Morska twierdza

Seakeep
83-7082-649-0
magia, świat czarownic
Lisek_1986

Una, władczyni jednej z twierdz w High Hallack, broniąc się przed małżeństwem z sąsiadem Oginem, wynajmuje do obrony swych włości oddział Sokolników. Walka o dziedzictwo Uny jest tym trudniejsza, iż zaborczemu Oginowi z Kruczego Pola pomagają sprzymierzone z nim złe moce.

Mamerkus | 2014-05-18

Za to niestety stwierdziłem je w drugiej części "Storms of victory". Teoretycznie nie można nic zarzucić "Morskiej Twierdzy". intryga jest całkiem znośna i jest spójna ze światem przedstawionym, bohaterowie bardzo sympatyczni, tudzież sama dolina Morskiej Twierdzy sprawia wrażenie raju utraconego. Niemniej powieść jest przeraźliwie nudna, zaś rozwiązania fabularne momentami wołają o pomstę do nieba. Zaprezentowana w notce wydawnictwa intryga pomiędzy Uną, a zaborczym sąsiadem jest przekłamana, gdyż z jednej strony sąsiad ten wcale nie korzysta z żadnych ciemnych mocy, tylko zwyczajnie jest bandytą i mordercą, a te ciemne moce to są tam tylko przy okazji i na odpieprz, żeby nie było, że brak w książce czarów, z drugiej zaś strony "Morska Twierdza" to przede wszystkim niezbyt wysokich lotów zwyczajne romansidło pomiędzy Uną, a dowódca Sokolników. Przy czym romans to z gatunku "och, kochamy się, ale polityka i obyczaje nie pozwalają nam być razem, och moje Serce!".
I tak to...

Caylith | 2011-02-07
Przeczytana: 1996 rok

Sokolnicy w Krainie Dolin. Magia Starej Rasy...ehhh:)Rewelacyjne i wciągające jak pieron

Bartek Biedrzycki | 2016-03-25

Skok na kasę z franczyzy.

Zasadniczo zła książka: http://www.gniazdoswiatow.net/2016/03/26/quest-22-morska-twierdza/

Incubus | 2013-03-09

Bardzo ciekawa książka, godna polecenia ;-)

drago_mira | 2016-10-16
Przeczytana: 16 października 2016