Elfia Krew

Tłumaczenie: Bożena Jóźwiak
Cykl: Kroniki półkrwi (tom 2)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Elvenblood
Moonlight

Córka elfiego lorda marzy o tym, by uciec z pałacu w poszukiwaniu nowego życia wśród smoków. Pragnie stać się podobna do pół-człowieka, pół-elfa. Tymczasem smoki i czarodzieje ustalają nową strategię walki z elfimi władcami, a córka elfiego lorda musi poradzić sobie z nową dla siebie sytuacją...
[Zysk i S-ka, 1996]

Chi-mey | 2014-11-04
Przeczytana: 2010 rok

Kolejna książka, która ukształtowała moją miłość do fantasy.
Jest kontynuacją "Zguby Elfów"(?!- książkę tę niezmiernie pragnę przeczytać, ale nasi bibliotekarze z okolic mają niezwykłą awersję do tego akurat gatunku), ale napisana przejrzyście pozwala czytać ją jako osobne dzieło- niestety tracimy wiele z historii w ten sam sposób jak czytając "Władcę Pierścieni" nie znając "Hobbita".
Koncepcja "nie tak dobrych" elfów i niewolników ludzi jest niezwykle genialna! Oczywiście ciężko na samym początku przestawić się z "elfy to takie dobre istoty" na "nie jest tak kolorowo", ale historia jest warta zatracenia ideałów. Nie chcę zdradzać zbyt dużo szczegółów, opis książki z okładki powinien wystarczyć. Jej wątki są pociągnięte piknie i konsekwentnie. Nie ma miejsca na przypadek. Historia pełna niesprawiedliwości, spisków i przede wszystkim heroicznych przygód. Mało pozycji mnie tak zachwyciło jak ta, mimo że miejscami ze znużeniem przebijałam przez jedną, no może dwie strony.
A jakby...

Emi | 2016-06-19