Reptilia

Wydawnictwo: Replika
przygodowa

Ukrył się na dnie jeziora w środku afrykańskiej dżungli: Mokéle m’Bembé, ostatni z gadów, owiany legendą. Na jego poszukiwanie wybiera się Emily Palmbridge i ginie bez wieści. Ale gdzie ukrywa się ślad po niej? Młody londyński genetyk, Dawid Astbury, najbardziej ceni sobie spokój towarzyszący pracy naukowej. Jednakże nie potrafi odmówić prośbie zrozpaczonej matki; ponadto Emily była jego...

Ale gdzie ukrywa się ślad po niej?

Młody londyński genetyk, Dawid Astbury, najbardziej ceni sobie spokój towarzyszący pracy naukowej. Jednakże nie potrafi odmówić prośbie zrozpaczonej matki; ponadto Emily była jego pierwszą wielką miłością.
Dawid staje się członkiem znakomicie przygotowanej i odpowiednio wyposażonej ekspedycji. Wkrótce po przyjeździe nad jezioro Lac Télé, położone w gęstej dżungli na nieprzebytych terenach Konga, ekspedycja odkrywa ślady zaciętych walk. Pierwsza konfrontacja z monstrualnym gadem jest blisko i pociąga za sobą śmiertelną ofiarę.
Od tego momentu dochodzi do eskalacji wydarzeń. Dawid z niechęcią dochodzi do wniosku, że Mokéle m’Bembé jest absolutnie osobliwym przeciwnikiem jest przekonany, że gad posiada cechy o nieocenionej wartości dla ludzi. Wygląda też na to, że Emily odkryła tajemnicę, ale za wszelką cenę próbowała nie zdradzić jej światu. Dawid postanawia wbrew rozsądkowi chronić zwierzę przed pałającym zemstą zespołem. Byłby na przegranej pozycji, gdyby nie zdarzył się cud…

Druga, po Meduzie, powieść niemieckiego artysty i geologa Thomasa Thiemeyera ukazująca się w Polsce, kryje w sobie to, co miłośnicy Indiany Jonesa i czytelnicy serii podróżniczych lubią najbardziej. Egzotyka, zagadki wymarłych cywilizacji i tajemna droga do odkrycia uniwersalnego sekretu życia ludzkiego będzie im towarzyszyć od pierwszej do ostatniej strony.

źródło opisu: http://www.replika.eu/

wiejskifilozof | 2014-07-05

Od czasu do czasu wchodzę na stronę Kryptozoologia.To taki portal dla ludzi,którzy interesują się zwierzętami,które mogą istnieć.
Choćby yeti,wilk andyjski czy też właśnie Mokele m,Bembe.
Zwany też dinozaurem z Kongo.
Rzekomo ten stwór na ukrywać się gdzieś na terenie Konga.
Fikcja czy rzeczywistość ? Każdy ma na to inne zdanie.
W tej książce uczestniczymy w takiej wyprawie do Konga.
Mamy grupę osób,która na początek troszkę tam oszukuję sympatyczną panią biolog,że chodzi im o karłowate słonie ( też nie wiadomo czy istnieją).By w końcu przyznać,po co tak naprawdę tu przyjechali.
Książka,ta to świetna przygoda dla wszystkich czytelników lubiących takie klimaty.
Lasy deszczowe,potężna rzeka.Słychać głosy zwierząt:szympansy,lamparty czy też papugi żako.
Wraz z bohaterami przedzieramy się przez gęsto puszczę by odnaleźć nie odkryte przez naukę zwierzę.
Oczywiście ta książka to fikcja literacka,ale na wakacje w sam raz.

Mikołaj Kret | 2015-10-08

Ot, taka sobie książka na wakacyjny wyjazd, do przeczytania przed snem. Akcja jakoś tam idzie, bohaterowie nie są trudni do zapamiętania ale fabuła poskładana jest ze zbyt skomplikowanych elementów. Prościej, jakby to Mickiewicz napisał.

Kanakuji | 2012-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2012

Bardzo mi się podobała a zwłaszcza końcówka. kiedy nawiązał telepatię.

Pchełka | 2014-12-14
Przeczytana: 13 grudnia 2014

Brakowało mi aury tajemniczości. Wszystko było jasne i klarowne od samego początku.

diamentowalady | 2016-08-05
Marek Nowowiejski | 2015-08-26