Wyspa Robinsona

Wydawnictwo: Zielona Sowa
8372204314
mantra

Inne wydania

Ulubioną książką Johna Bobera był Robinson Kruzoe. Czytał ją wiele razy, ucząc się całych ustępów na pamięć. Któregoś dnia los sprawia, że sam ma okazję skosztować życia na bezludnej wyspie. Rychło okazuje się, że nie jest on na niej jedynym rozbitkiem, a pobliska wyspa jest zamieszkana.

MiłośniczkaKsiążek | 2014-02-26
Przeczytana: 09 listopada 2012

Piękna książka. Lubie tego typu książki, chociaż jestem dziewczyną ( i mam 13 lat). Dla wszystkich, którzy myślą, że ta opowieśc ciągnie się przez tylko jeden tom: odpowiadam wcale nie! Seria mam trzy części, kolejno: Wyspa Robinsona, Orinoko, Biały Jaguar. ( Uwaga! Tą Ostatnią część, Białego Jaguara, bardzo trudno znależć! Ja szukałam szukałam aż znalazłam :) ) Życzę miłych wrażeń dla czytających!

Nitager | 2016-03-17

Na początek kilka faktów historycznych:
1. W pierwszej połowie XVIII wieku, w Wenezueli, wśród Indian Arawaków żył biały człowiek, imieniem Juan, przez Indian zwany Białym Jaguarem. Hiszpanie, próbujący ich podbić, natrafili na zdecydowany opór. Zamiast garstki dzikusów, jak się spodziewali, napotkali regularne, świetnie wyszkolone indiańskie wojsko, dysponujące bronią palną! Nikt nie wie, skąd ją wzięli.
2. W 1726 roku z wyspy Margarita, u wybrzeży Wenezueli, uciekła grupa kilkudziesięciu niewolników - Indian i Murzynów. Wysłana za nimi hiszpańska ekspedycja zaginęła bez śladu.
3. Na małej wyspie Isla Coche, położonej między Margaritą, a wybrzeżem Wenezueli, w jaskini znaleziono pozostawioną tam hiszpańską szalupę, a na niej wyryty napis: "John Bober, Polonus, 1726".
Czy te trzy fakty się łączą? Czy tajemniczy Biały Jaguar był Polakiem? Czy to ta sama osoba?
Tego nie wiemy i nigdy się pewnie nie dowiemy. Ale Arkady Fiedler pokusił się o rekonstrukcję tych wydarzeń. A że pisał to...

Mauvais | 2014-08-29

Bardzo przyjemna lektura. Przypomniały mi się chwile czytania przygodowych książek w czasach podstawówki :)
Polecam każdemu, kto chciałby choć na chwilkę uciec od dzisiejszego zgiełku i potowarzyszyć bohaterowi w zmaganiach z naturą opustoszałej wyspy.
To prawie jak wyjazd na wakacje bez konieczności opłacania wycieczki!

Maniek | 2011-10-23
Przeczytana: 22 października 2011

przenieś się w czasie do czasów podbojów Ameryki Południowej przez zaborców z Hiszpanii i Anglii, przekonaj się kto jest dobry a kto zły. Jeżeli lubisz podróże to ta książka wciągnie cie bez granic i będziesz chciał tylko czytać i czytać, tylko nie zdziw się jak będziesz czytał w autobusie i pojedziesz za daleko :D

Roman Dłużniewski | 2016-12-04

John Bober to taki nasz Crusoe. Dla młodych ciałem i duchem czytelników to wspaniała książka. Samotna wyspa, rozbitek i jego Piętaszek. Warto!!

darek | 2015-06-29

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

,,Wyspa Robinsona,, jest pierwszą częścią wspaniałej trylogii Pana Arkadego Fiedlera ,druga część to ,,Orinoko,, ,kolejna to ,,Biały Jaguar,,.
Losy młodego człowieka ,uciekiniera ,który po wielu perypetiach trafia wpierw na małą ,samotną wyspę ,gdzie poznaje przyjaciół ,a następnie do Puszczy Amazońskiej nad Orinoko do plemienia południowo-amerykańskich Indian.
Powieści bardzo wciągające do ,których się wraca.
Serdecznie polecam.

Edyta | 2014-03-20
Przeczytana: 01 stycznia 1991

Cudowna opowieść dla małych i dużych chłopców i dziewczynek. Osobiście przeczytałam coś ze cztery razy i za każdym razem znów mnie zachwycała.

Amelia | 2015-10-01
Przeczytana: 30 września 2015

bardzo ciekawie się łączy z robinsonem i jego przygodami, ale też bohater sam musi sobie poradzić więc jemu książka o robinsonie się bardzo przydała

MateuszMazurkiewicz | 2014-12-27

100 razy lepsza od " Przypadków Robinsona Crusoe"

Arasybo | 2014-08-14