Bez litości

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
No Mercy
Tweed, atak, Arabowie, Europa, rakiety, morderca
kosmateczka

Tweed, oficer brytyjskich służb specjalnych, prowadzi śledztwo w sprawie serii tajemniczych morderstw, których świadkiem był dotknięty dziwną amnezją Michael, dyrektor międzynarodowego koncernu zbrojeniowego. Tropiąc mordercę, Tweed trafia na ślad spisku, w który zamieszani są członkowie rodziny Michaela i agenci Angory, arabskiego państwa, które niedawno zakupiło w Korei Północnej rakiety dalekiego zasięgu. Życie milionów ludzi wisi na włosku. Czy Tweed i jego ludzie zdążą uratować stolice Europy przed straszliwym atakiem? Akcja rozgrywa się w plastycznie opisanej scenerii posępnych wrzosowisk Dartmoor, w opanowanej przez narkotykowe gangi Marsylii oraz w niedostępnych dla zwykłych śmiertelników biurach służb specjalnych w Londynie.

Nitager | 2016-06-10

Da się przeczytać, aczkolwiek nie brak w książce scen niepotrzebnie drastycznych.
"Byłem świadkiem morderstwa" - to wszystko, co powiedział Michael, jeden z dyrektorów międzynarodowego koncernu zbrojeniowego. Na głowie ma ślad po silnym uderzeniu. Obrzęk mózgu sprawia, że zaczyna zachowywać się niemal jak roślina i nic więcej nie jest w stanie powiedzieć. A sprawa jest poważna! Bowiem trop prowadzi do terrorystów z Angory...
Akcja poprowadzona poprawnie i aczkolwiek schemat pozostał wciąż ten sam, nie zmieniony, czytelnik może nie odgadnąć tożsamości sprawcy całej intrygi - bowiem podejrzanych jest kilku.
Sama akcja nie jest jakoś specjalnie porywająca, za to nastrój świetnie wykreowany. W sumie, typowy produkt masowego przemysłu pisarskiego, bez jakiegoś szczególnie wartościowego elementu.

Kamil | 2013-12-25
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 24 grudnia 2013

Gdybym musiał wskazać, czym różni się "Bez litości" od innych pozycji tego gatunku - miałbym problem. Ów książka, choć na pierwszy rzut oka wydaje się ciekawa, jest bardzo miałka, schematyczna i przewidywalna.

Colin Forbes, a właściwie Raymond Harold Sawkins, to brytyjski pisarz, któremu największą sławę przyniosła seria thrillerów, których głównym bohaterem jest Tweed, oficer brytyjskich służb specjalnych. W powieści "Bez litości" ów bohater musi zmierzyć się ze śledztwem w sprawie makabrycznych morderstw, które zainicjowane jest zeznaniem Michaela, zmagającego się z amnezją, twierdzącego, że był świadkiem morderstwa. Tropiąc pozbawionego skrupułów mordercę Tweed trafia na ślad spisku, w który zamieszani są członkowie rodziny Michaela i agenci Angory, arabskiego państwa. W trakcie śledztwa Tweed zmaga się także z Charmianem, płatnym mordercą próbującym zamordować brytyjskiego oficera.

Powieść "Bez litości" to swoisty thriller. Posiada wszystkie cechy, które powinny mieć...

KrolLysek | 2012-01-06
Przeczytana: 08 stycznia 2012

Generalnie fabuła momentami naiwna, zakończenie w zasadzie nie zaskakuje, ale i tak raczej pozytywnie oceniam tą książkę. Spodobał mi się styl pisania autora oraz budowanie napięcia. Jednak najlepsze wrażenie na mnie zrobili bohaterowie! Szczególnie współpracownicy Tweeda, bardzo przyjemne i dające się lubić postaci :) Książka raczej niedługa, więc polecam, nie powinna być stratą czasu.

mrjobi | 2011-10-10
Przeczytana: czerwiec 2006

Fabularnie nie jest tragicznie, zaczyna się ciekawie, intryga trzyma w napięciu i kilkakrotnie zaskakuje. Niestety wyjątkowo naiwne podejście do szczegółów uniemożliwia pozytywną ocenę całości... Moja pierwsza książka autorstwa Forbesa i ostatnia zapewne na bardzo długo. Odlecam.

CoccinelleGrande | 2013-02-28

Książka podobała mi się. Czytałam ją jako dziecko i bardzo przerażały mnie opisy trupów i masakr, ale polecam.

Pustynka | 2016-06-26
tomasz | 2016-02-03