Lód

Wydawnictwo: Wojciech Pogonowski
Ice
83-85094-09-1
Marek

Nikt nie podejrzewa, że pod powierzchnią nieprzyjaznych człowiekowi pustkowi Antarktydy czai się wroga siła o niewyobrażalnej mocy. W niewyjaśnionych okolicznościach przerwana zostaje transatlantycka linia telefoniczna oraz tonie radziecki statek pasażerski, doprowadzając stosunki Wschód-Zachód do stanu maksymalnego napięcia.

źródło opisu: http://www.bialykruk.com.pl/sklep/index.php?p18133,lod-james-follett

źródło okładki: własne

ZARAZA | 2013-06-01
Przeczytana: maj 2013

"Lód" to dobry thriller, z ciekawym pomysłem, który czyta się z napięciem. Brakowało mi jednak więcej zwrotów akcji i bardziej szczegółowych opisów bohaterów. Nie mniej czytało się przyjemnie i jestem ciekawa innych książek autora.

franekpp | 2015-08-29
Przeczytana: sierpień 2015

Pomysł naprawdę rewelacyjny, choć po przeczytaniu opisu spodziewałem się czegoś bardziej z gatunku sci-fi. Książka napisana jest dość specyficznym językiem, trudno też do końca wczuć się w bohaterów.
Po za tym uważam, że warto przeczytać jeśli się szuka "lekkiej"(także jeśli chodzi o wagę) lektury, a nie czegoś w stylu dzieł Stanisława Lema.

jawora | 2013-03-25
Przeczytana: 08 lutego 2013

Lubię Folletta i nie zawiodłam się:dramatyczna sytuacja,u progu katastrofy światowej i oczywiście bohater:)inteligentny...polecam.

asia | 2014-01-14
Na półkach: Bookcrossing, Przeczytane

Pomysł ciekawy. Szkoda tylko, że tak oszczędnie zrealizowany: postaci mało wyraziste, wiele motywów nierozbudowanych... Jakby autorowi czasu zabrakło...

wercia188 | 2012-08-31

Świetne ! Uwielbiam sensację ;D