Retoryka podręczna, czyli jak wnikliwie słuchać i przekonująco mówić

Okładka książki Retoryka podręczna, czyli jak wnikliwie słuchać i przekonująco mówić Michał Rusinek, Aneta Załazińska
Michał RusinekAneta Załazińska Wydawnictwo: Znak publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Znak
2005-01-01
2005-01-01
retoryka podręcznik

Okładka książki Książki. Magazyn do czytania nr 1 (64) / 2024 Izabella Adamczewska, James Baldwin, Jolanta Brach-Czaina, Biserka Ćejović, Krystyna Dąbrowska, Annie Ernaux, Bartosz Hlebowicz, Boguś Janiszewski, Maciej Jarkowiec, Miłada Jędrysik, Aga Kozak, Renata Lis, Paulina Małochleb, Andrzej Mencwel, Weronika Murek, Małgorzata I. Niemczyńska, Michał Nogaś, Wojciech Orliński, Piotr Paziński, Jacek Podsiadło, Agata Pyzik, Redakcja magazynu Książki, Michał Rusinek, George Saunders, Katarzyna Sawicka-Mierzyńska, Marcin Sendecki, Max Skorwider, Agnieszka Sowińska, Magdalena Środa, Karolina Sulej, Natalia Szostak, Tomasz Ulanowski, Olga Wróbel
Książki. Magaz... Izabella Adamczewsk...
Okładka książki Makabreski Sebastian Kudas, Michał Rusinek
Makabreski Sebastian Kudas, Mi...

Książka opisuje nieznaną mi wcześniej dziedzinę. Jest ciekawie zbudowana podzielona na części. Każda część kończy się ćwiczeniami. Ponadto po drodze w podrozdziałach są wyróżnione hasła ułatwiające zapoznanie się z przedstawianym zagadnieniem.
Książka to nic innego jak instrukcja tworzenia wypowiedzi własnych oraz odbierania wypowiedzi innych. Można tutaj znaleźć zarówno wskazówki na co zwracać uwagę podczas tworzenia własnych wypowiedzi jak i to czego szukać w wypowiedziach innych osób. Zawiera przykłady z życia wzięte. Przykładowo "jestem za, a nawet przeciw" Wałęsy, jako "konflikt ról".
Dzięki niej można znacznie poprawić zrozumienie tego co mówią inni i nauczyć się mówić tak aby jasno przekazać innym to co przekazać się chce.

Bardzo dobry poradnik – aktualny i barwnie napisany. Duży plus za konkretne ćwiczenia i dużo ciekawych przykładów.

• Rozwój
  • Poradniki
  • Własne
  • - 2013
  • Perswazja
  • Posiadam2

Dodaj cytat z książki Retoryka podręczna, czyli jak wnikliwie słuchać i przekonująco mówić