Złoty kil

The golden keel
9788370820343
złoty kil bagley desmond
dona

W ostatnich dniach wojny ukryto na terenie Włoch złoto Mussoliniego o wartości wielu milionów funtów. Odnaleźć je postanawiają poszukiwacze przygód, którzy nie przypuszczają, że czeka ich walka z byłymi partyzantami, z mafią i z bezlitosnymi gangsterami...

wiejskifilozof | 2017-03-27

Bardzo ciekawa książka,wydana ponad 50 lat temu.Ale powrót do niej jest jak najbardziej interesujący,poszukiwanie skarbu.
Dużo akcji,zwłaszcza na morzu.
Sprawia,że książkę przeczytałem z wielką radością.

| 2015-04-19
Na półkach: Przeczytane, Przygoda

Kolejny klasyk z lat młodości: wyprawa szlakiem zagubionego złota zrabowanego przez Mussoliniego. Żwawo się dzieje i naprawdę dobrze czyta. Polecam!

drobnypijaczek | 2013-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2013

Nikogo nie chcę zniechęcać, ale - najsłabsza książka tego autora jaką dotąd czytałem. Niestety - fabuła jest nie spójna i mocno naciągana, nie klei się i nie ma przyjemności z czytania. No cóż pomysł ze złotem fajny - reszta do bani. Brak fajnych momentów, które podkręcały by tempo akcji. Pomimo usilnych prób błędy rażą po oczach. Jak na debiut to moim zdaniem mocno za słabo. Jeśli macie zamiar zaczynać czytać powieści tego autora to tę zostawicie sobie na koniec. Ja ledwo zmęczyłem.I tyle w temacie.

babelg | 2015-01-21

Bagley trzyma poziom jak zawsze, choć troszkę niewykorzystany potencjał. Fajna fabuła na film,lekko się czyta, dbałość o szczegółowe opisy detali.
W dalszym ciągu to jeden z moich ulubiony autorów. Polecam...

elhombre | 2011-01-14
Przeczytana: 1993 rok

Ciekawa i dobzrze napisana książka przygodowa. Kiedyś bardo mi się podobała.

Morgoth | 2017-04-12
Na półkach: Przeczytane, Audiobook