Lód

1991-01-01
1991-01-01
Teresa Lechowska
science fiction ukryty wróg Antarktyda

James Follett angielski pisarz w książce "Lód" dostarczyl mi niemało emocji,połączył zapierająca dech w piersi fabułę z rzetelną, podaną w przystępny sposób wiedzą techniczną i wojskową.
Nikt nie podejrzewa ,że pod powierzchnią nieprzyjaznych człowiekowi pustkowi Antarktydy czai się złowroga siła o niewyobrażalnej mocy. W niewyjaśnionych okolicznościach przerwana zostaje transatlantycka linia telefoniczna oraz tonie radziecki statek pasażerski ,doprowadzając stosunki Wschód - Zachód do stanu maksymalnego napięcia . Jedynie troje naukowców mają odwagę stwierdzić , że przyczyną wszystkiego jest oderwanie się kawałka lądolodu,który w swym wnętrzu posiada miliony ton skał nieubłaganie posuwa się na północ,dokonując straszliwych spustoszeń zagrażając Nowemu Yorku oraz 12 milionom mieszkańców.

Zdaje sobie sprawę że ciężko byłoby Wam zdobyć te książkę ale jej zakup okazałaby się strzałem w dziesiątkę dla koneserów takiego gatunku. Z pewnością byście go nie żałowali!

Fajna ale czasami musiałem zmusić się do jej czytania. Moim zdaniem długie rozkręcanie się poszczególnych akcji w tej książce jest satysfakcjonujące do końcowego finishu.

Moja ukochana książka, którą czytałem już nie wiem ile razy. Tak naprawdę zawyżam mocno ocenę, ale to z miłości :) Gdybym miał dać temu realną notę jako recenzent, to byłoby mocne 7/10. Jednak to ta książka zaraziła mnie chęcią pisania. Chęcią snucia opowieści i przelewania ich na papier. Dlatego daję jej maksymalną możliwą ocenę..

Dla mnie ma ona wszystko co uwielbiam w książkach - ciekawy pomysł, postacie, które wyglądają realnie, sporo akcji i nieskrępowaną niczym fantazję. Nie jest to książka dla każdego, a z pewnością nie jest ona dla konesera słowa pisanego. Ten prawdopodobnie uzna ją za przeciętną. Jednak dla mnie to kwintesencja lekkiej literatury przygodowej, która kipi od emocji.

Dla mnie ma ona wszystko co uwielbiam w...

Pomysł naprawdę rewelacyjny, choć po przeczytaniu opisu spodziewałem się czegoś bardziej z gatunku sci-fi. Książka napisana jest dość specyficznym językiem, trudno też do końca wczuć się w bohaterów.
Po za tym uważam, że warto przeczytać jeśli się szuka "lekkiej"(także jeśli chodzi o wagę) lektury, a nie czegoś w stylu dzieł Stanisława Lema.

A mi się podobało

A mi się podobało

Pomysł ciekawy. Szkoda tylko, że tak oszczędnie zrealizowany: postaci mało wyraziste, wiele motywów nierozbudowanych... Jakby autorowi czasu zabrakło...

"Lód" to dobry thriller, z ciekawym pomysłem, który czyta się z napięciem. Brakowało mi jednak więcej zwrotów akcji i bardziej szczegółowych opisów bohaterów. Nie mniej czytało się przyjemnie i jestem ciekawa innych książek autora.

Lubię Folletta i nie zawiodłam się:dramatyczna sytuacja,u progu katastrofy światowej i oczywiście bohater:)inteligentny...polecam.

Świetne ! Uwielbiam sensację ;D

Świetne ! Uwielbiam sensację ;D