Złe miasto

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Doktor Jan i Karol Gordon". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
8307019753
przygodowa
Paweł

Doktor Jan, przyjaciel głównego bohatera, wyrusza wraz z nim do Nevady. Po drodze do rzeki Humboldta zatrzymują się w małym miasteczku. Bohaterowie spróbują odkryć czy szeryf, który traktuje miasto jak swoją własność, nie ma czarnej plamy na karcie przeszłości.

Ilustracje Stanisław Rozwadowski.

Yrr | 2016-06-08

Najlepsza z książek tego autora, które pamiętam z dzieciństwa. Jak już pisałem przy okazji "Słońca Arizony", uważam że powieści tego autora są lepszą lekturą od K. Maya, głównie ze względu na wątki kryminalne i niech bardziej urealnione postaci, w szczególności Indian.

Nie ma co ukrywać, jest to książka przygodowa, dziejąca na dzikim zachodzie, więc i postaci są raczej typowe dla westernów, choć u tego autora nie zawsze tak czarno-białe jak u Maya. Nie jest wybitną literaturą, do której się będzie wielokrotnie wracać. Ja nie wracam, bo boję się że nie przetrwa próby czasu.

Snare | 2013-11-24
Przeczytana: listopad 2013

Raczej kryminalne zwroty akcji dużo rozmów ,ale mistrzowski rozdział zatytułowany "Opowieść z Teksasu" Polecam

Michał | 2016-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2016