Conan z Cimmerii

Tłumaczenie: Andrzej Ziembicki
Cykl: Biblioteka Fantastyki (tom 11)
Wydawnictwo: ALFA

4. Narodzi się wiedźma
5. Pełzający cień

online | 2014-01-09
Przeczytana: 07 czerwca 1985

Książkę, zresztą, wszystkie "Conany" czytałem sam już nie wiem, ile razy. Za każdym razem bawiłem się przy nich doskonale, za każdym razem czułem się, jakbym właśnie teraz czytał je po raz pierwszy. To chyba wystarczy za rekomendację :)

tunio | 2014-04-24

Czy Conan wyglądał jak Arnold Schwarzenegger? Oczywiście, że nie! A jak wyglądał??? Oj! no to już trzeba samemu sięgnąć na półeczkę i z pomocą wioseł wyobraźni odpłynąć do krainy ludzi brzydkich, brudnych, biednych i do tego głodnych...głodnych sławy i chwały, ludzi którzy by zaznać nieśmiertelności, nie bali się zmierzyć w boju nawet z samymi Bogami. Bogami, którzy niechętnie dzielili się swoją chwałą ze zwykłymi śmiertelnikami...Czy komuś udało się uszczknąć tej chwały? hmm... znam ci ja chyba jednego śmiałka...imię jego Conan...:)
...dobra, dobra, już wróciłem...:) Książka smakuje najlepiej gdy się ma "naście" lat.

Bodzepor | 2013-12-15
Przeczytana: 1990 rok

Absolutna klasyka gatunku, na której wyrosły całe pokolenia pisarzy i czytelników.

Michał | 2010-06-09

Conan Barbarzyńca to postać znana chyba każdemu fanowi fantasy. Wojownik którego kariera zaczęła się od niewolnika, a skończyła na królu potężnego państwa. Postać charyzmatyczna, o wielkich mięśniach, nie lubiąca czarowników (z wzajemnością). Walki na miecze, magia i piękne kobiety, to wszystko znajdziemy w książkach o Conanie.

Feanor | 2010-05-17
Przeczytana: 1998 rok

Klasyka to jednak klasyka. Lektura może trochę trąci myszką, ale i tak dla fanów fantasy pozycja obowiązkowa. Młócka mieczem, dużo biegania i mało myślenia, oto kwintesencja Conana.

ryszpak | 2014-04-13
Przeczytana: 1989 rok

Mój drugi kontakt z Conanem (pierwsza była "Wieża Słonia" drukowana w Fantastyce dawno, dawno temu). Mam do tej książki wielki sentyment, kupowałem ją w czasach, kiedy to wpadało się do księgarni i łapało książkę, a później dopiero oglądało, co to za jedna, bo za godzinę mogło już jej nie być.
A poza tym, jak można tej książki nie kochać, choćby za samą okładkę? ;)

Muhikons | 2011-08-14
Na półkach: A. Posiadam, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 14 sierpnia 2011

Strasznie męczyłam się ze wstępem, czyli opisem Ery Hyboryjskiej. Był tak skomplikowany, że nawet nie chciało mi się go rozumieć.
Przygody Conana jednak były ciekawe i wciągające, miały magiczny, mroczny klimat.

herodot83 | 2014-07-25
Przeczytana: 20 lipca 2014

Klasyka lubi zaskakiwać swą betonową konsekwencją w kreowaniu wizerunku postaci. Literacki Conan zafundowałby Arnoldowi piekło na Ziemi a nawet poza nią.

dragolikanin | 2013-07-17

Ocena mocno zawyżona dla człowieka nie znającego i nie lubującego się w Howardzie i jego literaturze, jak dla mnie jednak jest ona warta najwyższej noty. Dlaczego? Wspaniały bohater, który nie jest ideałem wybrańcem, a jedynie jednym z wielu. Jako niewielu bohaterów posiada wady nie tylko zalety. Wartka akcja umieszczona w wielkim świecie z wspaniałym klimatem powstały przez przekonanie autora, ze opisuję tylko przeszłość.

fkoval13 | 2011-06-18

Moim zdaniem klasyka i to naprawdę doskonała.
Bo od niej się między innymi zaczęła wizja świata heroic fantasy.