Złe miasto

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Doktor Jan i Karol Gordon". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
8307019753
przygodowa
Paweł

Doktor Jan, przyjaciel głównego bohatera, wyrusza wraz z nim do Nevady. Po drodze do rzeki Humboldta zatrzymują się w małym miasteczku. Bohaterowie spróbują odkryć czy szeryf, który traktuje miasto jak swoją własność, nie ma czarnej plamy na karcie przeszłości.

Ilustracje Stanisław Rozwadowski.

Yrr | 2016-06-08

Najlepsza z książek tego autora, które pamiętam z dzieciństwa. Jak już pisałem przy okazji "Słońca Arizony", uważam że powieści tego autora są lepszą lekturą od K. Maya, głównie ze względu na wątki kryminalne i niech bardziej urealnione postaci, w szczególności Indian.

Nie ma co ukrywać, jest to książka przygodowa, dziejąca na dzikim zachodzie, więc i postaci są raczej typowe dla westernów, choć u tego autora nie zawsze tak czarno-białe jak u Maya. Nie jest wybitną literaturą, do której się będzie wielokrotnie wracać. Ja nie wracam, bo boję się że nie przetrwa próby czasu.

Galfryd | 2017-05-29
Przeczytana: 29 maja 2017

"Złe Miasto" to ostatnia, dwudziesta powieść w westernowym cyklu Wiesława Wernica.

Bohaterowie cyklu - Doktor Jan i Karol Gordon przybywają do miasteczka Colding w Nevadzie, gdzie umówili się z zapoznanym wcześniej eksplorerem na wyprawę. W miasteczku panują dziwne porządki - wjazd i wyjazd są płatne, obowiązkowe jest uzyskanie karty pobytu, na rogatkach postawione są szlabany.. Zasady wprowadził nowy szeryf, który został nim po rozgromieniu prześladującej wcześniej miasteczko bandy, teraz rządzi w Colding wraz ze swymi pomocnikami.

Mimo takiego, wojskowego wręcz, drylu, nocą dochodzi w mieście do strzelaniny. Nieznani sprawcy zaatakowali i zranili szeryfa - doktor Jan okazuje się niezbędny.

Z bohaterami nawiązuje kontakt również tajemniczy kupiec - który nie bardzo zajmuje się handlem, za to bardzo postacią szeryfa.

Wyjątkowo łatwy do przewidzenia finał ujawnia tajemnicę - sprawiedliwości staje się zadość a przyjaciele udają się w dalszą podróż.

Zakończenie przygód...

Snare | 2013-11-24
Przeczytana: listopad 2013

Raczej kryminalne zwroty akcji dużo rozmów ,ale mistrzowski rozdział zatytułowany "Opowieść z Teksasu" Polecam

gosiarut245 | 2017-06-03
legionWarsaw | 2017-03-02