Iacobus

Wydawnictwo: Muza
8373198946

Na początku czternastego wieku w Paryżu spłonął na stosie ostatni wielki mistrz templariuszy Jakub de Molay. Tuż przed śmiercią przeklął swoich oprawców. Ponieważ przekleństwo sprawdziło się, kolejny papież Jan XXII wyznacza kawalera zakonu szpitalników, niejakiego Galcerana de Born, do udziału w dwóch tajnych misjach. Pierwsza ma na celu wykrycie, czy przeklęci: papież Klemens V, król Francji Filip IV Piękny i przewodniczący trybunału Guillaume de Nogaret zginęli z rak templariuszy, czy może inną śmiercią druga odnalezienie legendarnych skarbów rozwiązanego zakonu. W wyprawach towarzyszy mu młodziutki nowicjusz GarcĂ­a, a w drugiej misji dołącza do nich żydówka Sara, której nieobca jest magia. Losy całej trójki krzyżują się podniecając napięcie i pobudzając sensacyjność akcji.

radomir | 2014-01-14
Przeczytana: 13 stycznia 2014

Pomieszane z poplątanym, ale nie można się oderwać. Rycerz zakonny szukający owocu błędów młodości, niebezpieczna misja, utracona miłość, miłość zakazana i wielki skarb templariuszy w tle.

P1407 | 2017-03-06
Przeczytana: 09 marca 2017