Miasto Pożeraczy Deszczu

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Cykl: Kroniki Poszukiwaczy Niezbadanych Światów (tom 1)
Wydawnictwo: Debit
Die Stadt der Regenfresser
przygoda
przygodowa
Dorota_1988

Młody i sprytny berliński złodziejaszek niespodziewanie staje się uczestnikiem awanturniczej wyprawy jakby żywcem wziętej z pasjonujących go powieści przygodowych. W doborowym towarzystwie wyrusza w emocjonującą podróż w głąb peruwiańskich Andów, której celem jest odnalezienie legendarnego ludu Pożeraczy Deszczu, któremu może grozić śmiertelne niebezpieczeństwo.

weraa | 2014-07-23
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 23 lipca 2014

Tutaj recenzja z mojego bloga:

Książkę pożyczyłam ponieważ w bibliotece bardzo spodobała mi się okładka. Gdy zaćzęłam ją czytać, nie byłam do niej tak przekonana jak na poczatku. Tytuł jak dla mnie trochę zbyt kontrowersyjny. Powieść na początku była troszkę oporna, ale nie przestałam jej czytać i jestem z tego bardzo zadowolona. Akcja się rozwinęła i naprawdę było świetnie.

Zadziwił mnie czas w jakim toczy się akcja i słownictwo, które czasem nie pasowało do danej sytuacji.

Książka przygodowa, zagłębiająca w uczucia bohaterów. Bardzo gorąco polecam i gdy zaczniecie ją czytać nie zrażajcie się do niej zbytnio na początku, obiecuje Wam, że potem wszystko się świetnie rozwinie.

Okładka przedstawia tryby jakiejś maszyny, a na środku znajduje się niewielkie kółko, przedstawiające fragment podróży do Niebiańskiego miasta.

Powieść odpowiednia na jesienne wieczory, ale latem też jest git (y)\\

A wszysrkich fanów, czytania, książek i literatury serdecznie zapraszam:...

Chotara | 2013-10-27
Przeczytana: 27 października 2013

Podeszłam do tej książki dość niechętnie, tym bardziej, że wypożyczyłam ją z biblioteki tylko dlatego, że leżała na wierzchu na biurku u bibliotekarki i spodobała mi się jej okładka.
Książka mnie zaskoczyła. Z początku dość opornie mi się ją czytało, ale ja mam tak prawie z każdą pozycją, niedługo jednak się wciągnęłam i 200 ostatnich stron przeczytałam w dwa dni. Czyta się ją szybko, bohaterowie są fajnie wykreowani, jest dużo akcji. Nie da się przy niej nudzić. Poza tym bardzo spodobał mi się temat, lubię czytać o zaginionych cywilizacjach i podróżach, więc tym bardziej książka przypadła mi do gustu. Nie można zapominać o Wilmie, była ciekawym dodatkiem do lektury. I jeszcze te genialne Ukhu Pacha, bardzo mi się pomysł z nimi podobał.

Martyna | 2015-02-21
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 09 lutego 2015
Manufakturatekstu | 2011-07-23

Berlin, 1893 rok. Oskar jest berlińskim złodziejaszkiem, który pewnego dnia okrada dziwnego jegomościa i ucieka. Kilka minut później tajemniczy mężczyna odurza chłopca biały proszkiem, przez co Oskar traci przytomność. Parę godzin później budzi się w bogatym domu, okazuje się, że znalazł się "w gościnie" słynnego na całym świecie podróżnika Carla Fridriecha von Humboldta. Chłopiec poznaje jego siostrzenicę Charlotte i pochodzącą z Haiti przyjaciółkę Elizę. Humboldt informuje Oskara, że nie powiadomi władz o kradzieży portmonetki, jeśli chłopiec zostanie jego asystentem w podróży do Peru. Humboldt zamierza bowiem znaleźć legendarne podniebne miasto nazywane Miastem Pożeraczy Deszczu. Grupa przyjaciół wyrusza do Ameryki, by w okolicach Canon del Colca szukać ukrytej cywilizacji. Tymczasem tropem Humboldta wyrusza jego dawna przyjaciółka, amerykańska najemniczka Valkrys Stone, przepełniona żądzą zemsty za zniewagę sprzed lat...

"Miasto Pożeraczy Deszczu" to fascynująca powieść...

Evanlynn | 2012-04-15
Przeczytana: 10 lipca 2010

Książka wciąga od pierwszych stron, jest pisana łatwym, przyjemnym językiem. Godna polecenia wszystkim, którzy zaakceptują obecność fantastyki, przewijającą się w większym lub mniejszym stopniu przez całą powieść. Osobiście jednak polecam, gdzyż jest to pozycja warta uwagi.

Ola | 2014-11-11
livi1325 | 2013-07-31

Książka wciąga od pierwszych stron. Czyta się ją jednym tchem. Jest godna polecenia wszystkim, którzy lubią powieść przygodową przeplataną elementami fantastyki. Przyznam szczerze, że dawno nie czytałam tak dobrej książki przygodowej.

basia | 2013-05-18

Bardzo ciekawa i pasjonująca książka . Polecam ją dla fanów wielu zwrotów akcji i dużo napięcia. Czyta się jednym tchem

Paweł | 2016-05-30

Świetna książka przygodowa.Moim zdaniem jedna z najlepszych tego typu książek. Polecam

Harle | 2011-04-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam