Fetysz

Juggernaut
83-7245-523-6
fetysz desmond bagley
dona

Amerykański inżynier Neil Mannix nadzoruje transport gigantycznego transformatora na pola naftowe afrykańskiej republiki. Niespodziewanie w Nyali wybucha wojna domowa. Mannix wraz ze swoim ładunkiem trafia w sam środek krwawych walk. Ale za wszelką cenę musi spełnić swoją misję...

Mieczysław | 2015-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

Dobra książka, nieźle napisana, ale tematyka trochę nie w moim guście i książka mnie nie porwała.

Michał | 2011-02-12
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 12 lutego 2011

Tytułowym fetyszem okazuje się być gigantyczna platforma transportowa, na której przewożony jest generator do elektrowni budowanej w pewnym afrykańskim państwie.
Budową zajmuje się brytyjska firma, która dostała to intrantne zlecenie. Niestety w czasie gdy platforma już zaczęła przewozić generator i pokonała zaledwie drobną część drogi, wybucha wojna domowa. Europejczycy pracujący przy tym zleceniu wpadają w spore tarapaty.

Tyle o fabule, książka napisana jest ciekawym językiem, akcja jest ciekawa i dość szybka. Przeważnie bohaterzy postępują racjonalnie, choć w kilku miejscach nie potrafiłem zrozumieć ich motywacji.
Miejscami zostaniemy kilka razy zaskoczeni zwrotami fabuły, co należy policzyć książce na plus.
Jest to miła książka, przy której nie trzeba za dużo myśleć, a akcja płynie wartko. Polecam

elhombre | 2011-01-14
Przeczytana: 1993 rok

Polecam, pamiętam że bardzo mnie wiągnęła.

Marduk | 2016-04-08
Marcin Zalewski | 2015-05-17