Upiór z Llano Estacado

Ilustracje Stanisław Rozwadowski.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Shimik | 2016-01-10

Znowu powracają Old Schatterhand i Winnetou! Może i nie są głównymi bohaterami ale pojawiają się i odgrywają pewną rolę. Jest to przyjemny powrót zwłaszcza gdy się czytało książkę Winnetou. Przyjemnie jest się znów z nimi spotkać i przeżyć kolejną przygodę wraz z towarzystwem tych dwóch Westmanów. Książka to taki western i w przeciwieństwie do filmów książki takie mi się podobają, a Karol May to autor, którego warto znać. Także polecam wszystkim:)

Grażyna | 2014-12-18
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki

Marybeth | 2013-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2013

Książka walała się z półki na półkę. Nie wiem, czy należała do taty, czy do brata, ale zupełnie mnie nie interesowała. Do czasu, kiedy ponownie odrodziła się we mnie miłość do westernów. Filmy filmami, a książki są poniekąd zapomniane. Na szczęście odnalazłam ją i wzięłam się za lekturę. A ta była bardzo przyjemna.
Do stylu, jaki prezentuje May trzeba się, po prostu, przyzwyczaić. Jednak największa frajda to serwowane przez niego przygody. Wszystko opisuje ze szczegółami, przez co bez problemu możemy wkroczyć do świata "westmanów": groźnej broni, wspaniałych koni, niezapomnianych przeżyć i... honoru.
Nie warto jest recenzować tę książkę. Powiem jedynie tyle, że zachęcam do przeczytania tak samo jak resztę twórczości Karola Maya. Osobiście się skusiłam i w mojej domowej biblioteczce czekają na mnie nowe pozycje.

Bookworm | 2010-04-28
Przeczytana: 29 kwietnia 2010

Ciekawa przygoda, miło się czyta. Mniej więcej taka, jakiej się spodziewałam- nie rewelacyjna, ale przyjemna lektura.

majkel_majkel11 | 2012-04-14

Jak wszystkie May'a .

mexcoy87 | 2013-08-26
Przeczytana: 03 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

dobra choć przewidywalna ksiazka

Grzegorz | 2016-09-30