List Vivera

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Dziennika Polskiego". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
The Vivero Letter
83-241-1795-4
dona

Inne wydania

Młody Anglik Jeremy Wheale szuka zabójców swego brata. Dysponuje tylko jednym śladem, który prowadzi go do Meksyku. Ryzykowna podróż w głąb Jukatanu zmienia się w walkę o przeżycie. Dżungla strzeże swoich sekretów przed każdym, kto chce poznać jej groźną tajemnicę.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

Danway | 2011-03-18
Przeczytana: 26 grudnia 2009

Książka ta trafiła w moje ręce, dzięki uprzejmości "Dziennika Polskiego". Książka znalazła się w cyklu "Biblioteka Dziennika".

Nie jest to jakieś grube czytadło, ale spełnia swoją rolę: wciąga.
Akcja zaczyna się bardzo niepozornie. Młody Anglik Jeremy Wheale wraca w rodzinne strony. Na miejscu okazuje się, że ktoś zamordował jego brata. Od tego miejsca zaczyna się nakręcać spirala akcji. Wheale podąża tropem morderców, które wiodą w głąb meksykańskiej dżungli.

Rzecz jasna dżungla strzeże pieczołowicie swoich tajemnic, więc wyprawa do Jukatanu nie należy do najłatwiejszych. Książkę czyta się niesamowicie szybko, a w środku coś się dzieje.

Nie znam wiele książek sensacyjnych, jednakże ta przypadła mi do gustu. Wiele z niej już zapomniałem, ale mogę z czystym sumieniem ją polecić tym, którzy lubią sensacje połączoną z elementami przygodowymi, wśród egzotycznych krajobrazów.

Ocena: 6/10

Recenzja opublikowana na moim...

flameleaf | 2014-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Zaczyna się ciekawie. Morderstwo, odziedziczenie farmy, a wraz z nią tajemniczej tacy, która budzi zainteresowanie wybitnych archeologów. Chwilę potem okazuje się, że taca wcale nie jest zwyczajną tacą, a lustrem z ukrytą mapą prowadzącą do zaginionego miasta... A potem czar pryska. A kcja staje się coraz bardziej przewidywalna, a bohaterowie coraz mniej przekonujący.

Weźmy takiego Jeremy'ego Wheale'a. Skoro główny bohater z zawodu jest księgowym, przyzwoicie byłoby, gdyby choć trochę nie radził sobie z trudnościami wynikającymi z przebywania dżungli. Ale nie, posługuje się maczetą, jak gdyby nigdy nic i daje sobie radę z niebezpiecznymi chickleros, zabijając jednego z nich(ot przypadkiem)maczetą, a drugiego z broni palnej(choć ma ją pierrwszy raz w życiu w rękach). Naiwne też były dialogi czy sytuacje, gdzie zachowuje się nieadekwatnie względem umiejętności wynikających z doświadczenia, jakie ma. Wybujałe mniemanie o sobie czy rozkazywanie Katherine bardzo mnie drażniły....

elhombre | 2011-01-14
Przeczytana: 1994 rok

Czytałem ją w liceum i pamiękam,że bardzo mi się podobała, chć czasami lekko naiwna. Polecam

robaczeeek | 2016-03-05
Przeczytana: 03 marca 2016

Dla mnie była to bardziej książka przygodowa z małym wątkiem kryminalnym w tle. Jednak czytało się ją całkiem nieźle, ciekawe opisy. Historia dwóch tac które zaprowadziły grupę archeologów i inie tylko do zaginionego miasta Mayów. Powiem tylko że zakończenie mnie zaskoczyło jednak trochę negatywnie ale ogólnie książka warta przeczytania.

| 2015-04-19
Na półkach: Przygoda, Przeczytane

Kochałem tą historię. Zabrała mnie w dżungle Meksyku o uraczyła opowieścią o tajemniczych listach niejakiego Vivera, które doprowadzić mają do skarbu... Świetnie napisana, wspaniała zabawa na wieczór z książką o zawiadiakach-zabijakach.

tibn | 2015-03-05

czytałem książkę a tytuł brzmiał Listy Vivero :) dziwne że ta sama książka a każdy wydawca inaczej tytuł wpisuje co w wyszukiwaniu jest mylące

Patrycja | 2013-05-17

Moja pierwsza książka tego autora.
Ogólnie spodobała mi się fabuła, która, choć czasami dość przewidywalna, sprawiła, że nie mogłam oderwać się od książki.
Bardzo ciekawy kryminał przygodowy, pomimo, iż nic nowego nie wnosi do literatury.

tombi143 | 2012-03-04

TO MOJA PIERWSZA KSIĄŻKA SENSACYJNA PRZECZYTANA OKOŁO 1991 ROKU.
SENSACJA JAK KAŻDA INNA. OCH TO BYŁY CZASY JAK SIĘ MIAŁO 16 LAT.:(

folky | 2013-02-26
Przeczytana: 17 lipca 2012

Uwielbiam twórczość Bagley'a. Ta książka to nie kryminał ale bardziej powieść przygodowa ale bardzo dobrze napisana.

compte | 2016-11-28