Port umarłych statków

Wydawnictwo: Amber
Port of Dead Ships
magia, świat czarownic
Lisek_1986

W Estacarpie i Escore od kilku lat panuje już spokój, ale Wielkie Poruszenie nie minęło bez śladu. Na dalekim południu Świata Czarownic znikają bez wieści sulkarskie statki. Simon Tregarth, Jaelithe, ich syn Kemoc i synowa Orsya wraz z jasnowidzącą Destree wyruszają na statku Wytrwały Wędrowiec, by odkryć przyczynę tych tajemniczych zaginięć.

Mamerkus | 2014-05-18
Przeczytana: 18 maja 2014

Genialna rzecz! Druga po "Tkaczce pieśni" najlepsza powieść cyklu. Już tytuł wskazywał, że będę miał tutaj do czynienia z rzeczą nietuzinkową, eksploracją nowych krain, nowe potwory, nowa przygoda i potężny klimat klasycznej fantasy.
Trzeba oczywiście wziąć pod uwagę, że "Port umarłych statków" to element większej całości (pierwsza powieść podcyklu kronikarskiego), dlatego na początku jest dosyć długi wstęp o kronikarzu Duratanie i jego pojawieniu się w Lormcie.
Potem jednak przechodzimy do zasadniczej części opowieści. Na arenę wkracza plejada gwiazd początku cyklu, czyli Simon Tregarth, Jealithe, Koris, Loyse, Kemoc i Orsya, oprócz tego jacyś Sulkarczycy, Sokolnicy, pojawia się też postać Destree w narracji pierwszoosobowej. Generalnie prawie powrót do korzeni, ale akcja szybko przenosi się na nieznane wcześniej południowe rejony oceanu rozdzielającego High Hallack i Estcarp. Pojawia się tam niedające się sprecyzować zagrożenie dla żeglugi morskiej oraz w dalszej perspektywie...

Efemeryda | 2017-03-24

Kolejny tom cyklu. Kolejna historia. Nie trzeba znać poprzednich tomów, każda jest odrębną całością. Czyta się przyjemnie. Jest i magia i intryga i trochę walki, a także dylematów moralnych (nie za dużo więc w czystej rozrywce nie przeszkadzają). Jako lektura przed kominkiem w wyjątkowo paskudny wieczór godna polecenia.

Bartek Biedrzycki | 2016-02-18

Noooo, dobra. To jest chyba ten cykl, który by mógł nie być. Siekanka nawet jak na standardy tej serii.

Więcej w podcaście: http://www.gniazdoswiatow.net/2016/02/20/quest-21-port-umarlych-statkow/

Paulina Szpakowska | 2015-07-22

Wspaniały przykład fantasy starej daty :)

Arcyinkwizytor | 2017-02-15
MysiaG | 2017-01-25