Jules Verne
83-06-02751-5
Verne,

Na podstawie niepublikowanych listów i dokumentów Herbert Lottman, autor m. in. biograficznej książki o Albercie Camusie, przedstawia postać Julesa Verne'a w zupełnie nowym świetle. Ukazuje ciemniejsze strony charakteru prekursora gatunku science-fiction, pisarza uznawanego dotychczas jedynie za twórcę przygodowych powieści dla młodzieży, za optymistę i piewcę lepszej przyszłości. Biografia ta, wraz z wydaną przez PIW niedawno odnalezioną powieścią Paryż w XX wieku, pozwoli zmienić zafałszowany wizerunek jednego z wybitniejszych twórców francuskich przełomu XIX i XX wieku.

źródło opisu: http://www.poczytaj.pl/2857

źródło okładki: zdjęcie autorskie