Troje przeciw Światu Czarownic

Tłumaczenie: Ewa Witecka
Cykl: Cykl Estcarp (tom 3) | Seria: Świat Czarownic
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
joly_fh

Simon i Jaelithe zaginęli bez wieści. Tymczasem los ich dzieci, trojaczków – Kyllana, Kemoca i Kaththei – jest zagrożony. Czarownice odkryły drzemiący w Kaththei Talent i pojmały ją, aby stała się jedną z nich. Kyllan i Kemoc postanawiają za wszelką cenę uwolnić siostrę ze szkoły czarownic. Brawurowa wyprawa doprowadza do odkrycia dawno zapomnianej krainy i obudzenia drzemiących tam...

Brawurowa wyprawa doprowadza do odkrycia dawno zapomnianej krainy i obudzenia drzemiących tam Mocy…

"Troje przeciw Światu Czarownic" to długo oczekiwane wznowienie trzeciego tomu bestsellerowej serii Świat Czarownic.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2013

źródło okładki: www.nk.com.pl

Cała opinia do przeczytania na: http://kaginbooks.blogspot.com/2017/11/163-troje-przeciw-swiatu-czarownic.html

Simon i Jaelithe zaginęli bez wieści. Tymczasem los ich dzieci, trojaczków – Kyllana, Kemoca i Kaththei – jest zagrożony. Czarownice odkryły drzemiący w Kaththei Talent i pojmały ją, aby stała się jedną z nich. Kyllan i Kemoc postanawiają za wszelką cenę uwolnić siostrę ze szkoły czarownic. Brawurowa wyprawa rodzeństwa doprowadza do odkrycia dawno zapomnianej krainy i obudzenia drzemiących tam Mocy… a to dopiero początek niezwykłej wyprawy!

Wracamy znów do Świata Czarownic, świetnie znanego z poprzednich części: Świat Czarownic i Świat Czarownic w pułapce. Tym razem, w tej części, skupiamy się na dzieciach Simona i Jaelithe. Narratorem jest Kyllan, to on opowiada o niezwykłych narodzinach jego i jego rodzeństwa, oraz o latach spędzonych w domu, pod opieką bardziej nianiek, niż rodziców. Mimo to, cała trójka spędza dzieciństwo całkiem szczęśliwie i w spokoju, bez...

Mamerkus | 2014-03-06
Przeczytana: 06 marca 2014

Drastyczny spadek jakościowy niestety, całość ratuje jedynie atmosfera questu przez mniej więcej początkowe 2/3 powieści. Kolder pokonany, bohaterowie dwóch pierwszych części są już niepotrzebni, okazuje się przy tym że koncepcja Estcarpu się zasadniczo wyczerpała, więc autorka musiała wymyślić nowe elementy poprzez poszerzenie świata przedstawionego. I tym sposobem na mapie świata czarownic pojawia się Escore, kraj położony za wschodnimi górami. Tam właśnie wyruszają tytułowe trojaczki, by odnaleźć swoje przeznaczenie (kurczę mógłbym pisać blubry okładkowe). Póki trojaczki wędrują i poznają nową krainę, to jest ok, potem niestety zaczyna się totalny chaos fabularny, akcja zbacza na jakieś boczne tory i powieść kończy się nagle w połowie, niedwuznacznie sugerując, że rozwiązania powstałych zagadek należy szukać w kolejnych tomach cyklu. Słabizna. Generalnie mam wrażenie, że Norton pisząc pierwszy tom nie miała zamiaru tworzyć z tego rozbudowanego cyklu, ale popularność musiała...

Bartek Biedrzycki | 2015-04-29

Historia rodzeństwa Tregarthów, dzieci przybysza z obcego świata - Simona, oraz pani Jaelithę, mądrej kobiety. Dwóch braci i siostra, uciekając przed uciskiem czarodziejskiego matriarchatu wkracza do zapomnianej, odciętej magią krainy, gdzie naruszają odwieczną równowagę. Otwierająca cykl o dzieciach Tregartha książka to raczej sztampowe czytadło fantasy - czary, magiczne stwory, heroiczni bohaterowie i momentami mocno reglamentowane dawki sensu.

