Cień Anioła Śmierci

Wydawnictwo: Phantom Press
Death Angel's Shadow
Cień, Anioła, Śmierci
corrum

Trzy opowiadania umiejscowione w mrocznym świecie wykreowanym przez jednego z czołowych pisarzy fantastyki na świecie, których bohaterem jest tajemniczy i nieśmiertelny Kane. W pierwszym z nich, zatytułowanym "Miraż", bohater po przegranej bitwie umyka do starożytnej puszczy. Wkrótce spotyka tam nie mniej tajemniczą, niż on sam, postać. Jak się jednak okazuje, nie wszystko jest tym, czym z pozoru się wydaje... Kane, ścigany przez lorda, ukrywa się w zapomnianym i opuszczonym mieście. Okazuje się jednak, że nie jest ono do końca opuszczone: pomiędzy budynkami zamieszkała pewna dziewczyna o dziwnych zdolnościach. W jaki sposób tym razem nieśmiertelny Kane wyjdzie z opresji? W ostatnim Kane, pół żywy wśród śnieżnej zamieci, dociera do zamku na samym "krańcu" świata. Z początku wydaje się, że jego mieszkańcy są zwykłymi ludźmi i mają zwykłe problemy, jeśli można tak powiedzieć o tych niecywilizowanych stronach. W końcu odkrywa jednak sekret, który kryje się w tych okolicach, i jak zwykle, po raz kolejny pozostawi za sobą tylko śmierć i zniszczenie. Książki Wagnera, mimo że może inaczej to wyglądać na pierwszy rzut oka, są napisane w sposób "wielowarstwowy". Poza wartką akcją i niezwykle ciekawą fabułą, posiadają również tzw. drugie dno. Co ono zawiera? Myślę, że najlepiej, jeśli sam się przekonasz - na swój własny sposób.

Rautha | 2014-01-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Fantasy, Groza
Przeczytana: 1994 rok

Mój ulubiony tomik cyklu "Kane". Najbardziej mroczny. Czytałam jeszcze nastolatką będąc, ale utkwił mi w pamięci, czego nie powiem o pozostałych tomach cyklu. Zawiera m.in. wampiryczne opowiadanie "Miraż" i naprawdę wyborne (ostatnie) "Chłód mego serca".

Fasoletti | 2015-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

Tomik składa się tym razem z jedynie trzech opowiadań, ale za to długich. Te trzy teksty są o wiele lepsze niż opowiadania w "Wichrach nocy". Nie ma w nich zbyt wiele filozoficznego bełkotu, którego wplatanie w fabułę niezbyt, moim zdaniem, Wagnerowi wychodziło, jest za mnóstwo bijatyk i ciekawych wątków. Są też bardziej dopracowane, a językowo stoją na dużo wyższym poziomie.

tomasz | 2016-02-05

Trzy wspaniałe opowiadania. Miraż z wampirzycą w tle. Wspaniały klimat Zimnego Światła, gdzie akcja rozgrywa się w wymarłym mieście. Oraz mistrzowski Chłód mego serca. I to zakończenie - ... - Tak zginął Abel - syknął Kane, rozlużniając powoli palce.

Bartek Biedrzycki | 2016-06-13

Trzy świetne dłuższe teksty, pokazujące kunszt Wagnera i jego umiejętność tworzenia nastroju i konstruowana pozornie prostej, ale satysfakcjonującej i czasem zaskakującej fabuły.

voyager1975 | 2011-07-22

dobra

noname | 2015-03-30
Na półkach: Fantasy, Przeczytane
Przeczytana: 30 marca 2015

3 schematyczne opowiadania heroic fantasy: jedno z wampirami, jedno z wilkołakami i jedno bijatyka.

Kane jest nieśmiertelny, żyje kilkaset lat, jest niepokonanym wojownikiem i do tego zna czary.

Nie ma emocji, jeśli główny bohater jest sto razy lepszy od innych, bardziej doświadczony, zna się prawie na wszystkim i do tego jest nieśmiertelny. Czytanie opisów jego walk, jest jak oglądanie meczu FC Barcelona i KS Baranów, gdzie jest gra do jednej bramki, a wynik meczu wynosi 500:0 .

Postać Kane'a jest ponura i to jest najatrakcyjniejsza cecha książki.

Ergo_sum | 2015-08-07
Przeczytana: 1992 rok

Bardziej podobał mi się Kane niż Conan. Trochę lepiej pisane niż Howard, no ale tez później.
Miałem wszystkie części Kane i żałuje, że je sprzedałem. Z przyjemnością przeczytałbym je raz jeszcze. Warto.

Siewca | 2015-05-21

LucaMcLeod | 2016-12-03