i tak przez cały pierwszy akt.
Conan jest tutaj magicznie spętanym niewolnikiem i gladiatorem w mocy satrapy bardzo potężnego Khorajskiego miasta. Turański szach, będący w gościach u rzeczonego satrapy wystawia przeciw niemu swojego najlepszego strażnika. W grę wchodzą klejnoty i wielkie pieniądze, które obaj władcy postawili na swoich faworytów.
Tym czego nie wiedzą, jest fakt, że ten pojedynek był od dawna zapowiadany w prastarych proroctwach i dosłownie doprowadzić może do końca świata.
Muszę przyznać, że tom ten kiedy czytałem go pierwszy raz podobał mi się bardziej niż ostatnio. Fabuła jest zdecydowanie oryginalna,...

Kern | 2017-06-05

To taka książka o której można powiedzieć wiele złego: że słaba fabuła, naiwna, niepoważna itd.
Ale autor posiada dwie kluczowe umiejętności, które sprawiają, że jego opowieści są niezwykle wciągające:
umiejętność kreowania alternatywnego świata (na równi z Tolkienem) oraz umiejętność prowadzenia akcji.
Jak zwykle w cyklach te pierwsze części są lepsze niż środkowe. Końcowe zaś są tylko cieniem.

Andman | 2011-12-28

Co do autora książki, jest nim pisarz rosyjskojęzyczny pospisujący się pseudonimem Грегори Арчер. Zmiana rosyjskiego Arczera/Archera na Jeffreya Archera, to ze strony wydawnictwa Amber chamstwo i oszustwo.

ICE_DEVIL | 2011-10-29

Słabe popłuczyny. szkoda postaci