Więcej w podcaście: http://www.gniazdoswiatow.net/2015/05/09/quest-03-troje-przeciw-swiatu-czarownic/

Shila | 2015-06-14

Zanim się rozpiszę chcę powiedzieć, że poprzednich części nie czytałam, ponieważ tą dostałam w prezencie od kolegi, który zapomniał, że książki należy czytać po kolei. Dlatego też ta książka była dla mnie takim zaskoczeniem, nie znałam postaci, ani nie wiedziałam co wydarzyło się wcześniej a jednak akcja mnie wciągnęła(pierwszy raz w życiu dziękowałam, że w pierwszym rozdziale autor wspomina co było w poprzednich częściach).

michnar3 | 2013-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2013

Fantastyczna pozycja, polecam wszystkim fanom gatunku fantasy. Nawet jeżeli ktoś nie czytał 1 i 2 tomu może sięgnąć po trzeci, ponieważ opowiada o czymś innym.
Trojaczki, dzieci Jaelithe i Simona, bohaterów dwóch pierwszych części przeżywają wspaniałe, fantastyczne przygody, odkrywają nowy świat za tajemniczymi górami. Gorąco polecam.

Alannada | 2010-12-10
Na półkach: Przeczytane, Poszukuję

Super książka.

Um, w opicie jest błąd. Uciekli na wschód, nie na zachód. Na zachód mieli morze.

Kangi | 2012-07-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Fantasyka
Przeczytana: 2011 rok

Jest to jedna z tych pozycji fantasy koncentrujących się na eksploracji nieznanego i szybkich zwrotach akcji, nasycona duchem braterstwa i poczucia jedności bohaterów.

Świat przedstawiony prezentuje się intrygująco, wszak rządzą nim czarownice, które są jakoby ponad wszystkim i wszystkimi dzięki mocom które posiadają. W tym oto świecie poznajemy Kyllana, Kemoca i Kattheę dzieci jak mniemam bohaterów poprzednich utworów tego cyklu. Rodzeństwo niezwykłe bo połączone mocą, zdolne do porozumiewania się telepatycznie i o mocy tym większej im większe jest w nim zjednanie.

Opowieść snuje nam Kyllan. Opowiada pokrótce o wspólnej młodości bohaterów, oraz przybliża nam ich talenty, gdyż mimo że razem są najsilniejsi to bardzo się od siebie różnią; zarówno talentami jak i temperamentem. Poznajemy również zgoła krainę w której żyją, jej historię, geografię oraz ludy które ją zamieszkują

Wkrótce rodzeństwo zostaje rozdzielone. Kyllan i Kemoc muszą podjąć decyzję czy mają zdradzić ojczyznę...

Mictlante | 2016-09-02
Przeczytana: 02 września 2016

W końcu po dwóch tomach pierwszych dotarłem do trzeciego, który wygrałem w konkursie zatem przeczytać musiałem. I nie był to błąd. To była przestroga! Nie jestem fanem jakimś straszliwym fantastyki ale lubię sobie czasem coś z gatunku przeczytać. I oto Świat Czarownic. Podobno legendarny jakiś. Moim jednak zdaniem bez ładu i składu, wątki niby są a niby nie ma, scenki rodzajowe niczem zbiór gifów chyba. Oto trzeci tom i nagle dzieci, a dzieci te znikąd ale już takie heroiczne, że sam heros jakowyś by się nie powstydził. No, nie. Nie i jeszcze raz nie.

Fidel-F2 | 2016-02-17

Po rozczarowaniu tomem drugim, trzeci wziąłem z rozpędu i z nadzieją, że jednak będzie lepiej. Nie było. Było jeszcze słabiej. Dałem spokój, więcej po Norton nie sięgnąłem.

Efemeryda | 2017-03-24

Kolejny tom lubioanej przez mnie sagi, wyczekiwany. I..drobny zgrzyt. Przeczytałam, podobał się, tylko jakby mniej. Czyta się świetnie, nie ma dłużyzn, nie zniechęca do następnych tomów, tylko wrażenie, że to już nie to. Jednak literatura rozrywkowa pierwsza klasa, dla fanów z wyobraźnią:)