Bellew Zawierucha

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Smoke Bellew Tales
8372202958
zima, północ, śnieg, przygoda

Kit Bellew otrzymuje od stryja propozycję wyjazdu do Klondike krainy złota i dzikiej przygody. Tom dostaje twardą szkołę życia, a także zdobywa przydomek Zawierucha, który doskonale odpowiada jego niespokojnemu, energicznemu charakterowi. Wraz z oddanym przyjacielem, zwanym Krótkim, przeżywa mnóstwo przygód czasem zabawnych, a czasem bardzo niebezpiecznych dzięki którym staje się prawdziwym traperem i poznaje fascynujący świat dzikiej Północy.

Mikosek17 | 2014-04-19

Może nie jest to dzieło, które zmieniło moje życie, ale z pewnością pozostawi przyjemne wspomnienie. Jest to pozycja przygodowa, czyli łatwa, pełna humorystycznych fragmentów i dobrych zakończeń. Naprawdę bardzo mi się dobrze czytało historie Zawieruchy. Poza tym sama postać głównego bohatera wpływa na lepszy odbiór. Człowiek, który nic nie osiągnął znaczącego, prowadzący monotonny żywot, którego nawet nie lubi, spontanicznie postanawia coś zmienić. Bellew stał się kowalem własnego losu. Z nieudacznika i niezaradnego chłopczyka przemienił się w szanowanego mężczyznę z zasadami. Upór, ciężka praca, przekraczanie granic - wszystkie te czynniki wpłynęły na to, że główny bohater "przeżywał" swoje życie jak tylko mógł najlepiej. Doświadczał wielu ciekawych przygód, poznawał interesujących ludzi i robił wszystko to, co sobie tylko zapragnął. Chyba przy każdej pozycji London'a będę powtarzał na temat jego języka, gdyż jest wspaniały. Od razu zapragnąłem żyć w czasach opisywanych w...

Dominika | 2015-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2015

Książkę musiałam przeczytać do szkoły, a więc - jak to bywa z lekturami - nie nastawiałam się zbyt pozytywnie. Do tego doszły słabe opinie znajomych… Ostatecznie udało mi się zabrać za tą powieść, aczkolwiek z lekkim trudem. I, szczerze powiedziawszy, nie zachwyciła mnie - zgodnie z oczekiwaniami.
Kit Bellew, zwany też Bellewem Zawieruchą, wyrusza do Klondike wraz ze swoim stryjem. Miejsce do było ogarnięte wówczas gorączką złota. Bellew zaprzyjaźnia się z tak zwanym Krótkim i wspólnie przeżywają wiele przygód. Czy fascynujących? Moim zdaniem nie za bardzo...
Fabuła zdecydowanie mnie nie porwała - niby coś się działo, ale szału nigdy nie było. Niezbyt przypadł mi też do gustu styl pisania Jacka Londona. Teoretycznie nie czytało się tego ciężko, ale mimo wszystko nie czerpałam z tego przyjemności. Gdyby nie konieczność, na pewno nie sięgnęłabym po tą książkę.

dzosefinn | 2011-05-12
Przeczytana: 12 maja 2011

Książka opowiada o przygodach dwudziestokilkuletniego Kita Bellew (zwanego również Bellew Zawierucha) w odległej "wiecznej krainie zimy".
Każdy rozdział w książce otwiera nową opowieść, historię. Są to oddzielne fragmenty, w ogóle ze sobą nie powiązane. Choć London barwnie przedstawił głównego bohatera i jego przyjaciela, to z przykrością muszę napisać, że książka nie zachwyciła mnie. Czytało mi się ją dość ciężko i niesamowicie się nad nią męczyłam.
Jestem totalnie zdezorientowana, bo długo się wahałam nad przyznaniem jej gwiazdek. Ogólnie rzecz ujmując nie porwała mnie jak inne książki. Miałam ochotę walnąć ją na bok i zabrać się za nową, ale ja jak już zacznę coś, to chcę raczej do końca to zrobić. I zrobiłam, choć nie wiem, czy dobrze.

Bartosz | 2013-09-23
Przeczytana: 22 września 2013

Ku mojemu zdziwieniu bardzo ciekawa książka.
A o jej głównym bohaterze powiem tyle, cwaniak jakich mało.

koemata | 2013-03-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rylce
Przeczytana: 1985 rok

było 10, ale taki byłem

OwcaAndroid | 2016-12-02

Rzeczywiście bardzo nierówna, ale mimo wszystko świetna przygodówa. Szkoda, że wątek stryja nie został pociągnięty.

ROB | 2017-01-24

przygodowa klasyka w scenerii klondike i gorączki złota

Genialna :D bohater to kawał niezłego cwaniaka :D

Krzysztof Frątczak | 2010-11-23
Przeczytana: 22 listopada 2010

Byłem przekonany, że to jakaś debiutancka powieść Londona; nierówna, momentami wręcz głupiutka i naiwna; jeden dobry rozdział ( Gonitwa o numer trzeci ) to za mało. Wędruje na półkę: Do pieca z tym!

Przygody wśród poszukiwaczy złota,pierwsze zaprzęgi psów,ostry klimat i ludzie ,równie trudni...jak sobie poradzi nastoletni chłopak?