Powrót Rothschildów

Return of The Rothschilds
83-7180-899-2
Rothschildowie, Żydzi
Pistacia

Herbert R. Lottman, znany publicysta, współpracujący m.in. z "Publishers Weekly", z ogromnym talentem przedstawia pasjonującą sagę jednego z najbogatszych na świecie rodów. Historia Rotshschildów rozpoczyna się w 1744 roku, we Frankfurcie nad Menem, kiedy to w miejscowym getcie przychodzi na świat protoplasta rodziny - Mayer Amschel. W losach tej potężnej familii odbija się, niczym w lustrze, historia Europy, a szczególnie Francji, a wpływ banków Rothschilda na politykę Europy i całego niemal świata, był i jest ogromny.

Książka opowiada burzliwe dzieje słynnego rodu bankierów. Towarzyszymy jego wiedeńskiej gałęzi,biorącej udział w wojnach napoleońskich, Komunie Paryskiej i wojnie francusko-pruskiej. Historia doprowadzona jest do lat osiemdziesiątych obecnego stulecia.

[opis wydawcy]

glamcoco | 2014-09-27