Świat Czarownic w pułapce

Cykl: Cykl Estcarp (tom 2) | Seria: Świat Czarownic
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Web of the Witch World
Barbara

Zgodnie z przepowiednią każda czarownica, która odda się mężczyźnie, utraci swoją moc. Mimo to Jealithe decyduje się na małżeństwo z Simonem Tregarthem. Nowożeńcy wyruszają na niebezpieczną zamorską misję, ponieważ los kraju znów jest zagrożony. Czy dzięki dziedzictwu starożytnej wiedzy Estcarp zdoła odeprzeć najeźdźców? Świat Czarownic w pułapce to długo oczekiwane wznowienie drugiego tomu...

Zgodnie z przepowiednią każda czarownica, która odda się
mężczyźnie, utraci swoją moc. Mimo to Jealithe decyduje się
na małżeństwo z Simonem Tregarthem. Nowożeńcy wyruszają
na niebezpieczną zamorską misję, ponieważ los kraju
znów jest zagrożony. Czy dzięki dziedzictwu starożytnej
wiedzy Estcarp zdoła odeprzeć najeźdźców?
Świat Czarownic w pułapce to długo oczekiwane wznowienie
drugiego tomu bestsellerowej serii Świat Czarownic.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2013

źródło okładki: http://nk.com.pl/files/pobierz_katalog/nk_katalog_...»

wiejskifilozof | 2016-11-08

Nawet dobra,fajny klimat starej fantasty.Bardzo dobra wyprawa,morska.
Dla mnie dobry opis tych roślin wodnych.Co ich atakowały.
Książka dobra.

Mamerkus | 2014-03-06
Przeczytana: 06 marca 2014

"Świat Czarownic w pułapce" to bezpośrednia fabularna kontynuacja "Świata Czarownic". Jest lepiej, jeśli idzie o fabułę, nie ma już chaosu, bohaterowie podążają zgrabnie z punktu A do punktu B, nie są już też tacy papierowi, generalnie pewne słabości pierwszego tomu uległy poprawie, chociaż nie są to jakies Himalaje sztuki literackiej. Intryga jest interesująca, całość zmierza ku zakończeniu wszystkich wątków, zgrzyta jedynie fakt, że od bohaterów za dużo tutaj nie zależy, wiekszość kluczowych wydarzeń dzieje się niejako obok bohaterów, ale ma to swój oryginalny klimacik. Generalnie lepsze wrażenia niż po pierwszej części. Tutaj nadal nie jest to czyste fantasy, poprzez wrażych Kolderów mamy gadżety rodem z s-f.

Basiek | 2017-03-16
Na półkach: Przeczytane, 2017

Wrażenia "polekturowe" raczej na plus. Po ciekawym, pełnym wydarzeń początku mamy przestój, ale później znów sporo się dzieje. Książka jest też krótka (ok. 200 stron), więc czyta się ją szybciutko.
Minusy? Męczyłam się przy czytaniu niektórych dialogów (dla mnie były niespójne, jakby kilka osób rozmawiało na kilka luźno związanych tematów). Zachowanie niektórych postaci czasami wydawało mi się wymuszone. Najbardziej przeszkadzała mi jednak niechlujna wersja tłumaczenia - w książce jest sporo literówek (np. "więć" zamiast "więc") i błędów ortograficznych ( szczególnie pisownia "nie" z przymiotnikami).
Na pewno nie było to moje ostatnie spotkanie z twórczością A. Norton (znajomy podrzucił mi jeszcze dwie inne książki - przeczytam!).

Całość opinii do przeczytania na: http://kaginbooks.blogspot.com/2017/11/160-swiat-czarownic-w-puapce-andre.html

Wracamy do świata czarownic, do miejsca, gdzie kobiety mają władzę, a mężczyźni chronią. W tym tomie Jaelithe zdecydowała się na małżeństwo z Simonem Tregarthem, choć znała koszt swego szczęścia. jednak Estcarp jest znów zagrożony - czy dzięki starożytnej wiedzy uda się go ocalić...?
Tym razem wrogiem jest państwo Karsten. To ono decyduje się rzucić wyzwanie Estcarpowi. Para głównych bohaterów musi się zmierzyć z siłami, jakie tam się czają, jednocześnie przeżyć kilka niezwykłych przygód, które wyraźnie ich wzmocnią. Okazuje się jednak, że wrogiem jest ktoś inny, niż pierwotnie zakładano... trzeba wyruszyć na zachód, by wygrać. I uratować cały świat, który znamy już z pierwszej części. Tym razem każde z osobna musi odkryć w sobie siłę i moc, skorzystać z nieoczekiwanych i zaskakujących ofert pomocy, oraz wymyślić sposób na przetrwanie. Czy im się to uda? Zwłaszcza, że...

michnar3 | 2013-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2013

Trzeci ebook w moim życiu to Świat czarownic w pułapce. Już mam wgraną następną część i zaraz zacznę czytać.
Karsten wypowiedział Eastcarpowi wojnę. Wojska Eastcarpu z Strażnikiem Granic, Simonem ruszają na Verlaine i Kars, aby zdobyć te karsteńskie miejscowości. Więcej nie będę zdradzał, ale to nie jest książka o wojnie z Karstenem - głównie chodzi o wojnę z Kolderem.
Książka rewelacyjna, dosyć krótka, ale na prawdę wciągająca i pomysłowa. Lepsza od pierwszej części niepozwalająca czytelnikowi nie sięgnąć po trzeci tom.

Podobnie jak i poprzednia część nie powala na kolana; może jest trochę lepsza, bo znacznie bardziej dynamiczna, ale poza tym praktycznie nic się nie zmienia. Z punktu widzenia wyrobionego czytelnika - wtórna i papierowa, chociaż bez wątpliwości wartościowa dla gatunku.

yokopoko | 2010-09-05
Na półkach: Andre Norton, Przeczytane
Przeczytana: 05 września 2010

Znakomita kontynuacja "Świata Czarownic", równie dobra jak poprzednia część. Zakończenie pozostawia jednak pewien niedosyt i kilka niedokończonych wątków, które, mam nadzieję, rozwiążą się w następnym tomie. :)

czytambolubie | 2013-05-21
Przeczytana: 20 maja 2013
Fidel-F2 | 2016-02-17

Po zachwycie nad Światem Czarownic, tom drugi był koniecznością dziejową. Niestety stał się dostępny dopiero kilka lat po tomie pierwszym i rozczarował. Nie odnalazłem poprzedniej magii, lektura nie poruszyła mnie. Chyba już byłem za stary.

Alannada | 2010-12-10

Wspaniała opowieść, godna kontynuajca dla Świata Czarownic. Nie można się oderwać.