Świat Czarownic w pułapce

Andre Norton Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Cykl Estcarp (tom 2) Seria: Świat Czarownic fantastyka, fantasy, science fiction
Web of the Witch World
fantastyka, fantasy, science fiction
2013-04-30
Ewa Witecka
Świat Czarownic

Kontynuacja poprzedniej okazało się znowu zaskakująca oraz warta przeczytania. Ciekawe opisy roślin wodny. Świetna fabuła oraz akcja. Zachęcam do przeczytania.
Polecam

Podszedlem do ksiazki czytanej w dziecinstwie z nadzieja, ze ta zrobi na mnie niegdysiejsze wrazenie. Naiwonsc. Nie da sie. Jak dla mnie to fatalna ksiazka a zla renoma jaka cieszylo sie pisarstwo s-f w tamtych czasach jest jak najbardziej zasluzona. Wylacznie dla fanow gatunku, ktorzy nie chca wyjsc poza te ramy.

Na półkach: , , , , ,

Całość opinii do przeczytania na: http://kaginbooks.blogspot.com/2017/11/160-swiat-czarownic-w-puapce-andre.html

Wracamy do świata czarownic, do miejsca, gdzie kobiety mają władzę, a mężczyźni chronią. W tym tomie Jaelithe zdecydowała się na małżeństwo z Simonem Tregarthem, choć znała koszt swego szczęścia. jednak Estcarp jest znów zagrożony - czy dzięki starożytnej wiedzy...

Na pewno lepsze od pierwszego tomu. Ale szału nie ma - dziwnie mi się czytało te książkę.

2019

Jak ja na ten tom wyczekiwałam. Jak prosiłam znajoma kioskarkę żeby mi odłożyła Fantastykę (eh co za piękne czasy były). Zdobyłam, pochłonęłam. Do dziś potrafię wracać, żeby przeżyć niektóre przygody wraz z bohaterami.

Wrażenia "polekturowe" raczej na plus. Po ciekawym, pełnym wydarzeń początku mamy przestój, ale później znów sporo się dzieje. Książka jest też krótka (ok. 200 stron), więc czyta się ją szybciutko.
Minusy? Męczyłam się przy czytaniu niektórych dialogów (dla mnie były niespójne, jakby kilka osób rozmawiało na kilka luźno związanych tematów). Zachowanie niektórych postaci...

Podobnie jak i poprzednia część nie powala na kolana; może jest trochę lepsza, bo znacznie bardziej dynamiczna, ale poza tym praktycznie nic się nie zmienia. Z punktu widzenia wyrobionego czytelnika - wtórna i papierowa, chociaż bez wątpliwości wartościowa dla gatunku.

Nawet dobra,fajny klimat starej fantasty.Bardzo dobra wyprawa,morska.
Dla mnie dobry opis tych roślin wodnych.Co ich atakowały.
Książka dobra.

Po zachwycie nad Światem Czarownic, tom drugi był koniecznością dziejową. Niestety stał się dostępny dopiero kilka lat po tomie pierwszym i rozczarował. Nie odnalazłem poprzedniej magii, lektura nie poruszyła mnie. Chyba już byłem za stary.

Słuszna i trzymająca poziom kontynuacja, a w zasadzie domknięcie wątków z pierwszej części. Rzecz stanowczo nie jest wybitna, ale jako czytadło fantasy doskonale się sprawdza. Zarówno dla mniej wymagającego jak i mniej wyrobionego czytelnika.

Więcej na ten temat: http://www.gniazdoswiatow.net/2015/05/02/quest-02-swiat-czarownic-w-pulapce/

Dyskusje

• Fantastyka