Tajemnicę weź do grobu

This Way for a Shroud
8370200680
kryminał, tajemnica, grób
Śnieżynka

Przez moment Frances wpatrywała się w wycelowaną w siebie broń. Na widok Moe'go ogarnął ją blady strach. Widząc nieruchomą, zgarbioną postać w czarnym garniturze poczuła falę zimna, przebiegającą po plecach. Instynkt podpowładał jej, że to morderca, i że zaraz do niej strzeli. Nie było odwrotu. Z desperacją wpatrywała się w rząd luster, wyjście znajdowało się w odległości około 10 stóp....

Nie było odwrotu. Z desperacją wpatrywała się w rząd luster, wyjście znajdowało się w odległości około 10 stóp. Zebrała się w sobie i skoczyła do przodu. Gdy się poruszyła, Moe strzelił... [z obwoluty]

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Monika | 2014-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2014

Nie dokończyłam tej książki, bo jest beznadziejna i szkoda mi na nią czasu! Gdybym się zawzięła, to bym ją przeczytała w dwie godziny, bo ma nieco ponad 230 stron, i składa się praktycznie z samych dialogów. Moim zdaniem to literatura na poziomie programów typu W-11, więc sorry, ale nie mój klimat. Nie polecam, rzecz jasna.

Joanna JJ | 2014-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Fajny kryminał trzymający w napięciu do samego końca, mimo że spodziewałam się innego zakończenia.

almos | 2013-10-26
Przeczytana: 26 października 2013

Czytana ponownie po wielu latach, w ramach porządkowania półki z kryminałami. Chase porównywany bywa czasem do mistrzów czarnego kryminału: Chandlera, Hammetta czy Rossa MacDonalda. Ale to nie ta klasa... W tym thrillerze mamy walkę stróżów prawa z bezwzględnym mafioso, trup się ściele gęsto, akcja toczy się wartko, ale... wszystko to szalenie schematyczne, postacie są płaskie i papierowe, kudy Chase’owi do specyficznego stylu i pogłębionej analizy psychologicznej postaci które znajdujemy u Chandlera czy MacDonalda. Jedyny ciekawy moment mamy wtedy gdy zbir mafii, z miejsca zakochuje się w dziewczynie którą ma zabić, no i oczywiście nie zabija, ale psychologicznie to b.mało wiarygodne. To taka książka którą się czyta w podróży dla zabicia czasu, a potem się odkłada i o niej zapomina. Odkładam ją zatem na pólkę książek do pozbycia się.

185parsecs | 2012-06-20
Przeczytana: 19 czerwca 2012

Całkiem dobry kryminał. Niby nic nowego, nic specjalnego, ale czyta się bardzo dobrze, ma fajny klimat i są momenty trzymające w napięciu.

Iwona Kręcisz | 2010-09-16
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Czytałam ją dawno temu, ale pamiętam, że bardzo mi się spodobała... Tylko nie wiem gdzie zapodziała się książka, ale wznowię poszukiwania, aby przeczytać ją ponownie.

ander | 2015-05-29

Jedna z moich ulubionych książek. Zwraca uwagę zakończenie - pyrrusowe zwycięstwo sprawiedliwości.

robson-boy | 2015-04-07
Przeczytana: 07 marca 2015

kapitalna ksiązka, trzymająca w napięciu. Nie przeciągana przez autora długość.

atun | 2016-04-17
Aneta Czerwik | 2016-04-15